Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Natalia Kalita

Natalia Kalita

Natalia KalitaSzczegółyOpisWydarzeniaNatalia Kalita - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
40 lat
data urodzenia:
18.07.1983
dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa, serialowa

Opis

Natalia Kalita to urodzona 18 lipca 1983 roku polska aktorka filmowa, serialowa oraz teatralna. Jej ojcem jest znany aktor Marek Kalita. Natalia jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Początki jej aktorskiej kariery miały ścisły związek z deskami teatralnymi, jednak z czasem Natalia zaczęła się pojawiać w polskich serialach, aż z czasem obsadzono ją w filmach krótkometrażowych i fabularnych.

Poza aktorstwem Natalia interesuje się m.in. jogą, jazdą konną i narciarstwem. To bardzo aktywna fizycznie kobieta, która nie wyobraża sobie siedzieć zbyt długo w jednym miejscu.

Przygoda z teatrem i prestiżowa nagroda

Teatralna przygoda Natalii Kality rozpoczęła się w okolicach 2008 roku. Wtedy to wystąpiła w spektaklu „Zatopiona Katedra” i zdobyła nagrodę za rolę Pani Tarczyckiej podczas Łódzkiego Festiwalu Szkół Teatralnych. Natalia jest powiązana m.in. z:

 • warszawskim Teatrem Rozmaitości,
 • krakowskim Narodowym Teatrem Starym im. Heleny Modrzejewskiej,
 • tarnowskim Teatrem im. Ludwika Solskiego,
 • warszawskim Teatrem Dramatycznym,
 • warszawskim Teatrem IMKA.

Po wielkim sukcesie przedstawienia „Zatopiona Katedra”, Natalia zaczęła otrzymywać wiele ciekawych propozycji na nowe role teatralne. Poskutkowało to m.in. jej udziałem w następujących spektaklach: „Versus. W gęstwinie miast”, „Starosta kaniowski”, „Madame Bovary”, „Bańka mydlana” czy też „Generał”.

Dalsza praca w charakterze aktorki teatralnej

Natalia na teatralnej scenie zaczęła robić prawdziwą furorę, w związku z czym zaczęto ją obsadzać w coraz to bardziej popularnych spektaklach, granych dla bardzo dużej publiczności.

W 2012 roku wystąpiła w spektaklu „Powstanie”, natomiast w 2016 roku można było ją podziwiać w przedstawieniu „Z ziemi włoskiej do Polski”. W końcu postanowiła się związać z warszawskim Teatrem Rozmaitości, w którym została na dłużej. Na deskach tego teatru zagrała w następujących sztukach:

 • „Robert Robur”,
 • „Soundwork”,
 • „Chinka”,
 • „Dawid jedzie do Izraela”,
 • „Stream”,
 • „Maria Klassenberg”,
 • „2020: Burza”,
 • „3siostry”.

Już na początku jej przygody z teatrem wróżono jej wielką karierę i jak widać nie okazało się to pomyłką. Natalia trafia w serca młodych, jak i znacznie bardziej doświadczonych odbiorców, dzięki czemu ludzie po prostu kochają ją oglądać.

Coś nowego – seriale

W teatrze Natalia czuła się znakomicie, ale w końcu postanowiła spróbować również czegoś nowego. Otworzyła się na karierę aktorki serialowej oraz filmowej. Na początek pojawiły się jednak propozycje serialowe.

Natalia na stałe zagościła na szklanym ekranie i można było ją zaobserwować m.in. w „Barwach szczęścia”, „Na Wspólnej”, „O mnie się nie martw” czy też serialu fabularnym „Druga szansa. Drugi sezon”.

Czas na filmy

W 2019 roku kariera Natalii przeszła na kolejny etap. Aktorka pojawiła się w krótkometrażowym filmie fabularnym „VHS Story”. Spodobało się to jej na tyle, iż polscy widzowie mogli ją podziwiać w dwóch kolejnych filmach:

 • „Zwyczajny kraj”,
 • „Piosenki o miłości”.

Trudno wskazać w tym momencie, którą drogą podąży dalsza kariera Natalii Kality, ponieważ aktorka ma przed sobą wiele możliwości. Śmiało można jednak postawić tezę, iż nie zrezygnuje z teatru, choć równie często będzie można zachwycać się jej aktorskim talentem na szklanym ekranie.

Powiązani artyści

Dotychczasowe poczynania w teatrze oraz produkcjach filmowych i serialowych sprawiły, że Natalia zdążyła już współpracować z wieloma znanymi aktorami i aktorkami. W tej grupie znaleźli się przede wszystkim: Andrzej Grabowski, Tomasz Włosok, Iga Krefft, Justyna Święs, Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Jacek Romanowski, Jacek Beler czy też Jowita Budnik.

 

Fot. dzięki uprzejmości TR Warszawa

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Natalia Kalita - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Natalia Kalita?

Miejscowości, w których Natalia Kalita wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodziła się Natalia Kalita?
Natalia Kalita to polska aktorka serialowa, filmowa i teatralna, która urodziła się 18 lipca 1983 roku. Jest córką popularnego aktora Marka Kality.
W jakich spektaklach teatralnych wystąpiła Natalia Kalita i z jakimi teatrami współpracuje?
Natalia Kalita współpracuje głównie z Teatrem Rozmaitości, chociaż ma również na swoim koncie role na deskach Teatru Dramatycznego w Warszawie, Teatru IMKA czy też Narodowego Teatru Starego w Krakowie. Najpopularniejsze przedstawienia, w których wystąpiła to: „Chinka”, „Powstanie”, „Dawid jedzie do Izraela”, „Maria Klassenberg” i „3siostry”.
W jakich filmach i serialach wystąpiła Natalia Kalita?
Natalia Kalita wystąpiła m.in. serialach „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia” i „O mnie się nie martw”. Dochodzą do tego filmy „VHS Story” i „Piosenki o miłości”.
Z jakimi aktorami i aktorkami powiązana jest Natalia Kalita?
W dotychczasowej karierze aktorskiej Natalia Kalita współpracowała już m.in. z Andrzejem Grabowskim, Justyną Święs, Rafałem Maćkowiakiem, Igą Krefft, Jowitą Budnik czy też Jackiem Romanowskim.

Fani lubią też

Zobacz też