Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Katowice Miasto Ogrodów

Katowice Miasto Ogrodów

Katowice, Sejmu Śląskiego 2
Katowice Miasto Ogrodów OpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek narodziła się w 2016 roku w wyniku połączenia Miasta Ogrodów z dawnym Centrum Kultury Katowice. Instytucja ta powstała jako Biuro Europejskiej Stolicy Kultury, gdy miasto wystartowało w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016. Tytuł zdobyła wówczas stolica Dolnego Śląska, a Biuro ESK przekształcono w Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Dawne Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek realizuje zadania z zakresu działalności edukacyjnej, kulturalnej i wydawniczej. Zajmuje się również organizacją i współorganizacją licznych festiwali muzycznych takich jak Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, Silesian Jazz Festival, Katowice JazzArt Festival i inne. Galerię Miasta Ogrodów, jednostkę wystawienniczą katowickiej instytucji, tworzą m.in. Galeria Pojedyncza, Galeria Pusta, Galeria Engram. W ich przestrzeniach można podziwiać sztukę lokalną i krajową.

 

Katowice Miasto Ogrodów – CKK Katowice Bilety

Katowice Miasto Ogrodów – CKK Katowice bilety na nadchodzące wydarzenia w sprzedaży za pośrednictwem portalu eBilet.pl. Oficjalny kanał sprzedaży, szybki zakup – sprawdź już teraz.

 

Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek zlokalizowana jest w Katowicach, na placu Sejmu Śląskiego 2. Narodziła się w 2016 roku w wyniku połączenia Miasta Ogrodów z dawnym Centrum Kultury Katowice.

 

Katowice Miasto Ogrodów – o obiekcie

Katowice Miasto Ogrodów powstało jako Biuro Europejskiej Stolicy Kultury, gdy miasto wystartowało w konkursie na Europejską Stolicę Kultury 2016. Tytuł zdobyła wówczas stolica Dolnego Śląska, a Biuro ESK przekształcono w Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów. Dawne Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek realizuje zadania z zakresu działalności edukacyjnej, kulturalnej i wydawniczej. Zajmuje się również organizacją i współorganizacją licznych festiwali muzycznych takich jak Festiwal Muzyki Świata Ogrody Dźwięków, Silesian Jazz Festival, Katowice JazzArt Festival i inne. Galerię Miasta Ogrodów, jednostkę wystawienniczą katowickiej instytucji, tworzą m.in. Galeria Pojedyncza, Galeria Pusta, Galeria Engram. W ich przestrzeniach można podziwiać sztukę lokalną i krajową.

 

Katowice Miasto Ogrodów zdobyło tytuł Miasta Muzyki UNESCO. Bezustannie realizuje program członkostwa w Sieci Miast Kreatywnych oraz pomaga w rozwoju przemysłu kreatywnego w inkubatorze MusicHub, m.in. promując wykonawców w ramach projektu Dzielnica Brzmi Dobrze i współfinansując projekty Muzykograntami.

 

Katowice Miasto Ogrodów – koncerty

W Katowice Miasto Ogrodów odbyło się mnóstwo niezwykłych wydarzeń, które przyciągnęły publiczność przed scenę. Katowice Miasto Ogrodów koncerty to duża dawka pozytywnych emocji dla każdego fana muzyki na żywo.

 

Koncerty w Katowicach przyciągają publiczność. Muzyka na żywo, niepowtarzalny klimat i atmosfera – to czyni wydarzenia tego typu wyjątkowymi. Kto pojawił się na scenie stolicy Górnego Śląska? Koncerty Coma, Kult, Golec uOrkiestra, Edyta Górniak i zespół LemON podbiły serca słuchaczy!

 

Ogromnym zainteresowaniem cieszył się koncert  Another Pink Floyd, który wystąpił w trasie koncertowej The Wall. Najlepszy tribute band Floydów, największe hity zespołu na żywo, urozmaicone niesamowitą grą światła i wizualizacjami, zaprezentowali niezwykły album The Wall, w 40-tą rocznicę jego wydania. Publiczność bawiła się znakomicie, a wydarzenie cieszyło się ogromną popularnością, o czym świadczyła liczba sprzedanych biletów.

 

Katowice Miasto Ogrodów – koncerty 2022

Wydarzenia w Katowicach Miasto Ogrodów – co odbędzie się w najbliższym czasie? Organizatorzy mają w planach wiele niezwykłych atrakcji dla publiczności! Nowy rok przyniesie więc mnóstwo emocji! Kogo będzie można podziwiać na scenie?

 

Katowice Miasto Ogrodów – koncerty 2022 to występy m.in. 10 Tenorów, Kasi Kowalskiej w trasie The Best Of, koncert Anity Lipnickiej z okazji 25-lecia działalności, Ralph Kamiński w trasie KORA, Czwórka z Liverpoolu z muzyką The Beatles Symfonicznie i wiele innych!

 

Jakie spektakle 2022 w Katowicach Miasto Ogrodów odbędą się już niebawem? Publiczność czeka na Dziadka do orzechów oraz Jezioro Łabędzie w wykonaniu teatru baletowego Moscow City Ballet. Dużym zainteresowaniem cieszy się również spektakl Państwowego Akademickiego Ansamblu Pieśni i Tańca Ludowego Gruzji Rustavi, który słynie z bogatego repertuaru, fantastycznej energii, pięknej muzyki i niepowtarzalnych choreografii. Bilet do Katowic Miasta Ogrodów to jedyna gwarancja możliwości uczestnictwa w wydarzeniu.

Wydarzenia

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też