Na czasie

opener-festivalagnieszka-chylinskadawid-podsiadlovan-goghto-krakow-tworzy-metamorfozyharry-potter-symfonicznie

Matush

MatushOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Matush to polski DJ, który swoją karierę muzyczną rozpoczynał w latach 90. XX wieku. Do tej pory wziął udział w dziesiątkach wydarzeń muzycznych, gdzie każdorazowo zachwycał publikę połączeniem dźwięków. Reprezentował także Polskę w międzynarodowym konkursie miksowania we Włoszech.

Historia Matusha

Matush to pseudonim, o którym zaczęło się robić głośno w latach 90. XX wieku. Artysta zaczął wówczas grać funky i hip-hop, jednak z biegiem lat bliższe jego sercu stały się rytmy house, które aktualnie można usłyszeć na jego występach. Dzięki świetnemu wyczuciu szybko stał się rezydentem kilku warszawskich klubów, m.in. Imperium Rytmu, Klatka czy H2O.

Matush nie poprzestał jednak tylko na graniu w klubach. Stworzył także swój własny cykl imprez, który stał się bardzo popularny. Były to "Call Me Baby", "I Have a Dream" i "Fresh Fruits". Znany jest także z prowadzenia "Magicznej Nocy Urodzin", która od 2002 roku przyciąga tłumy gotowe na dobrą zabawę oraz artystów światowego formatu.

Matush: dorobek muzyczny

Choć Matush nie wypuścił żadnych albumów studyjnych, to w 2020 roku wydał EP-kę zatytułowaną "Xmas Bells". Znalazły się na niej 4 utwory i są to:

  • "Soundcheck"
  • "Just Chill"
  • "Fusion"
  • "Xmas Bells"

Ponadto Matush ma na swoim koncie międzynarodowe osiągnięcia związane z muzyką, którą tworzy. Już w 1996 roku zdobył mistrzostwo Polski DMC w miksowaniu i jeszcze w tym samym roku wystąpił w mistrzostwach świata w Rimini we Włoszech podczas World DJ Mixing Championships. Do niezaprzeczalnych sukcesów artysty należą także miejsce na Beatport TOP10 House z nagraniem "Party Time" oraz miejsce na radiowych listach Muzycznego Radia FM z "One By One".

Najpopularniejsze występy Matusha

Matush bardzo często występuje na wielu imprezach w Polsce, a także bierze udział w festiwalach. Ponadto jest także zapraszany na międzynarodowe eventy. Do tej pory mogliśmy go zobaczyć m.in. na takich wydarzeniach jak Sunrise Festival w Kołobrzegu, Back To The Future w Płocku, Made In Poland Festival w Chorzowie, Housespital Festival w Piasecznie, Audioriver w Płocku czy Water Festival w Bydgoszczy. 

Z kim współpracował Matush?

Matush ma na swoim koncie współprace z kilkoma cenionymi nazwiskami z branży muzycznej. Do tej pory mogliśmy usłyszeć efekty jego kolaboracji z takimi artystami jak:

  • David Miligan - we współpracy artystów powstał utwór "Love Revolution",
  • JeepCee, Pete Berg, Kasia Buja - we współpracy artystów powstał remiks do utworu "Tell The Story",
  • Nick Sinckler - we współpracy artystów powstał utwór "Keep Pushing On",
  • Justie J - we współpracy artystów powstał utwór "Sun in My Eyes".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Matush?
Matush pochodzi z Polski, a dokładniej z Warszawy.
Kiedy Matush rozpoczął swoją karierę?
Matush zaczynał na początku lat 90. XX wieku. W 2023 roku zorganizował imprezę z okazji 30-lecia swojego grania.
Z kim współpracuje Matush?
Matush ma na swoim koncie współprace m.in. z takimi artystami jak David Miligan, JeepCee, Pete Berg, Kasia Buja, Nick Sinckler czy Justie J.

Fani lubią też

Zobacz też