Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Miejsce Aula Caritas

Aula Caritas

Lublin, prym. Wyszyńskiego 2
Aula CaritasOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Aula Caritas w Lublinie znajduje się w siedzibie Caritas Diecezji Lubelskiej. Sala może pomieścić 250 widzów i jest miejscem, które służy do organizacji wydarzeń kulturalnych, koncertów, konferencji, szkoleń czy spotkań. Aula Caritas w Lublinie słynie również z działalności organizacji charytatywnych, instytucji religijnych oraz czynów na rzecz organizacji społecznych. To miejsce, którego jednym z nadrzędnych zadań jest promowanie wartości związanych ze społecznym wsparciem.

Odbywające się w Auli Caritas wydarzenia są kierowane do różnych grup społecznych. Organizowane tam inicjatywy kierowane są zarówno do osób potrzebujących, jak i dla dzieci i młodzieży, seniorów, a także dla środowisk naukowych czy społecznych. Działalność tej międzynarodowej organizacji charytatywnej skupia się nie tylko na obszarach społecznych, lecz również humanitarnej i rozwojowej. Jej celem jest poprawa warunków życia najuboższych i najbardziej potrzebujących osób na całym świecie.

Caritas – wydarzenia i działalność organizacji

Działalność organizacja Caritas skupia się na szerokim zakres programów i projektów, mających na celu wsparcie osób w trudnej sytuacji życiowej, w tym ofiar konfliktów zbrojnych, klęsk żywiołowych, ubóstwa, chorób i innych trudności. Organizacja działa na różnych płaszczyznach – od dążeń do zaspokojenia podstawowych potrzeb, takich jak żywność, woda pitna, schronienie i opieka zdrowotna, po projekty mające na celu zapewnienie długoterminowego rozwoju społeczno-gospodarczego i edukacji. 

Caritas prowadzi również programy pomocy humanitarnej w sytuacjach kryzysowych, związanych m.in. z kwestiami uchodźstwa czy procesów migracyjnych, jak i wsparcia dla ofiar klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych. Organizacja dostarcza niezbędne środki do przeżycia, jak również długoterminowe wsparcie, która pozwala ludziom odbudować swoje życie.

Aula Caritas w Lublinie – koncerty

Organizowane w Auli Caritas w Lublinie koncerty to m.in. występ Grzegorza Kloca. Urodzony w Lublinie wokalista, gitarzysta, kompozytor i producent muzyczny ma na swoim koncie liczne współprace z wieloma przedstawicielami polskiej sceny muzycznej, takimi jak Maryla Rodowicz, Ryszard Rynkowski, DeMono, Natalia Kukulska, Anita Lipnicka czy Mietek Szcześniak.

Współpraca artysty z Marylą Rodowicz zaowocowała powstaniem utworu na składankę Radia Zet pt. "Anioły pilnują nas" – utwór ten trafił również na składankę największych przebojów artystki z 2013 roku, o nazwie "Rarytasy". W ciągu trwającej ponad 20 lat działalności artystycznej, piosenkach wystąpił na ponad 1000 koncertach.

Warto przy tym nadmienić, że Grzegorz Kloc uznawany jest za twórcę chrześcijańskiego, posiadający w tej dziedzinie duży dorobek artystyczny. W 2011 roku światło dzienne ujrzała solowa płyta artysty pt. "Na skrzydłach miłości", wydana pod patronatem Gościa Niedzielnego i Muzycznych Darów z Częstochowy – największej chrześcijańskiej listy przebojów. Album uzyskał niezwykle pochlebne recenzje krytyków, uzyskując również nominację do płyty roku.

W 2013 roku artysta wydał EP-kę o nazwie "Rock&Gospel", która uzyskała patronat ponad trzydziestu chrześcijańskich rozgłośni radiowych i portali internetowych. Część z utworów z rzeczonego wydawnictwa może pochwalić się pierwszymi miejscami na listach przebojów w całej Polsce – co więcej, były one regularnie grane w rozgłośniach radiowych nawet rok po premierze. Należy również wspomnieć, że trasa koncertowa związana z projektem "Rock&Gospel" miała miejsce nie tylko w Polsce, lecz również w Londynie.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Aula Caritas w Lublinie?
Aula Caritas w Lublinie znajduje się przy ul. Wyszyńskiego 2.
Jakie wydarzenia odbywają się w Auli Caritas w Lublinie?
W obiekcie miał miejsce m.in. koncert Grzegorza Kloca.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też