Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasunrise-festival

Neevald

Sprawdź wydarzenia
NeevaldOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Neevald to polski artysta, który zachwyca swoich fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Dziś stał się jedną z ikon muzyki house oraz klubowej. Dla wielu mentor, promotor muzyki klubowej, której sam jest jej wiernym fanem. Jak wyglądały pierwsze kroki w branży muzycznej Neevalda? Jakim dorobkiem artystycznym może się poszczycić? Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Neevald i jego krótka historia

Piotr Niwald to prawdziwe imię i nazwisko artysty, które przyjął pseudonim artystyczny Neevald. Swoje pierwsze kroki muzyczne DJ Neevald stawiał na deskach konińskich scen. Szlify zbierał na imprezach tanecznych, gdzie motywem przewodnim była muzyka house. To jednak było zgodne z późniejszą działalnością muzyczną- Neevald to muzyk, który pozostał wierny po dziś dzień muzyce house. Co więcej, cechą charakterystyczną DJ-a jest chęć przełożenia muzyki house jako doskonała baza dla muzyki klubowej. Neevald przez wielu nazywany jest house'ową duszą, i to w 100%. Podczas koncertów, Neevald dzieli się ze swoimi odbiorcami niebywałą, optymistyczną energią, która jest zarazem jego cechą charakterystyczną. W repertuarze artysty znaczącą część zajmują wesołe, słoneczne kawałki z odmiany house.

Dorobek artystyczny

Do najbardziej popularnych utworów znanego DJ'a zaliczyć należy:

  • "Island"
  • "Hauas"
  • "Funky Sexy People - Vocal Mix"
  • "Whats Going On - Extended Mix"
  • "013 - THE BEST!"
  • "I like it so much"

Neevald ma na swoim koncie także albumy muzyczne, które noszą takie same nazwy jak najważniejsze single artysty. Do najbardziej popularnych zaliczyć należy takie krążki muzyczne jak:

  • "Island"
  • "Funky Sexy People"
  • "What's Going On"

Współpraca z innymi artystami

Neevald jest rezydentem poznańskiego klubu Terytorium, w związku z czym współpracuje także z różnymi miejscami klubowej muzyki. To artysta bez barier, otwarty na nowe propozycje i projekty, przez co współpracował m.in. z: Armand van Helden, Pete Tong, Soul Avengerz, Francesco Diaz, Raul Rincon i wieloma innymi.

Najważniejsze osiągnięcia

Neevald jest twórcą audycji Klub Rmi, Rmi House Session  oraz Weekender, które grywane są w stacji radiowej last.fm. To audycję, które cieszą się ogromną popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona fanów muzyki klubowej i house. Co więcej, przez wielu innych muzyków, popularne spotkania radiowe uważane są jako audycje, które kreują rynek muzyczny tego gatunku. 

Piotr Niwald jest stałym współpracownikiem polskiego wydania DJ Magazine.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czym zajmuje się Neevald ,oprócz tworzenia muzyki house?
Neevald jest także organizatorem licznych eventów muzycznych, takich jak m.in.: rejsy statkiem, eventy klubowe czy imprezy plażowe, przede wszystkim na terenie Wielkopolski.
Czym charakteryzuje się muzyka Neevalda?
Kawałki Neevalda cechuje wesoły nastrój, który ubarwiony jest delikatnymi elementami muzyki elektronicznej oraz progresywnej.
Współpraca, z którym artystą wniosła największą wartość dla kariery muzycznej Neevalda?
Pomimo tego, że Neevald współpracuję z wieloma, różnorodnymi artystami, nieodzownie kojarzony jest ze swoim serdecznym przyjacielem Kubą.

Fani lubią też

Zobacz też