Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena Na Woli im. T. Łomnickiego

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena Na Woli im. T. Łomnickiego

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena na Woli - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar jednej z najbardziej legendarnych scen w Polsce.

 

Scenę na Woli w Warszawie jeszcze jako osobny Teatr Na Woli założył w 1976 roku Tadeusz Łomnicki, czyli jeden z największych aktorów w historii polskiego teatru. Spektakle Teatru na Woli od początku były głośne, magnetyczne i przeszły do historii. W 2013 roku połączono Teatr Dramatyczny m.st Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego tworząc nową instytucję o nazwie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy. Dwie główny sceny w otrzymały odpowiednio nazwy po swoich dawnych patronach.

Teatr na Woli repertuar i bilety na spektakle

„Gdy rozum śpi” Antonio Buero Vallejo, „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bressana, „Życie Galileusza” Bertolta Brechta, „Do piachu” Tadeusza Różewicza, czy „Amadeusza” Petera Shaffera, to tylko nie liczne przykłady legendarnych przedstawień Teatru na Woli. W tym ostatnim spektaklu Mozarta zagrał sam reżyser spektaklu – Roman Polański. Wśród znakomitych reżyserów pracujących dla Teatru na Woli w tym czasie znaleźli się również Andrzej Wajda czy Kazimierz Kutz.

 

W latach 80. I 90. Scena na Woli repertuar budowała na znakomitych kreacjach takich aktorów jak Anna Chodakowska, Anna Seniuk, Zofia Rysiówna, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Janusz Gajos, Andrzej Łapicki, Nina Andrycz, Stanisława Celińska. W ofercie znalazły się spektakle oparte na klasyce oraz współczesnych tekstach. 

 

Od lipca 2007 roku teatrem kierował Maciej Kowalewski, a od września 2010 roku Tadeusz Słobodzianek, który obecnie jest dyrektorem naczelnym i artystycznym  Teatru Dramatycznego. Spektakle Sceny na Woli to głównie sztuki największych twórców współczesnego teatru.

Scena na Woli bilety

Bilety do Teatru Dramatycznego dostępne są na portalu eBilet.pl. Szybko i sprawnie można kupić wejściówki na spektakle, w których występują znakomici aktorzy, m.in.: Małgorzata Niemirska, Agnieszka Wosińska, Martyna Kowalik, Otar Saralidze, Łukasz Wójcik, Stanisław Brudny, Zdzisław Wardejn, Witold Dębicki.

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena Na Woli im. T. Łomnickiego
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Kasprzaka 22
01-211 Warszawa

Zakończone spektakle

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/