Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Radomska Orkiestra Kameralna

Radomska Orkiestra Kameralna

Radom, Żeromskiego 53
Radomska Orkiestra KameralnaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Radomska Orkiestra Kameralna, instytucja kultury miasta Radom, działa od stycznia 2007 roku. Przez pierwszych dziesięć lat (2007–2017) miejsce dyrektora naczelnego i artystycznego piastował Maciej Żółtowski. Od roku 2017 funkcję tę pełni Natalia Dąbrówka. Radomska Orkiestra Kameralna znajduje się przy ulicy Żeromskiego. Wszelkie wydarzenia kulturalne odbywają się w sali koncertowej, przeznaczonej dla 597 gości.

 

Gdzie zlokalizowana jest Radomska Orkiestra Kameralna? Koncerty, spektakle i inne eventy odbywają się w sali koncertowej, która znajduje się na dziedzińcu Pałacu Sandomierskiego. Jego historia sięga roku 1827 – wówczas został wybudowany według projektu Antonio Corazziego. Budynek sali koncertowej powstał później, bo w 1964 roku.

 

Repertuar grupy muzycznej jest różnorodny – zawiera znane dzieła, jak również utwory mniej popularne, muzykę historyczną, barokową, ale także kompozycję XXI wieku. Warto jednak wiedzieć, że sama sala koncertowa to miejsce, w którym występują także inni artyści. Instytucja kultury dba o zróżnicowanie programowe, aby zaspokoić potrzeby wszystkich gości. Jak wziąć udział w wydarzeniach w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej? Bilet, czyli rezerwacja miejsca zapewni każdemu zainteresowanemu udział w eventach.

Radomska Orkiestra Kameralna – wydarzenia w obiekcie

Wydarzenia w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej to opcje dla każdego, zarówno dla małych, jak i większych gości. Odbywają się tu spektakle teatralne, wystawy, koncerty, pokazy mody i wiele innych. Mnogość widowisk przyciąga zainteresowanych widzów, spragnionych kontaktu z doznaniami kulturalnymi. Z czego słynie Radomska Orkiestra Kameralna? Wydarzenia muzyczne czy też możliwość spotkania ukochanych aktorów teatralnych na żywo to gratka dla amatorów rozrywki.

 

Kogo dotychczas gościł w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej? Koncerty gwiazd, takich jak Hanna Banaszak, Kortez, Sławek Uniatowski, Maciej Maleńczuk, Eleni, Lady Pank, Sanah czy Ralpha Kamińskiego to zaledwie część długiej listy artystów, którzy dali pokaz swoich niesamowitych umiejętności muzycznych.

 

Czy coś dla siebie znajdą miłośnicy teatru? Spektakle w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej z pewnością zainteresują amatorów występów na deskach sceny. W sali koncertowej odbyły się przedstawienia Weekend z R. – farsy Robina Howdena w reżyserii Wojciecha Błacha, komedia Pikantni Stefana Vögla, Roma i Julian z udziałem Hanny Śleszyńskiej, Pawła Wawrzeckiego, Ilony Chojnowskiej oraz Mateusza Łapki. Radomską Orkiestrę Kameralną odwiedził Narodowy Balet Kijowski, Grand Orkiestra z Odessy i wielu innych artystów.

 

Jakie wydarzenia odbędą się niebawem w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej? Koncerty znanych piosenkarzy i zespołów, m.in. 10 Tenorów, Muńka Staszczyka i Przyjaciół, Kasi Kowalskiej, Teresy Werner i innych. W najbliższym czasie widzowie będą mogli obejrzeć spektakle m.in. The Strings, czyli seks, drugs & disco oraz Najsłodszy owoc. Bilety do Radomskiej Orkiestry Kameralnej czekają na przyszłych gości!

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Radomska Orkiestra Kameralna?
Radomska Orkiestra Kameralna znajduje się w Radomiu, przy ulicy Żeromskiego 53, w Pałacu Sandomierskim, byłym niegdyś gmachu Komisji Województwa Sandomierskiego.
Kiedy została wybudowana Radomska Orkiestra Kameralna?
Radomska Orkiestra Kameralna funkcjonuje od stycznia 2007 roku, jednak sam budynek ma dużo dłuższą historię. Pałac Sandomierski, obok którego znajduje się sala orkiestry, to klasycystyczny obiekt, wniesiony w 1827 roku, według projektu Antonio Corazziego. Z kolei sala koncertowa powstała na dziedzińcu pałacu, w 1964 roku.
Jakie wydarzenia odbyły się w Radomskiej Orkiestrze Kameralnej?
W radomskiej Orkiestrze Kameralnej odbywają spektakle teatralne, koncerty i wiele innych, niezapomnianych wydarzeń. Wśród artystów, którzy pojawili się na scenie wymienia się Kasię Kowalską, Sławka Uniatowskiego, Eleni, Lady Pank, 10 Tenorów. Miały tu miejsce spektakle Weekend z R. Klimakterium, Roma i Julian, Kochanie wróciłem, a także wydarzenia taneczne z udziałem m.in. Narodowego Baletu Kijowskiego.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też