Home Artysta Simon & Garfunkel

Simon & Garfunkel

Simon & GarfunkelOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Simon & Garfunkel to amerykański zespół rockowy, który założony został w 1957 roku. Zespół łączony był z gatunkami muzycznymi takimi jak folk rock i soft rock.

Simon & Garfunkel 

Zespół Simon & Garfunkel był najpopularniejszą grupą w latach 60. Stawiano go w jednym rzędzie z takimi zespołami jak The Beatles, The Beach Boys czy The Rolling Stones. 

 

Członkami zespołu Simon & Garfunkel byli szkolni koledzy Paul Simon, który grał na gitarze i śpiewał oraz Art Garfunkel. Muzykę, którą prezentowali swoim słuchaczom zazwyczaj łączyła w sobie dźwięki  gitary akustycznej i charakteryzowała się wpadającymi w ucho melodiami i trafiającymi do odbiorców tekstami utworów.

 

Duet zakończył działalność  w 1970 roku z powodu różnic artystycznych, tuż po wydaniu Bridge Over Troubled Water, który okazał się wielkim komercyjnym sukcesem.

Simon & Garfunkel koncerty

Muzycy mimo rozwiązania grupy spotykali się potem okazjonalnie i dawali koncerty. Jednym z największych spotkań z zespołem darmowy koncert Simon & Garfunkel w nowojorskim Central Parku w roku 1981. Na koncercie pojawiło się wtedy  pół miliona widzów.

Simon & Garfunkel Story w Polsce

Obecnie można wziąć udział w koncertach, które przypominają twórczość jednego z najważniejszych zespołów rockowych. Koncerty Simon & Garfunkel 2020 były okazją do przypomnienia sobie przebojów grupy. The Simon & Garfunkel Story można było usłyszeć między innymi podczas koncertów w Warszawie, Poznaniu czy Wrocławiu.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, domena publiczna

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też