Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Sebastian Pawlak

Sebastian Pawlak

Sebastian PawlakOpisWydarzeniaSebastian Pawlak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Ukończył studio aktorskie SPOT w Krakowie i zdał aktorski egzamin eksternistyczny w Warszawie. Debiutował w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie, a kolejne role stworzył w Teatrze Scena Polska Czeski Cieszyn.

W latach 2001-2006 występował na scenie Teatru im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, a następnie Starego Teatru w Krakowie (2006-2008). Od 2008 roku należy do zespołu TR Warszawa. 

W Teatrze im. Bogusławskiego współpracował z Robertem Czechowskim, Agatą Dudą-Gracz, Mają Kleczewską (Woyzeck 2005) i Michałem Siegoczyńskim. W Starym Teatrze zagrał m.in. w Przedtem/potem Pawła Miśkiewicza (2006), Zaratustrze Krystiana Lupy, Lulu Michała Borczucha (2007) oraz w spektaklach Mai Kleczewskiej: Sen nocy letniej (2006), Zbombardowani (2007). Współpracę z Mają Kleczewską kontynuował w spektaklach: Babel w Teatrze Polskim w Bydgoszczy (2010) i Oresteja w Teatrze Narodowym (2012). 

Ma w dorobku także role w filmach: Po Michała Siegoczyńskiego i Wojciecha Starosteckiego, (2002), Czeka na nas świat Roberta Krzempka (2006), Senność Magdaleny Piekorz (2008) oraz epizodyczną rolę w nagrodzonej w Cannes Białej wstążce Michaela Haneke. 

W 2002 za główną rolę w Kaliguli otrzymał wyróżnienie podczas 42. Kaliskich Spotkań Teatralnych. W 2004 roku za recital Wieje został nagrodzony podczas XXXVIII WROSTJA oraz otrzymał nagrodę specjalną jury 44. KST. Na tym samym festiwalu otrzymał nagrodę dziennikarzy za rolę Orlanda w Jak wam się podoba Shakespeare'a, a w plebiscycie publiczności został wybrany najpopularniejszym aktorem sezonu w Teatrze Bogusławskiego. W 2006 roku na 46. KST zdobył nagrodę za tytułową rolę w spektaklu Woyzeck Mai Kleczewskiej. 

 

Fot. dzięki uprzejmości TR Warszawa

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Sebastian Pawlak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Sebastian Pawlak?

Miejscowości, w których Sebastian Pawlak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też