Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Kino Roma w Zabrzu

Kino Roma w Zabrzu

Zabrze, Zygmunta Padlewskiego 4
Kino Roma w ZabrzuOpisWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Kino Roma w Zabrzu to najstarsza sala kinowa Górnym Śląsku. Obiekt ten od ponad 110 lat jest miejscem spotkań miłośników seansów kinowych. Organizatorzy stawiają na ambitne, zmuszająca do refleksji pozycje filmowe, które nierzadko łamią panujące stereotypy. W repertuarze kina można znaleźć także filmy animowane, które dedykowane są nieco młodszej widowni.

Widownia kina jest w stanie ugościć ponad 270 osób. Miejsce to stanowi więc doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu – zarówno podczas oglądania seansów filmowych, jak i spotkań z twórcami czy warsztatów tematycznych. Bilety na organizowane tu wydarzenia dostępne są często w wygodnej sprzedaży elektronicznej, m.in. za pośrednictwem strony eBilet.pl

Kino Roma – koncerty

Jakie imprezy muzyczne organizuje Kino Roma? Koncert "Nowy Rock" Andrzeja Domżoła cieszył się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców Zabrza i pobliskich miejscowości. Artysta ten znany jest przede wszystkim ze swojej współpracy z takimi zespołami, jak Cree czy Sami. Domżoła rozwijał dodatkowo swoje umiejętności podczas warsztatów prowadzonych przez Jana Borysewicza – lidera grupy Lady Pank. Bilety na koncert muzyka dostępne były w sprzedaży stacjonarnej oraz elektronicznej.

Kino Roma zorganizowało także wydarzenie dla miłośni ków operetek i musicali. Goście mieli okazję usłyszeć wspaniałe arie, popisowe utwory instrumentalne, duety musicalowe, a także piosenki z repertuaru Jana Kiepury. Repertuar imprezy inspirowany był znanymi operetkami i musicalami, takimi jak "Zemsta Nietoperza", "Księżniczka Czardasza" czy "Wesoła Wdówka".

Fani muzycznych stand-upów mogli wziąć także udział w koncercie Czesława Mozila, który organizowało Kino Roma. Bilety na wydarzenie wyprzedawały się w bardzo szybkim tempie – nic jednak dziwnego, bowiem występ ten stanowił połączenie monodramu, stand-upu oraz koncertu. Historie wyśpiewane przez Czesława były słodko-gorzką opowieścią o patriotyzmie, emigracji oraz problemach życia codziennego.

Kino Roma – wydarzenia

Sporym zainteresowaniem mieszkańców Zabrza i okolic cieszyło się spotkanie autorskie z Justyną Mazur-Kudelską, autorką książki "Małe końce świata". Zabrzanka jest dodatkowo autorką podcastów "Piąte – nie zabijaj" oraz "Słuchowisko. Pogadajmy o życiu". Goście mieli szansę na poznanie szczegółów związanych z powstawaniem debiutanckiej książki pisarki, w której poruszone zostały tematy związane m.in. z Bogiem, rozstaniami czy depresją.

W Kinie Roma odbył się również promocja książki "Ofiary działań wojennych i polegli żołnierze w Zabrzu 1945 r.". Spotkanie z księdzem Piotrem Góreckim stanowiło okazję do wymiany zdań na temat historii Zabrza i jej okolic. Spotkanie to poprowadził historyk Zbigniew Gołasz. Bilety na wydarzenie nie były konieczne – wstęp na spotkanie był bezpłatny.

W ramach współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Zabrzu Kino Roma zorganizowało także spotkanie Klubu Filmowo-Literackiego DUSKURS. Podczas eventu miała miejsce projekcja filmu "Coś pięknego", który opowiadał historię członków rodziny, spotykających się po wielu latach rozłąki.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Kino Roma w Zabrzu?
Kino Roma znajduje się w Zabrzu przy ulicy Padlewskiego 4. Do placówki można dojechać korzystając z licznych linii komunikacji miejskiej, która kursuje również z takich miast, jak Gliwice, Katowice czy Bytom.
Jakie wydarzenia odbywają się w Kinie Roma w Zabrzu? Bilety na imprezy
Kino Roma organizuje zarówno projekcje popularnych ekranizacji, jak i spotkania autorskie czy koncerty.
Kiedy zostało otworzone Kino Roma w Zabrzu?
Kino Roma rozpoczęło działalność ponad 110 lat temu.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też