Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungto-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Miejsce Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena Na Woli im. T. Łomnickiego

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena Na Woli im. T. Łomnickiego

Warszawa, Kasprzaka 22
Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena Na Woli im. T. ŁomnickiegoOpisWydarzeniaWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Dramatyczny m.st Warszawy, Scena na Woli - kup bilety na spektakle dostępne na eBilet.pl i zobacz repertuar jednej z najbardziej legendarnych scen w Polsce.

 

Scenę na Woli w Warszawie jeszcze jako osobny Teatr Na Woli założył w 1976 roku Tadeusz Łomnicki, czyli jeden z największych aktorów w historii polskiego teatru. Spektakle Teatru na Woli od początku były głośne, magnetyczne i przeszły do historii. W 2013 roku połączono Teatr Dramatyczny m.st Warszawy im. Gustawa Holoubka i Teatru Na Woli im. Tadeusza Łomnickiego tworząc nową instytucję o nazwie Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy. Dwie główny sceny w otrzymały odpowiednio nazwy po swoich dawnych patronach.

Teatr na Woli repertuar i bilety na spektakle

„Gdy rozum śpi” Antonio Buero Vallejo, „Przedstawienie Hamleta we wsi Głucha Dolna” Ivo Bressana, „Życie Galileusza” Bertolta Brechta, „Do piachu” Tadeusza Różewicza, czy „Amadeusza” Petera Shaffera, to tylko nie liczne przykłady legendarnych przedstawień Teatru na Woli. W tym ostatnim spektaklu Mozarta zagrał sam reżyser spektaklu – Roman Polański. Wśród znakomitych reżyserów pracujących dla Teatru na Woli w tym czasie znaleźli się również Andrzej Wajda czy Kazimierz Kutz.

 

W latach 80. I 90. Scena na Woli repertuar budowała na znakomitych kreacjach takich aktorów jak Anna Chodakowska, Anna Seniuk, Zofia Rysiówna, Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Janusz Gajos, Andrzej Łapicki, Nina Andrycz, Stanisława Celińska. W ofercie znalazły się spektakle oparte na klasyce oraz współczesnych tekstach. 

 

Od lipca 2007 roku teatrem kierował Maciej Kowalewski, a od września 2010 roku Tadeusz Słobodzianek, który obecnie jest dyrektorem naczelnym i artystycznym  Teatru Dramatycznego. Spektakle Sceny na Woli to głównie sztuki największych twórców współczesnego teatru.

Scena na Woli bilety

Bilety do Teatru Dramatycznego dostępne są na portalu eBilet.pl. Szybko i sprawnie można kupić wejściówki na spektakle, w których występują znakomici aktorzy, m.in.: Małgorzata Niemirska, Agnieszka Wosińska, Martyna Kowalik, Otar Saralidze, Łukasz Wójcik, Stanisław Brudny, Zdzisław Wardejn, Witold Dębicki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też