Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta Martyna Jakubowicz

Martyna Jakubowicz

Martyna JakubowiczOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Martyna Jakubowicz to wokalistka, gitarzystka i kompozytorka. Urodziła się w 1955 roku w Krakowie. W swojej twórczości łączy rock, blues i folk. Swoją karierę rozpoczęła pod koniec lat 70., występując między innymi w studenckim klubie „Remont” w Warszawie czy podczas I Jesieni z Bluesem w Białymstoku. W latach 80. współpracowała z Jackiem Krzycholikiem, Oddziałem Zamkniętym oraz grupą Krzak.

Jej debiutancka płyta pod tytułem „Maquillage” ukazała się w 1983 roku. Pochodzi z niej największy hit artystki - W domach z betonu nie ma wolnej miłości”. Autorem tekstu był jej ówczesny mąż Andrzej.

Kolejny album - „Bardzo groźna księżniczka i ja” został wydany w 1986 roku. Znalazły się tam piosenki takie jak „Puste miejsce po obrazku na ścianie” czy „Bądź poezją, bądź zaklęciem”. W 2005 roku artystka wydała album poświęcony twórczości Boba Dylana pod tytułem „Tylko Dylan”. Piosenki słynnego barda przetłumaczyli Andrzej Jakubowicz i Michał Kłobukowski. Warstwę muzyczną zapewnili członkowie zespołu „Voo Voo”. Jakubowicz wystąpiła gościnnie na albumie zespołu „Plateau” pod tytułem „Projekt Grechuta”. Ostatni album Martyny Jakubowicz - „Zwykły włóczęga” ukazał się w maju 2018 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też