Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Andrzej Smolik

Andrzej Smolik

Andrzej SmolikOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Andrzej Smolik  urodził się w 1970 roku w Świnoujściu. Jest polskim muzykiem, kompozytorem, producentem muzycznym, multiinstrumentalistą oraz dziennikarzem radiowym.

Początek kariery Andrzeja Smolika 

Andrzej Smolik rozpoczął swoją karierę na początku lat 90. W tym czasie w Świnoujściu występował wspólnie z miejscowymi muzykami, między innymi jazzowo-bluesową grupą J.Pies. Pracował też razem z Robertem Gawlińskim - grał na klawiszach w zespole Wilki do 2014 roku. W latach 1996–1997 występował z zespołem Hey, oraz z wokalistką grupy  Kasią Nosowską, z którą stworzył solową płytę Milena.

 

Oprócz wymienionych artystów współpracował również z Marylą Rodowicz, Noviką, Kayah, zespołem Myslovitz, Arturem Rojkiem, Miką Urbaniak, Krzysztofem Krawczykiem, Maciejem Cieślakiem, Marią Peszek.

Płyty Andrzeja Smolika

Płyty Smolika cieszą się wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej. Muzyka Andrzeja Smolika to połączenie subtelnej elektroniki z bardzo przestrzennymi, akustycznymi brzmieniami, żywą orkiestrą smyczkową, sekcją dętą i niezwykle zaaranżowanymi melodiami.

 

Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych. Koncerty Andrzeja Smolika to za każdym razem prezentacja najlepszej muzyki na żywo.

Andrzej Smolik koncerty 

Andrzej Smolik to nazwisko, którego nikomu w świecie muzyki przedstawiać nie trzeba. Legenda polskiej sceny elektronicznej- multiinstrumentalista, kompozytor i producent muzyczny. Autor pięciu, uznanych przez krytykę i lubianych przez publiczność, albumów solowych  oraz dwóch nagranych w duecie z Kev Fox'em i Miuosh'em. Przed laty związany z legendą polskiego rocka, grupą Wilki. A także współpracujący z uznanymi muzykami wśród, których znajdują się  m.in. takie postaci jak Artur Rojkiem, Katarzyna Nosowska, Krzysztof Krawczyk, Novika, zespoły Myslovitz, Hey i Silver Ricket. Andrzej Smolik ma na swoim koncie również duet z francuską aktorką i piosenkarką Emmanuelle Seigner.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też