Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Miejsce Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku

Świdnik, Aleja Lotników Polskich 24
Miejski Ośrodek Kultury w ŚwidnikuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku to samorządowa instytucja kultury, której celem jest aktywizacja artystyczna mieszkańców oraz zapewnienie im szerokiego dostępu do kultury. W ofercie ośrodka znajdują się warsztaty wokalne, pracownia ceramiczna oraz zajęcia teatralne. Działa tu także klub szachowy, grupa taneczna oraz chór. Liczne zajęcia dedykowane są różnym grupom wiekowym, dlatego bez trudu znajdą tu ciekawą propozycję dla siebie zarówno dorośli, jak młodzież, dzieci i seniorzy. W ośrodku znajduje się również miejskie Kino "Lot" Świdnik, które prezentuje najnowsze premiery  z całego świata oraz przybliża kultowe dzieła kina studyjnego.

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku – wydarzenia i warsztaty

Jakie eventy posiada w ofercie Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku? Wydarzenia obejmują kino plenerowe, potańcówki oraz spotkania muzyczne i wystawy. Przykładem może być Wystawa prac malarskich Jadwigi Marcinek pt. "Słoneczniki". Galeria "Za szybą" prezentowała także akwarele Anny Pasik oraz wystawę fotograficzna FOTOKOLEKTYW.

MOK Świdnik jest także organizatorem wielu imprez zewnętrznych. Wczesną jesienią na placu Konstytucji odbędzie się Eko Targ, w ramach którego zgromadzeni goście będą mogli spróbować swoich sił podczas bezpłatnych warsztatów ekologicznych oraz obejrzeć spektakl teatralny. Oprawę muzyczną zapewni folkowy zespół wokalno-instrumentalny – Kapela Drewutnia. W ramach imprezy Kulturalne Lato odbywa się kino plenerowe oraz potańcówki z udziałem najlepszych polskich DJ-ów.

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku – koncerty i spektakle

Na scenie ośrodka goszczą gwiazdy polskiej estrady. W ramach III świdnickiej Nocy Kultury zagrała tu m.in. Natalia Przybysz. Goście MOK-u Świdnik mogli się bawić na koncercie Andrzej Piasecki Kameralnie oraz posłuchać kompozycji Leszka Możdżera. Ciekawą propozycją dla fanów klasycznej muzyki popularnej był koncert Krystyny Prońko. Scenę Ośrodka odwiedził także kontrowersyjny Witek Muzyk Ulicy oraz legenda polskiej sceny rozrywkowej Tercet Egzotyczny. W ramach Festiwalu Świdnik Air widzowie mogli posłuchać Ani Dąbrowskiej, zespołu Organek i ENEJ. Nie zabrakło także poezji śpiewanej. W ośrodku odbył się Koncert pt. "Śladami Grechuty" oraz wystąpił charyzmatyczny Janusz Radek.

 

W Miejskim Ośrodku Kultury nie zabrakło także propozycji dla fanów humoru. Na scenie wystąpił m.in. Kabaret Młodych Panów. Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu, jak zwykle spotkał się z pozytywnym odbiorem. Ciekawą propozycją była także komedia teatralna z serialową obsadą "Sklep z Facetami".

Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku – bilety online i harmonogram

Bilety na organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku wydarzenia kupisz online za pośrednictwem strony internetowej eBilet.pl. Znajdziesz tam także harmonogram imprez i informacje na temat nadchodzących eventów.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku?
Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku znajduje się przy Alei Lotników Polskich 24. Dogodny dojazd ułatwia komunikacja miejska i miejsca parkingowe.
Jakie wydarzenia odbywają się w Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku?
W Miejski Ośrodku Kultury w Świdniku odbywają się koncerty, spektakle, pokazy kabaretowe i filmowe oraz wystawy. W ofercie znajdują się także liczne zajęcia artystyczne dla mieszkańców.
Kiedy został otworzony Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku?
Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku powstał 18 lutego 1993 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też