Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Jimek

JimekOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jimek czyli Radzimir Dębski to kompozytor, dyrygent i producent muzyczny. Urodził się w 1987 roku w Szczecinie. Jest synem kompozytora Krzesimira Dębskiego oraz aktorki i piosenkarki Anny Jurksztowicz. Ukończył Akademię Muzyczną Fryderyka Chopina w Warszawie, a także kompozycję filmową i orkiestrację na University of California w Los Angeles.

Swoją pierwszą ścieżkę dźwiękową (do serialu „Ranczo”) skomponował wraz z ojcem. W 2012 roku wygrał konkurs na remix utworu „End of time” z repertuaru Beyonce. Piosenka ukazała się tego samego roku na mini albumie piosenkarki, zatytułowanym „4: The Remix”. Jimek jest autorem ścieżek dźwiękowych do wielu polskich seriali i filmów takich jak „Miasto 44”, „Sztuka kochania", "Historia Michaliny Wisłockiej” czy „Atak paniki”.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Jimek?
Jimek, a właściwie Radzimir Dębski, urodzony 30 kwietnia 1987 roku w Szczecinie jest polskim kompozytorem muzyki filmowej, producentem muzycznym oraz dyrygentem.
Do jakich produkcji telewizyjnych Jimek tworzył muzykę?
Jimek jest współautorem muzyki do serialu "Ranczo" oraz autorem muzyki do filmów takich jak "Orkiestra niewidzialnych instrumentów" czy "Apartament". Ostatnim filmem, do którego stworzył oprawę muzyczną, był "Atak Paniki"
Gdzie Jimek uzyskał wykształcenie wyższe?
Jimek jest absolwentem Uniwersytety Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie oraz Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles.
Z jakimi artystami współpracował Jimek?
Jimek we współpracy z Miuoshem i Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polsiego radia stworzył album zatytułowany "2015". Jego premiera miała miejsce 17 czerwca 2015 roku. Album dotarł do 5. miejsca polskiej listy przebojów.
Jakie nagrody, związane z działalnością muzyczną zdobył Jimek?
Jimek w 2018 roku uzyskał nagrodę podczas 20. ceremonii wręczania Orłów w kategorii Najlepsza muzyka, za muzykę do filmu pod tytułem "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej. Kolejną nagrodą, którą otrzymał Jimek była "Transatlantyk Best Polish Young Composer" w kategorii najlepszy kompozytor roku.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn