Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemfame-mmadawid-podsiadlo
Home Artysta Joanna Kupińska

Joanna Kupińska

Joanna Kupińska OpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Joanna Kupińska to urodzona w 1979 roku w Ciechocinku polska aktorka telewizyjna, filmowa i teatralna. Jest absolwentką wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, który ukończyła w 2002 roku.

Rozwój kariery aktorskiej Joanny Kupińskiej

W czasie studiów dwukrotnie uczestniczyła w festiwalu studenckim FAMA. Za rolę Scout w spektaklu dyplomowym Popcorn zdobyła Nagrodę Prezesa Związku Artystów Scen Polskich na XX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

 

W 2003 roku miał miejsce debiut aktorski Joanny Kupińskiej. Wcieliła się w rolę Klary w komedii Aleksandra Fredry Śluby panieńskie miało to miejsce na scenie Teatru Współczesnego w Szczecinie, z którym była związana w latach 2003–2006.

 

Jej grę aktorską można było też zobaczyć w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. W 2005 roku została uhonorowana Srebrną Ostrogą – nagrodą komisji plebiscytu Bursztynowy Pierścień dla „wyróżniającej się młodej osobowości scen szczecińskich”.

Joanna Kupińska w Telewizji

W 2008 roku stałą się częścią obsady telenoweli TVP1 Klan, gdzie zagrała Donatę Słomkę, która miała w romans z żonatym Jackiem Boreckim, w tej roli Tomasz Bednarek. Aktorkę można też oglądać w serialu Na wspólnej emitowanym w telewizji TVN, czy Pierwsza Miłość.

Joanna Kupińska spektakle 2023

Joanna Kupińska od początku swojej działalności aktorskiej związana jest z teatrem. Spektakle 2023 z udziałem aktorski to między innymi komedia Szalone Nożyczki w reżyserii Jakuba Ehrlicha. Występuje tam na jednej scenie między innymi z Dominiką Gwit czy Krzysztofem Ibiszem.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Paweł Matyka, CC-BY-SA 4.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też