Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Natalia Kukulska

Natalia Kukulska

Natalia KukulskaSzczegółyOpisWydarzeniaNatalia Kukulska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
48 lat
data urodzenia:
03.03.1976
miejsce urodzenia:
Warszawa, Polska
dyscyplina:
piosenkarka, producentka muzyczna, autorka tekstów, kompozytorka
social media:

Opis

Natalia Kukulska to awangardowa artystycznie wokalistka, autorka tekstów, niezwykła osobowość polskiej sceny muzycznej o bardzo bogatym dorobku muzycznym. Debiutowała jako siedmiolatka albumem „Natalia”, który jako pierwszy w historii polskiej fonografii zdobył miano platynowej płyty.

Płyty Natalii Kukulskiej 

Natalia Kukulska artystycznie przeszła długą drogę. Jest perfekcjonistką - utalentowaną i pracowitą. Współkomponując i pisząc teksty piosenek, ciągle rozwija swoją pasję.  W swojej „dorosłej” karierze nagrała 8 solowych albumów, z których większość osiągnęła status złotej, platynowej lub multi platynowej płyty. „Ósmy Plan” to jej najnowszy, podwójny album. Jest on kolejnym po „Sexi Flexi” i „Comix" wydawnictwem, na którym artystka konsekwentnie podąża swoją, odważną i nie zawsze bliską mainstreamowi drogą. Drogą, która zdobyła uznanie branży.

Płyta Ósmy Plan

O ostatniej płycie możemy przeczytać: "Dzieło skończone. Najlepsza płyta w karierze Natalii. Spokojnie nadaje się na materiał eksportowy.” (T-Mobile Music.) "To najlepszy album w jej dorobku.  Pokazuje Natalię Kukulska jako w pełni dojrzałą artystkę, która nie musi się podpierać sławą swych rodziców (zresztą nigdy tego nie robiła), tworzącą w pełni autonomiczną muzykę, pomysłowo czerpiącą zarówno z klasyki, jak i współczesności popu, soulu i elektroniki. Jeśli dodamy do tego inteligentne teksty, dalekie od banału i sztampy, momentami refleksyjne, momentami zabawne, album ukaże nam Natalię jako jedną z najciekawszych dziś wokalistek polskiej sceny piosenkowej." ( Onet ).

 

Na koncie ma wiele nagród  i aż 11 nominacji do nagrody Fryderyk. Solowa dyskografia artystki to następujące tytuły: “Ósmy plan” (2015) „CoMix” (2010), „Sexi Flexi” (2007), „Natalia Kukulska” (2003), „Tobie” (2001), „Autoportret” (1999), „Puls” (1997), „Światło” (1996 ).  Jesienią 2016 roku Natalia Kukulska wraz z Marią Sadowską, Andrzejem Piasecznym oraz Tomsonem i Baronem z Afromental zasiądzie w jury VII edycji programu „The Voice of Poland”. 

Koncerty Natalii Kukulskiej

Artystka od wielu lat należy do czołówki polskiej sceny muzycznej. Koncerty Natalii Kukulskiej nieustannie wzbudzają wielkie zainteresowanie wśród fanów. Artystka występowała też na wielu festiwalach muzycznych pojawiła się między innymi na Enea Spring Break! Nic więc dziwnego, że bilety na koncerty Natalii Kukulskiej wyprzedają się w bardzo szybkim tempie.

 

Wydarzenia

Natalia Kukulska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Natalia Kukulska?

Miejscowości, w których Natalia Kukulska wystąpi w najbliższym czasie: Bydgoszcz, Wrocław, Katowice.

Ggdzie odbędą się koncerty Natalii Kukulskiej 2022?
Koncerty Natalii Kukulskiej 2022 odbędą się między innymi we Wrocławiu.
Czym jest projekt Czułe Struny?
Projekt Czułe Struny to wyjątkowy koncert, podczas którego Natalia Kukulska zaprezentuje wokalnie utwory Fryderyka Chopina.
Kiedy Natalia Kukulska wystąpi w projekcie Czułe Struny?
Czułe Struny to projekt muzyczny Natalii Kukulskiej, w ramach którego koncerty odbędą się 29 i 31 stycznia 2022 roku.
Czy Czułe Struny to projekt solowy artystki?
Nie, Natalia Kukulska na scenie wystąpi z orkiestrą oraz zdolnymi muzykami.

Fani lubią też

Zobacz też