emptygif
Newsletter

Na czasie

voucher-kinowy-helioshans-zimmerskoki-narciarskieagnieszka-chylinskavan-goghpolska-noc-kabaretowa-2023
Home Artysta Dziwna Wiosna

Dziwna Wiosna

Dziwna WiosnaOpisWydarzeniaDziwna Wiosna - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Dziwna Wiosna to warszawskie trio grające brudne i piękne rockowe piosenki. Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz) zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando.

Dziwna Wiosna

Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. Zaczęli od "Niepewności", wydanej w sierpniu 2020 piosenki, która jest historią o miłości, z walącym się światem w tle. Potem był jeszcze niepokojący "Sen", przebojowe "Stracone" i "Odejdź" i "Miłość bez końca". Wszystkie te numery hulały w radiach jak szalone. W sierpniu 2021 zespół wydał swój debiutancki album, za który otrzymał nominację do Fryderyka. Latem zespół zagrał na największych festiwalach muzycznych w Polsce, takich jak Pol’and Rock, Męskie Granie, Olsztyn Green Festiwal oraz pojawił się na Tarczyński Arena jako suport zespołu Kings Of Leon. Drugi album zespołu planowany jest na 2023 r. 

Źródło zdjęcia: Agora SA

Wydarzenia

Dziwna Wiosna - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dziwna Wiosna?

Miejscowości, w których Dziwna Wiosna wystąpi w najbliższym czasie: Łódź, Toruń, Kraków, Tychy, Gdańsk, Olsztyn, Elbląg, Poznań, Zielona Góra, Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też