Topinambur

Topinambur

Topinambur jest zespołem składającym się z grupy przyjaciół, których połączyło jedno miasto, a mianowicie Sanok. Grupa już od przeszło 10 lat zajmuje się tworzeniem utworów muzycznych z pogranicza noise-u oraz progresywnego rocka, z elementami elektronicznymi oraz etnicznymi.

Topinambur - informacje na temat zespołu

Obecnie w składzie grupy znajduje się 7 osób, niemniej jednak rodzina powiązanych z tym zespołem muzyków jest dużo większa i możemy usłyszeć ich gościnnie na niektórych koncertach. Obecnie muzycy ci nagrywają studyjnie utwory, powstałe w ramach cyklicznych spotkań BezZ, na których to grupa tworzyła praktycznie od zera utwór na pojedynczej próbie i rejestrowała go. Rezultaty tychże sesji, jak i relacje z prac prowadzonych przez zespół możemy zobaczyć na kanale YouTube do niego należącym. Zapowiadana obecnie studyjna płyta, ma zostać wydana jeszcze w zakresie bieżącego roku. W składzie tego zespołu znaleźli się: Grzegorz Wójcik, Elżbieta Kulczycka-Fejdasz, Kuba Kowalewicz, Piotr Dorotniak, Ernest Drelich, Robert Onacko, Daniel Fejdasz.

Topinambur - historia zespołu 

Historia grupy Topinambur sięga roku 2006 i rozpoczyna się od dyplomowego egzaminu w Państwowej Wyższej Zawodowej Szkole w Sanoku. Jeden spośród studentów, a mianowicie Grzegorz Kania kończy swoje studia na kierunku turystyczna edukacja odnośnie muzycznej sztuki i zmuszony jest zagrać dyplomowy koncert. Prosi swoich przyjaciół o wsparcie, dzięki czemu dochodzi do powstania trzyosobowego składu, dwóch perkusistów - Tomasza Skrętkowskiego oraz Grzegorza Kani, jak i gitary elektrycznej obsługiwanej przez Roberta Onacko.

 

Grupie tej na tyle spodobało się wspólne granie, iż w dość niedługim czasie powiększyła się ona o dwie kolejne osoby, również uczniów wymienionej powyżej szkoły - o następnego perkusistę w osobie Grzegorza Nowickiego, jak i basistę w osobie Daniela Fejdasza. Z tego rodzaju instrumentami zespół rozpoczął pracę nad zupełnie nowym materiałem, zaczął grać swoje pierwsze koncerty i wziął udział w przeglądach odnośnie młodych jeszcze grup muzycznych. Z uwagi na fakt, iż w grupie było trzech perkusistów doszło do wykształcenia oryginalnego charakteru ich utworów, który oparty był na nieszablonowym rytmie i okazał się być wspaniałą alternatywą dla zwykłego grania rockowego.

 

Wkrótce do zespołu dołączył następny student z sanockiej uczelni, a mianowicie Ernest Drelich, który wprowadził oryginalne brzmienia etniczne przy pomocy didgeridioo, jak i nietypowych rodzajów perkusyjnych instrumentów. Muzykę tworzoną przez tą grupę, raczej ciężko było sklasyfikować w sztywne ramy i zaklasyfikować do wybranego nurtu, co przyczyniło się do faktu, iż zespół przykuwał uwagę i zdobywał wiele wyróżnień i nagród w różnych konkursach w obrębie swojego regionu. Pierwsze ze zmian w składzie grupy były spowodowane zakończeniem nauki przez Tomasza Skrętkowskiego oraz Grzegorza Nowickiego.

 

Panowie opuścili rodzinne miasto i rozpoczęli naukę w zupełnie innych miejscowościach. Partie perkusji przejął Kuba Wolanin, który został najmłodszym z członków zespołu. Do grupy dołączył także kolejny gitarzysta, czyli Mariusz Metyk. Jednym z pierwszych sukcesów zespołu, było wygranie przeglądu dla grup rockowych w roku 2008 w krośnie, zaś w nagrodę otrzymali profesjonalną sesję nagraniową w muzycznym studiu. Zarejestrowany wówczas materiał bardzo szybko doczekał się swojej pierwszej premiery radiowej. Grupa ta od samego początku była zespołem, który grał instrumentalną muzykę. W takim składzie zespół przetrwał do 2010 roku, bowiem wówczas dołączył do niego Grzegorz Wójcik grający na klawiszach. 

 

Po upływie roku, Grzegorz Kania przyprowadził na jedną z prób zespołu koleżankę Elżbietę Kulczycką, która próbowała wokalnego dopasowania do muzyki zespołu. Odbywające się na początku próby, nie przyniosły zbyt obiecujących zapowiedzi przyszłej współpracy. Niemniej jednak, muzycy zaryzykowali i wprowadzili do grupy owy wokal. Ponadto pojawienie się w szeregach zespołu żeńskiego pierwiastka, wymusił naturalną konieczność zmiany nazwy Kolesie na kojarzącą się mniej męsko, czyli właśnie wymieniony Topinambur.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Topinambur: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Fertile Hump,

 

Topinambur - Często zadawane pytania

  • Obecnie w składzie grupy znajduje się siedmiu członków, niemniej jednak rodzina powiązanych z tym zespołem muzyków jest dużo większa i możemy ich usłyszeć gościnnie na niektórych koncertach.
  • Miastem łączącym członków grupy Topinambur, jest Sanok.
  • Ich historia zaczęła się w 2006 roku.
  • Do zespołu Topinambur należą obecnie: Grzegorz Wójcik, Elżbieta Kulczycka-Fejdasz, Kuba Kowalewicz, Piotr Dorotniak, Ernest Drelich, Robert Onacko, jak i Daniel Fejdasz.
  • Grupa Topinambur zajmuje się tworzeniem muzyki z pogranicza noise-u oraz progresywnego rocka, z elementami elektronicznymi oraz etnicznymi.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Topinambur
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/