shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Miejsce Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga

Radom, 25 Czerwca 70
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara KolbergaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

 Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga i jego tradycja wywodzi się od utworzonych w 1945 roku Niższej Szkoły Muzycznej i Szkoły Umuzykalniającej. Wspomniane instytucje połączyły się 4 lata później, formując Szkołę Muzyczną I stopnia.

Aktualnie Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga obejmuje szkołę podstawową, gimnazjum, liceum, a także szkołę muzyczną I i II stopnia. Przy instytucji funkcjonują m.in. Młodzieżowa Orkiestra Smyczkowa „Divertimento”, HUMI ACCORDION BAND i Zespół Muzyki Dawnej „Basso Continuo”.

Budynek zespołu szkół posiada salę koncertową na około 500 osób. Zaprojektowano ją tak, by można było przeprowadzać w niej różnego rodzaju koncerty oraz konkursy muzyczne. Sala może pochwalić się świetną akustyką. Odbywają się w niej współorganizowane przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu wydarzenia takie jak koncerty kameralne i symfoniczne. Szkoła dysponuje także własnym studiem nagrań.

Warto śledzić zapowiedzi wydarzeń współtworzonych przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Bilety na koncerty i przedstawienia dostępne są do nabycia na stronie ebilet.pl.

Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu – spektakle

Współorganizowane przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu spektakle to m.in. „Na paryskim bruku”, „Uwewnętrznienie – Mysterium”, „Dziady” i „Peregrinus – Władca Serc”. Przedstawienia cieszyły się sporym zainteresowaniem publiczności.

Ciekawe wydarzenia kulturalne odbywające się w salach szkoły to jednak nie tylko współtworzone przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu spektakle. W obiekcie zorganizowano także koncerty Michała Bajora, Mikromusic oraz Smolika i Keva Foxa. Bilety na wydarzenia były dostępne w ramach sprzedaży internetowej.

Co na najbliższe miesiące planuje dla widzów Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu? Spektakle 2022 i 2023, które odbędą się w sali koncertowej, to m.in. „W krainie operetki” oraz „Alicja w Krainie Czarów”. Warto śledzić na bieżąco stronę organizatora, by nie przegapić najciekawszych wydarzeń współorganizowanych przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Bilety na przedstawienia można nabyć wygodnie na naszej stronie.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu?
Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga mieści się przy ul. 25 Czerwca 70 w Radomiu.  Budynek szkoły znajduje się na skraju Parku Leśniczówka.
Jakie wydarzenia odbyły się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu?
Wśród zorganizowanych przez Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu wydarzeń można wyróżnić Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej im. Mikołaja z Radomia, Mistrzostwa Polski Orkiestr Dętych oraz Festiwal Kontrolowany. Na scenie instytucji odbyły się także Chopinowski Recital Fortepianowy Marcina Wieczorka, Muzyczne Show – Bajki Świata oraz koncert „Cuda, wianki… Kupalinka, Guzowianki”. Bilety na wydarzenia można nabyć stacjonarnie i przez internet.
Kiedy utworzony został Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu?
W 1925 roku rozpoczęła działalność szkoła muzyczna powstała z inicjatywy radomskiego Towarzystwa Muzycznego im. Fryderyka Chopina, lecz w 1941 rozwiązały ją niemieckie władze okupacyjne. Instytucja wznowiła działalność w 1945 roku. Po półwieczu istnienia i licznych przeprowadzkach Zespół Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga od 2011 roku działa w nowej siedzibie z nowoczesną salą koncertową.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też