shared.category-mega-menu.onTime

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home breadcrumbs.placeListPage Lubelski Park Naukowo Technologiczny

Lubelski Park Naukowo Technologiczny

Lublin, Bohdana Dobrzańskiego 3
Lubelski Park Naukowo TechnologicznyOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny został założony w 2005 roku. Inicjatywa ta jest efektem współpracy między samorządem województwa lubelskiego a Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie. Już cztery lata później, w 2009 roku, otwarto pierwszy należący do kompleksu. Szybko przekształcił się on w przestrzeń dla instytutów naukowych, uczelni oraz zakładów skupionych na innowacyjnych technologiach i produktach.

Najważniejszym zadaniem organizowanych w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym wydarzeń jest kształtowanie rozwoju województwa lubelskiego, kreując przestrzeń do współpracy pomiędzy uczelniami, przedstawicielami sektora biznesowego oraz środowiskiem start-up.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny pełni rolę mostu pomiędzy światem biznesu i nauki, stawiając na pierwszym miejscu przepływ wiedzy. Nadrzędnym celem instytucji jest pobudzanie innowacyjności i wspieranie początkujących przedsiębiorców poprzez pomoc w zakresie rozpoczynania działalności, prowadzenia biznesu oraz transferze technologii. Kluczowym obszarem działalności LPNT jest promowanie innowacji i nowych technologii w przedsiębiorstwach – zadanie to jest realizowane m.in. dzięki specjalistycznym usługom doradczym, które skupiają się na zwiększaniu konkurencyjności firm na różnych płaszczyznach działania.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny – wydarzenia

Realizowane na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego wydarzenia to nie lada gratka dla młodych adeptów świata nauki. Jedną z najciekawszych propozycji, które zostały tam zaplanowane, było fascynujące przedstawienie łączące naukę z muzyką: Show Szalonych Naukowców. Krok w krok z niezwykłymi postaciami – Człowiekiem-Robakiem, Igrekiem, Niną i Profesorem Trautem – dzieci miały okazję zanurzyć się w fascynujące zakątki wiedzy.

W ramach Show Szalonych Naukowców na młodych badaczy czekał porywający zbiór eksperymentów z różnorodnych dziedzin. Przyszli odkrywcy byli świadkami oszałamiających doświadczeń chemicznych, poznali tajniki kosmosu i znaleźli odpowiedzi na dręczące ich pytania. Show Szalonych Naukowców to nie tylko kreatywna odskocznia od standardowych metod nauki, ale również humorystyczne przedstawienie, która pobudza wyobraźnię każdego małego adepta nauki. Choć przedstawienie jest pełne zabawy i rozrywki, autorzy nie zapominają o wyjaśnieniu podstaw stojących za każdym z eksperymentów.

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny – bilety

Planujesz skorzystać z jednej z wielu możliwości spędzenia wolnego czasu, jakie zapewnia Lubelski Park Naukowo-Technologiczny? Bilety na nadchodzące wydarzenia są często dostępne w wygodnej sprzedaży on-line, m.in. na portalu eBilet.pl. Aby być na bieżąco z odbywającymi się w tym miejscu eventami, zachęcamy również do śledzenia mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony LPNT.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Lubelski Park Naukowo-Technologiczny?
Lubelski Park Naukowo-Technologiczny znajduje się przy ulicy Bohdana Dobrzańskiego 3 w południowo-wschodniej części miasta, w dzielnicy Felin. Wygodny dojazd do LPNT jest możliwy dzięki komunikacji miejskiej (m.in. nowoczesnym liniom trolejbusowym).
Jakie wydarzenia odbywają się w Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym?
Realizowane na terenie Lubelskiego Parku Naukowo-Technologicznego wydarzenia to przede wszystkim eventy skierowane zarówno do początkujących, jak i doświadczonych przedsiębiorców – obiekt jest również gospodarzem inicjatyw edukacyjno-kulturalnych.
Kiedy został otworzony Lubelski Park Naukowo-Technologiczny?
Lubelski Park Naukowo-Technologiczny powstał w 2005 roku. Jego założenie było rezultatem wspólnej inicjatywy Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie oraz samorządu województwa lubelskiego.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso