Zbigniew Wodecki

Zbigniew Wodecki

Zapraszamy do wysłuchania koncertu online Zbigniewa Wodeckiego. Stanowi on muzyczną podróż w czasie do 1976 roku. Właśnie wtedy Zbigniew Wodecki nagrał płytę, którą po prawie czterdziestu latach odświeżył wspólnie z muzykami Mitch & Mitch. Stream dostępny TUTAJ.

 

Zbigniew Wodecki (1950-2017) to polski piosenkarz, muzyk multiinstrumentalista oraz   kompozytor, aranżer, aktor i prezenter telewizyjny, honorowy obywatel gminy Godów.

 

Przygodę z muzyką rozpoczął już w wieku 5 lat. Był absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. W. Żeleńskiego w Krakowie, którą skończył z wyróżnieniem. Uczył się w klasie skrzypiec Juliusza Webera.

Początek kariery Zbigniewa Wodeckiego

Od końca lat 60., związany był z kabaretem Piwnica pod Baranami i zespołem Anawa, a także z orkiestrą symfoniczną Polskiego Radia i Krakowską Orkiestrą Kameralną. W latach 1968–1973 akompaniował również Ewie Demarczyk.

 

W 1972 miał miejsce jego debiut jako piosenkarza, wystąpił wtedy na festiwalu w Opolu. Odnosił sukcesy podczas wielu festiwali. Największe przeboje Zbigniewa Wodeckiego to Chałupy welcome to, Lubię wracać tam, gdzie byłem, Z Tobą chcę oglądać świat, który wykonał w duecie ze Zdzisławą Sośnicką, Izolda, Zacznijmy od Bacha. Popularność zdobył również dzięki wykonaniu piosenek tytułowych z animacji Pszczółka Maja i Rudolf czerwononosy renifer. Występował również w kabarecie z Zenonem Laskowikiem.

Zbigniew Wodecki w telewizji

W 2000 roku wystąpił  w reklamie MK Café. Był też jednym z jurorów w polskiej edycji programu Taniec z gwiazdami. Dla stacji TVN prowadził też programy: Droga do Gwiazd, Twoja Droga do Gwiazd i koncert Zakochajmy się jeszcze raz.

 

30 maja 2017, w dzień pogrzebu, dla uhonorowania Zbigniewa Wodeckiego, z Wieży Mariackiej dochodziły dźwięki utworu Louisa Armstronga, What a Wonderful World. Po mszy został pochowany w rodzinnym grobowcu na cmentarzu Rakowickim w Krakowie 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Zbigniew Wodecki
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/