Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Wojciech Kamiński

Wojciech Kamiński

Wojciech KamińskiOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Wojciech Kamiński zdobył rozpoznawalność przez lata występując w kabarecie Jurki. Występował również w kabarecie Miłe twarze. Od 2020 roku zaczął tworzyć swoje własne programy jako stand-uper. Poza tym jest znany z prowadzenia programów, występów w telewizji oraz bycia jurorem, scenarzystą i reżyserem.  

Wojciech Kamiński - krótka historia

Wojciech Kamiński urodził się 25 maja 1973 roku. Jest polskim aktorem, reżyserem, kabareciarzem, a od 2020 roku także stand-uperem. Przez 25 lat był współtwórcą kabaretu Jurki, z którym zdobył wiele nagród i uznanie publiczności. W ciągu swojej kariery związany z wytwórnią filmową A'Yoy, Inicjatywą Filmową oraz Zrzeszonymi Klubami Literackimi. Występował w serialu kabaretowym pt.: "Spadkobiercy", gdzie wcielał się w postać Kena Heighly. 

Wojciech Kamiński - kabaret Jurki

Wojciech Kamiński przez 25 lat do 2020 roku był współtwórcą kabaretu Jurki. Ich program składał się ze skeczy, monologów i piosenek o różnej tematyce. Przez lata razem z pozostałymi członkami zespołu Agnieszką Litwin-Sobańską, Przemysławem Żejmo oraz Markiem Litwinem tworzyli niepowtarzalną atmosferę na scenie i bawili widzów w całej Polsce. Nazwa kabaretu pochodzi od jednego z pierwszych członków. Przez lata działalności kabaret Jurki zyskał wiele nagród i nominacji. Były to m.in. Grand Prix na Festiwalu Kabaretowym Mulatka w Ełku w 1995 roku, I nagroda na przeglądzie kabaretów PaKA w Krakowie i II nagroda na Lidzbarskich Biesiadach Humoru i Satyry w Lidzbarku Warmińskim w 1996 roku oraz nagroda Programu III Polskiego Radia na Festiwalu Kabaretowym Mulatka w Ełku w 1997 roku.

W 2003 roku Wojciech Kamiński zdobył Grand Prix IV Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Estradowej w Warszawie. W 2005 roku kabaret zdobył III nagrodę i nagrodę Ukrytego Jurora na Rybickiej Jesieni Kabaretowej w Rybniku, a Wojciech Kamiński otrzymał I wyróżnienie w konkursie piosenki kabaretowej na Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej w Dąbrowie Górniczej. W 2006 kabaret Jurki otrzymał nagrodę za najlepszą piosenką, a także najlepiej zinterpretowany skecz kabaretu DNO na Dąbrowskiej Ściemie Kabaretowej w Dąbrowie Górniczej, a w 2013 III nagrodę na Rybnickiej Jesieni Kabaretowej w Rybniku. Przez lata swojej działalności kabaret Jurki stworzył takie programy kabaretowe jak: "Histeryjki", "Mówi się, mówi", "Album rodzinny", "Po męskiej stronie", "Reżyser", "Marzenia", "Aktorem w płot" oraz "Święta polskie". 

Wojciech Kamiński - filmografia

W trakcie swojej kariery w kabarecie artysta kilkakrotnie pojawił się także w filmach w rolach epizodycznych. W 1997 roku wystąpił jako biedak w filmie "Robin Hood - czwarta strzała", w 1999 roku pojawił się jako Tańczący z Nożami w filmie "Dr Jekyll i Mr Hyde", w 2000 w filmie "Umiesz tak?", w 2002 w "Nakręconych", w 2002 w "Takim losie", w 2003 zagrał Szkarłatnego Leona w Baśni o ludziach stąd", a w 2007 roku wystąpił w filmie "Zamknięci w celuloidzie", gdzie zagrał postać Zawadzkiego, a także odpowiadał za scenariusz i produkcję. Był odpowiedzialny także za reżyserię filmu krótkometrażowego o tytule "Dzień dobry".

Wojciech Kamiński - początki stand-upu

W 2020 roku Wojciech Kamiński postanowił po 25 latach odejść z kabaretu Jurki i pójść własną drogą. Wtedy właśnie na dobre zaczęła się jego przygoda ze stand-upem.Od tamtego czasu rozwija się w tym aspekcie. Artysta uważa, że stand-up daje dużo większe możliwości niż kabaret. Kamiński stworzył m.in. stand-up pt.: 'Escape Room". Na scenie występuje nie tylko sam, ale również z innymi stand-uperami np. Michałem  Zenknerem.

Wojciech Kamiński - ciekawostki

Wojciech Kamiński wielokrotnie pojawiał się roli jurora. W 2004 roku był jurorem na Kieleckim Oglądzie Kabaretów Studenckich KOKS, w 2009 na Festiwalu Kabaretów Studenckich F.I.K.O.Ł.E.K. oraz Szczecińskim Przeglądzie Autorskim Kabaretów SZPAK. w 2010 był jurorem Zimowej Akcji Kabaretowej ZAK oraz Starobielskich Spotkań Kabaretowych Fermenty, a w 2011 Trybunałów Kabaretowych. Był także prowadzącym na Ogólnopolskiej Giełdzie Kabaretowej PrzeWałka w 2003, Ogólnopolskich spotkaniach z piosenką Kabaretową OSPA w 2008, Lidzbarskich Wieczorach Humoru i Satyry w 2009 oraz Mazurskim Lecie Kabaretowym Mulatka w 2010 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też