Faustyna Maciejczuk

Faustyna Maciejczuk

Faustyna Maciejczuk to młoda, utalentowana artystka, pochodząca z Białegostoku. Jest autorką tekstów, wokalistką oraz kompozytorką. Dzięki temu, że jej droga muzyczna zaczęła się bardzo wcześnie, dziś możemy nazwać ją kompletną gwiazdą muzyki. Prócz gry na kilku instrumentach wyróżnia się swoim podejściem do świata, który kreuje jako miejsce pełne miłości i szacunku. W swoim życiu przeszła przez wszystkie etapy edukacji muzycznej. Po trzynastu latach kształcenia się w szkole muzycznej w klasie skrzypiec ukończyła z wyróżnieniem II stopień Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej. Jej talent i wdzięk został bardzo szybko dostrzeżony. Dzięki niemu brała udział w musicalach ,,Skrzypek na dachu'', ,,Korczak'', oraz kilku wydarzeniach w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Obecnie jest jedną z vlogerek muzycznych i stale współpracuje z portalem ORFEO. Poza tym poszerza swoje horyzonty muzyczne, studiując muzykologię w Warszawie.

Debiutancki album

Pierwszym debiutanckim minialbumem w karierze Faustyny jest EPka ,,Przebudzenie''. Znajduje się na nim sześć utworów. Jak sama artystka mówi, jest to pewnego rodzaju zamknięcie jednego z jej najważniejszych życiowych etapów, a zarazem rozpoczęcie nowej, muzycznej i życiowej ścieżki. Utwory znajdujące się na albumie wybrzmiewają nadzieją oraz radością. Każdy z nich niesie ze sobą przesłanie, by zbyt szybko nie dorastać i cieszyć się każdą chwilą. Ich tworzenie było wieloetapowe, a każda z piosenek kształtowała się pod wpływem pewnego zakresu. Carpe diem to motto, które wybrzmiewa z każdego słowa kompozycji artystki.

Inspiracje w codzienności

Faustyna Maciejczuk inspirację do swoich utworów czerpie z codziennych obserwacji. Jej niezwykła sentymentalność i dojrzałość pozwala dostrzec jej to, co jest niewidoczne dla innych. Cieszenie się codziennością i małymi rzeczami, pozwala na czerpanie z życia pełnymi garściami. Ludzkie zachowania oraz wręcz banalne sytuacje, potrafią zainspirować ją do stworzenia nowego materiału. 

Fundamenty początkiem nowej przygody

Faustyna Maciejczuk podczas swojej kariery wielokrotnie eksperymentowała z różnymi rodzajami muzyki, szukając tego, w czym czuje się najlepiej. Jej twórczość otarła się o eksperymentalną alternatywę i elektronikę, a także o subtelny pop. W 2019 roku Faustyna zapoczątkowała jeden z projektów na Spotify. Jego początki miały miejsce na jednym z białostockich wydarzeń ,,Fundamenty'', które jest miejscem, gdzie artyści mogą dzielić się między sobą liryką, prozą czy dramatem. Niezależnie od wieku, każdy z chętnych może zaprezentować swój utwór. To właśnie tam Faustyna poznała osobę zajmująca się  producencką stroną i razem rozpoczęli nowy kierunek, w którym artystka śpiewa w języku angielskim.

Współpraca z FONOBO Label

Faustyna Maciejczuk rozpoczęła owocną współpracę z wytwórnią FONOBO Label, która stawia na młodych, oryginalnych artystów. Wśród swoich szeregów goszczą między innymi Ralpha Kamińskiego, Marię Tyszkiewicz oraz Agatę Radziszewską.

Lśnienie zapowiedzą nowego albumu

Najnowszy singiel ,,Lśnienie'' to połączenia charakterystycznego wokalu artystki wraz z hipnotyzującym brzmieniem. Powstał on we współpracy z Pawłem Stachowiakiem. Jego inspiracją była historia głównego bohatera powieści Stephena Kinga, który podczas odizolowania od świata zewnętrznego, w jednym z hotelowych kurortów popadł w obłęd. Jednocześnie jest on, zapowiedzą nowego albumu, który zabierze nas w drogę pełną niewypowiedzianych emocji. Album ma ukazać się jeszcze w tym roku, chociaż pracę nad nim nadal trwają. Nowa płyta ukaże się nakładem FONOBO Label.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Faustyna Maciejczuk: Jakub Skorupa, Martin Lange, Czechoslovakia, Szczyl, Kacperczyk, Patryk Pietrzak, Kuba Dąbrowski, Marie, Franek Warzywa, Róża, Ralph Kamiński, OvE, Midsommar, Oysterboy, Wolska, Atlvnta, Rubens, WaluśKraksaKryzys, Michał Anioł, Kwiaty, Julia Wieniawa, Ikarus Feel, Kamil Hussein,

Faustyna Maciejczuk - Często zadawane pytania

  • Jeszcze do niedawna jedną z idolek Faustyny Maciejczuk była Doda, która oczarowała ją swoją energią podczas swoich koncertów. Dziś nie ma konkretnego wzorca, za to podziwia wiele osób, które spotyka na swojej drodze. Niekoniecznie są to osoby związane ze światem muzycznym, ale z pewnością realizują swoje pasje, inspirując ją do ciężkiej pracy.
  • Faustyna jasno wskazuje, iż nie ma jednokrotnego sposobu na to, aby stworzyć dobry singiel. Pośród niektórych początkiem jest melodia zaś w innych tekst. Jednakże z pewnością łatwo odszukać w jej utworach te, które zapoczątkowane były tekstem.
  • Najważniejszą rzeczą jaką kieruje się w życiu Faustyna, jest cieszenie się z każdej chwili. Jej motto, czyli carpe diem-chwytaj dzień, widać w każdym jej geście oraz utworze.
  • Marzenia mają to do siebie, że spełniają się wtedy, gdy o nich nie mówimy. Jednak obecnie spełnienie snów dla Faustyny do całkowite zgubienie się w przestrzeni muzycznej, przyszłe utwory oraz wakacyjne podróże.
  • Dotychczasowe utwory były wielowymiarowe i eksperymentalne. W najbliższym czasie Faustyna chce pozostać w ich klimacie. Jednak później pragnie ukazać się w delikatniejszej, akustycznej wersji.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Faustyna Maciejczuk
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/