Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Chelsea Wolfe

Chelsea Wolfe

Chelsea WolfeOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Chelsea Wolfe to amerykańska wokalistka, autorka tekstów i piosenek. Urodziła się w 1983 r. w Roseville, a dorastała w Sacramento, w Kalifornii. Ma korzenie niemieckie i norweskie. Jej ojciec grał w zespole country i miał domowe studio nagraniowe, dlatego Chelsea od najmłodszych lat miała kontakt z muzyką i zaczęła nagrywać własne piosenki już w wieku dziewięciu lat.

Rozwój kariery Chelsea Wolfe

Chelsea Wolfe zadebiutowała w 2010 roku albumem „The Grime and the Glow”. Wydany rok później album „Apokalypsis” wydobył ją z undergroundu, a „Unknown Rooms: A Collection of Acoustic Songs” potwierdził z jak oryginalną i znakomitą artystką mamy do czynienia.

 

W 2017 roku ukazał się najnowszy krążek Chelsea Wolfe „Hiss Spun”. O ile poprzednie albumy obracały się wokół intymności rozebranej muzyki ludowej (The Grime and the Glow, Unknown Rooms), czy też pulsującej dawki elektroniki (Pain Is Beauty, Abyss), o tyle najnowsze dzieło Chelsea Wolfe wykracza poza dotychczasowe ramy jęczącym basem, walącymi bębnami, czy pękającymi zniekształceniami. Podstawą całego „Hiss Spun” są przewroty w życiu osobistym autorki, a także godzenie się z latami bezbronności, gniewu, samozniszczenia i mrocznych historii rodzinnych.

 

Artystka twierdzi, że inspiruje się przede wszystkim rosyjskimi bardami i norweskim black metalem. Jej twórczość można sklasyfikować jako doom metal, drone metal, gothic rock, folk, czy nawet dark ambient. Sama artystka nie chce się zamykać w jednym gatunku i cały czas eksperymentuje. Chelsea koncertowała na całym świecie z różnymi artystami. Współpracowała m.in. z Russian Circles, Myrkur czy Converge, a jej utwory były wykorzystywane w wielu filmach czy serialach (np. trailer promujący 4 sezon Gry O Tron) oraz w grze „Far Cry Primal”.

Chelsea Wolfe w Polsce

Chelsea Wolfe w Polsce wystąpiła w 2018 roku w poznańskim klubie Tama. W tym samym roku była gościem specjalnym koncertu A Perfect Circle, który odbył się w TAURON ARENE w Krakowie. Podczas wydarzenia można było usłyszeć największe przeboje z repertuaru artystki.

Koncerty Chelsea Wolfe

Chelsea Wolfie dzięki swojemu unikalnemu stylowi zdobyła fanów na całym świecie. Bilety na koncert Chelsea Wolfie wyprzedają się za każdym razem w szybkim tempie, a fani wyczekują kolejnych wydarzeń z udziałem wokalistki. Wydarzenia z jej udziałem to wyjątkowe spotkania z najlepszą muzyką. Gatunek muzyczny prezentowany przez wokalistkę to rocka alternatywny, indie rock oraz rock eksperymentalny i indie electronic. Artystka ma na swoim koncie sześć albumów studyjnyck.

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też