Dom Muzyki i Tańca
Dom Muzyki i Tańca

Wydarzenia
BILETY
Opis
Dom Muzyki i Tańca to hala widowiskowo-sportowa, mieszcząca się przy ul. Gen. de Gaulle’a 17 w Zabrzu. Gmach budynku wzniesiono pod koniec lat 50. XX wieku według projektu architektów Juliana Duchowicza i Zygmunta Majerskiego. Działalność artystyczno-kulturalną Zabrze Dom Muzyki i Tańca rozpoczął w 1959 roku tradycyjną górniczą Barbórką.
Dom Muzyki i Tańca – o obiekcie
Widownia Domu Muzyki i Tańca Zabrze jest jedną z większych w Polsce i mieści ponad 2000 uczestników wydarzenia. Doskonałe warunki akustyczne i wyposażenie techniczne pozwalają na organizację wielu, wspaniałych widowisk muzycznych. Od 1992 roku na scenie Domu Muzyki i Tańca odbywa się cykl koncertów Serce za serce Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religi. Do tej pory w koncerty uświetniły występy José Carrerasa, Plácido Domingo i wielu innych.
Przez długi czas Dom Muzyki i Tańca był on określany mianem Domu na szlaku gwiazd. W ciągu 50 lat miało tu miejsce mnóstwo wydarzeń kulturalno-rozrywkowych – ponad cztery tysiące koncertów, w których udział wzięło aż 7,5 mln widzów.
Kilka lat temu Dom Muzyki i Tańca przeszedł gruntowny remont. Obecnie stanowi jedną z najlepszych technicznie i pod względem bezpieczeństwa scen koncertowych w Polsce. Posiada widownię, przeznaczoną dla 2000 gości oraz potencjałem organizacyjny – doświadczony i profesjonalny zespół.
Dom Muzyki i Tańca w Zabrzu – wydarzenia
Co do tej pory odbyło się w Domu Muzyki i Tańca? Koncerty znanych, światowych gwiazd, takich jak: Chris de Burgh, B. B. King, Leonard Cohen, Chick Corea i Montserrat Caballe, June Anderson, Michele Legrand. Na scenie pojawili się Buena Vista Social Club, Electric Light Orchestra, Chór Aleksandrowa, Pat Metheny, Paco de Lucia, Andy di Meola i Chris Botti. Koncerty Tangeredream, Smokie, orkiestry Glenna Millera, Procol Harum, Marillion przyciągnęły tłumy. Pojawili się tu także artyści opery i baletu, rewii na lodzie, kabaretu oraz cyrku.
FAQ
Występowali
Obiekty w pobliżu

Plac obok hali MOSIR
Zabrze

Sztolnia Królowa Luiza
Zabrze

CK Wiatrak
Zabrze

Arena Zabrze
Zabrze

Kręgielnia Fun Fest Zabrze
Zabrze

Kino Roma w Zabrzu
Zabrze
Fani lubią też

TAURON Arena Kraków
Kraków

Teatr Muzyczny ROMA w Warszawie
Warszawa

ERGO ARENA
Gdańsk/Sopot

Hala Spodek
Katowice

Hala Urania
Olsztyn

Progresja
Warszawa

Tarczyński Arena Wrocław
Wrocław

ICE Kraków Congress Centre
Kraków

PreZero Arena Gliwice
Gliwice

Teatr Muzyczny w Gdyni
Gdynia

Teatr Studio Buffo w Warszawie
Warszawa

Hala COS Torwar
Warszawa

Lotnisko Krosno
Krosno

NETTO Arena Szczecin
Szczecin

Opera i Filharmonia Podlaska
Białystok

Teatr Wielki Opera Narodowa
Warszawa

Hala Stulecia
Wrocław

Centrum Spotkania Kultur
Lublin

Scena Relax
Warszawa

Klub Stodoła
Warszawa

Amfiteatr w Kołobrzegu
Kołobrzeg

Teatr Słowackiego w Krakowie
Kraków

Filharmonia Narodowa
Warszawa

Atlas Arena
Łódź

Opera Leśna
Sopot

Klub Tama
Poznań

SOHO ART CENTER
Warszawa

Aula Artis
Poznań

Radomskie Centrum Sportu
Radom

Będzin Arena
Będzin

Teatr Capitol w Warszawie
Warszawa

ENEA Stadion
Poznań

Stadnina Koni Janów Podlaski
Janów Podlaski