Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce TR Warszawa (d. Teatr Rozmaitości)

TR Warszawa (d. Teatr Rozmaitości)

Warszawa, Marszałkowska 8
TR Warszawa (d. Teatr Rozmaitości)OpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

TR Warszawa (dawniej Teatr Rozmaitości) poprzez swoją ofertę programową włącza mieszkańców, mieszkanki i gości Warszawy w życie kulturalne stolicy. Repertuar TR Warszawa proponuje spektakle poruszające tematykę społeczną – jako jeden z niewielu teatrów do tej pory. Zespół aktorski TR Warszawa wypracował nowoczesne formy sceniczne i nowy język teatralny. Tu w końcu lat 90. powstał nowy model funkcjonowania teatrów w Polsce. TR Warszawa to zespołowy teatr repertuarowy, nastawiony na kreowanie nowych idei, praktyk i zjawisk teatralnych, ich popularyzowanie i wprowadzanie do głównego nurtu teatralnego w Polsce i zagranicą. Główną siedzibą TR Warszawa jest budynek przy ulicy Marszałkowskiej 8.

Zespół aktorski

Zespół aktorski TR Warszawa składa się z wybitnych aktorek i aktorów: Jacek Beler, Jan Dravnel, Izabella Dudziak, Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Mateusz Górski, Natalia Kalita, Magdalena Kuta, Lech Łotocki, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Sebastian Pawlak, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Justyna Wasilewska, Adam Woronowicz, Mirosław Zbrojewicz, Agnieszka Żulewska. 

Repertuar TR Warszawa

Repertuar Teatru TR Warszawa oprócz spektakli artystycznych ma w swojej ofercie również liczne spotkania prowadzone w różnej formie oraz warsztaty edukacyjne dla dorosłych i dzieci. 

TR Warszawa jest liderem wśród dostępności. Widzom i Widzkom niewidomym i niedowidzącym czytana jest na żywo audiodeskrypcja, czyli opis tego, co dzieje się na scenie. Dla osób Głuchych i niedosłyszących wyświetlane są polskie napisy, spektakle w miarę możliwości tłumaczone są na Polski Język Migowy, a od września 2020 roku na scenach TR Warszawa zainstalowana została pętla indukcyjna

Galeria TR

Galeria TR to unikatowa na polską skalę przestrzeń galeryjna w instytucji kultury. Powstała w 2002 roku z inicjatywy dyrektora artystycznego TR Warszawa Grzegorza Jarzyny. Wieloletnią kuratorką galerii była Agnieszka Tuszyńska. Na ścianach we foyer prezentowanych jest 9 prac współczesnych artystów i artystek, które powstały na zamówienie TR Warszawa w latach 2002-2015. Są to murale, fotografie i komiksy Edwarda Dwurnika, Jana Dziaczkowskiego, Grupy Twożywo, Agaty Bogackiej, Karola Radziszewskiego, Agaty „Endo” Nowickiej, Moniki Zawadzki, Rutu Modan i Anny Reinert.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też