Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej

Radom, Żeromskiego 53
Sala Radomskiej Orkiestry KameralnejOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej to obiekt o przeznaczeniu kulturalnym znajdujący się przy głównej i jednocześnie najbardziej reprezentatywnej ulicy Radomia: Żeromskiego. Obecnie mieści się w klasycystycznym Pałacu Sandomierskim, dziś uznawanym za zabytek — to dawny gmach Komisji Województwa Sandomierskiego. Odbywają się tutaj różnego rodzaju kulturalne wydarzenia. Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej to nie tylko miejsce koncertów symfonicznych, ale także muzyki rozrywkowej, występów kabaretowych, stand-upowych czy spektakli.

Radomska Orkiestra Kameralna

Radomska Orkiestra Kameralna istnieje od roku 2007. Powołano ją do życia jako instytucję kultury miasta Radomia. Przez pierwsze 10 lat jej dyrektorem artystycznym i naczelnym był Maciej Żółtowski, urodzony w Warszawie dyrygent, kompozytor, skrzypek i pedagog. Od 2017 roku funkcję tę pełni Natalia Dąbrówka. Trzon zespołu składa się z 16 etatowych muzyków. Repertuar Radomskiej Orkiestry Kameralnej był zawsze różnorodny, można w nim był odnaleźć zarówno dzieła klasyczne, jak i utwory mniej znane, odszukiwane i aranżowane dla publiczności pragnącej czegoś świeżego. Radomska Orkiestra Symfoniczna skupia się głównie na twórczości pochodzącej z XX i XXI wieku.

Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej – koncerty

W Sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej znajduje się 520 miejsc siedzących na parterze oraz 77 kolejnych na balkonie. Obiekt jest doskonale przygotowany na różnego rodzaju aktywność artystyczną. Brzmią tu świetnie zarówno koncerty symfoniczne, jak i typowo rozrywkowe, a także spektakle przeplatane muzyką. Można tu było zobaczyć galę operetkowo-musicalową “Wielka sława to żart”, jubileuszowy koncert Alicji Majewskiej i Włodzimierza Korcza, projekt Muniek Staszczyk i Przyjeciele, Queen Symfonicznie czy 10 Tenorów — co dobrze obrazuje różnorodność organizowanych tutaj wydarzeń. 

Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej – koncerty 2022

Plany koncertów 2022 dla Sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej  zapowiadają się równie interesująco. Na deskach radomskiej sceny mają wystąpić Grand Kiev Ballet z “Jeziorem Łabędzim” oraz Orkiestra z Odessy z “Pod dachami Paryża”. Oprócz tego na scenę wracają znane spektakle, takie jak “Goło i wesoło”, “Pikantni” z Anną Muchą i Barbarą Kurdej-Szatan czy “O mało co…”  z tym samym duetem popularnych aktorek oraz Filipem Bobkiem i Michałem Sitarskim.

Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej — bilety

A to wszystko do zobaczenia właśnie w Sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Bilety na wydarzenia w tym szczególnym obiekcie to na pewno okazja do spędzenia czasu ze sztuką wysoką oraz wartościową rozrywką. Na scenie w Radomiu pojawiają się także takie gwiazdy, jak Grzegorz Turnau, Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Hrabi, Andrzej Piaseczny czy Raz Dwa Trzy.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej?
Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej znajduje się przy ulicy Żeromskiego 53 w Radomiu w skrzydle budynku Urzędu Miasta. W pobliżu można znaleźć parking. Obiekt mieści się przy najbardziej reprezentatywnej ulicy miasta w zabytkowym Pałacu Sandomierskim (dawnym gmachu Komisji Województwa Sandomierskiego).
Jakie wydarzenia odbyły się w Sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej?
W Sali Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbyło się wiele interesujących wydarzeń kulturalnych: nie tylko koncerty symfoniczne, ale także spektakle, występy kabaretowe czy koncerty muzyki rozrywkowej. Na scenie w Radomiu można było zobaczyć między innymi hity, takie jak “Pikantni” z Anną Muchą, “Berek, czyli upiór w moherze 2” z Ewą Kasprzyk i Danielem Olbrychskim czy “Przygoda z ogrodnikiem” z Katarzyną Cichopek, a także występy Russian Grand Ballet czy Artura Andrusa.
Kiedy została utworzona Sala Radomskiej Orkiestry Kameralnej?
Sala koncertowa Radomskiej Orkiestry Kameralnej została utworzona w 2007 roku, a w 2017 — wyremontowana.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też