Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Między Słowami

Między Słowami

Lublin, Rybna 4
Między Słowami OpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Między Słowami w Lublinie to połączenie kawiarni i księgarni, w której można nie tylko miło spędzić czas przy kawie i książce, ale także doświadczyć wartościowych wernisaży i koncertów. W lokalu odbywają się wydarzenia kulturalne, takie jak spotkania z autorami, wydarzenia przybliżające historię miasta, a także recitale i koncerty biletowane.

Między Słowami - wyjątkowe miejsce na mapie Lublina

Między Słowami w Lublinie to miejsce szczególne. Łączą się w nim niepowtarzalny klimat kawiarni, księgarni oraz miejsca, w którym odbywają się wydarzenia kulturalne, takie jak koncerty, wernisaże i wystawy. Tak mówią o nim sami założyciele: “Między Słowami to połączenie naszych pasji: zamiłowania do literackich przygód, poszukiwania filmowych i muzycznych inspiracji, długich rozmów przy lampce wina lub filiżance aromatycznej kawy.  To spełnienie naszego marzenia o stworzeniu miejsca spotkań z drugim człowiekiem, gdzie czas będzie płynął nieco wolniej, a kawa, książka i muzyka staną się jedynie dodatkami do atmosfery, którą tworzą ludzie…”

To miejsce sprzyjające spotkaniom, wymianie myśli i doświadczeń, inspirujące do chłonięcia kultury w każdej jej odmianie, posiadające regały na wymianę książek (bookcrossing), ogródek letni, a nawet swoją kolekcję gier planszowych i puzzli. Mile widziani są tutaj amatorzy kultury w każdym wieku — od kilku lat lokal otrzymuje tytuł Miejsce Przyjazne Seniorom. Księgarnia współpracuje między innymi z lokalnymi autorami, wydawcami i księgarzami, włącza się w organizację lokalnych wydarzeń kulturalnych (m. in. Noc Kultury, Festiwal Legend Lubelskich, Głodni Kultury Teatru Starego w Lublinie, Miasto Poezji), bierze także udział w programie Miejsce Inspiracji organizowanym przez Urząd Miasta Lublin. Między Słowami organizuje tematyczne spacery po Lublinie i spotkania literackie, jest także miejscem przyjaznym czworonogom — czeka na nie zawsze miska z wodą.

Między Słowami - wydarzenia

W kawiarnio-księgarni Między Słowami wydarzenia kulturalne dzielą się na biletowane, jak i takie, na które nie sprzedaje się biletów. To miejsce spotkań z autorami poezji (m.in. Justyna Kulikowska) oraz prozy (m.in. Max Czornyj, Jacek Zalewski), przestrzeń dla wernisaży, monodramów oraz wydarzeń przybliżających historię miasta.

Między Słowami - koncerty

Wystąpili tutaj między innymi: autor tekstów i kompozytor Łukasz Majewski, duet Adam Jarząbek & Jarosław Jurkiewicz wykonujący pieśni Jaromira Nohavicy, bard Marek Andrzejewski z autorskim programem “Podręczny słowniczek”, lublinianka Iga Kondraciuk, solista Dżaman, Paweł Swiernalis jako Lord & the Liar czy zespół ZINiONI. W Między Słowami odbywają się także koncerty tematyczne, takie jak “Ty! Poezjo” — koncert utworów do tekstów Cypriana Kamila Norwida czy twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Między Słowami - koncerty 2023

Rok 2023 przyniesie kolejne wydarzenia kulturalne i koncerty w kawiarni Między Słowami. Bilety na wydarzenia odbywające się w tym wyjątkowym miejscu zapewnią wiele wartościowych przeżyć.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Między Słowami?
Między Słowami znajduje się na ulicy Rybnej 4/5 na Starym Mieście w Lublinie. Idąc od strony Bramy Krakowskiej należy skręcić w lewo przy Trybunale. Wejście do lokalu znajduje się w bramie, po lewej stronie ulicy.
Jakie wydarzenia odbyły się w Między Słowami?
W Między Słowami odbyło się wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych, recitali i koncertów. Wystąpili tutaj między innymi: Marek Andrzejewski, Łukasz Majewski, duet Adam Jarząbek & Jarosław Jurkiewicz wykonujący pieśni Jaromira Nohavicy, Paweł Swiernalis jako Lord & the Liar czy zespół ZINiONI. W lokalu organizowane są także wernisaże, spotkania autorskie, monodramy, spotkania z literaturą.
Kiedy utworzone zostało Między Słowami?
Księgarnio-kawiarnia Między Słowami działa w Lublinie od roku 2012.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też