Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungto-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Barbara Wrońska

Barbara Wrońska

Barbara WrońskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Barbara Wrońska to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Jej muzyka jest bardzo różnorodna, ale do określenia stylu i gatunku jej twórczości chyba najbardziej pasuje alternatywny pop. Urodziła się w Warszawie, 8 czerwca 1983 roku. Można powiedzieć, że zamiłowanie do muzyki odziedziczyła w genach, ponieważ jej ojciec był wykładowcą, a dziadek rektorem Akademii Muzycznej w Warszawie.

Barbara Wrońska - informacje o artystce 

Barbara Wrońska uczyła się gry na skrzypcach już od czwartego roku życia. Artystka od 2004 roku (od 2007 jako główna wokalistka) współtworzy zespół Pustki, z którym wydała dwie płyty: „8 Ohm” w 2004 i „Safari” w 2014 roku. Wspólnie z siostrą Zuzanną od 2005 roku tworzy w duecie o nazwie Ballady i Romanse. Barbara Wrońska ma także na koncie jeden solowy album – wydany w 2018 roku „Dom z ognia”, który w 2019 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Sama artystka również została nominowana w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa). Do jej najbardziej znanych utworów należą piosenki „Nie czekaj” i „Nieustraszeni”. Sukces odniósł także wydany w 2020 roku wspólnie z Michałem Szpakiem utwór „Zanim”.

Barbara Wrońska – koncerty 2022

Jak wynika z wielu relacji fanów, koncerty Barbary Wrońskiej są źródłem niezapomnianych przeżyć, a wokalistka czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Jeżeli dotrwałeś do tego momentu tekstu, oznacza to, że postać artystki Cię zaciekawiła i być może chciałbyś poznać ją lepiej. A chyba nic nie jest lepszą okazją do wyrobienia sobie opinii o danym wykonawcy niż udanie się na jego koncert.

 

Na szczęście, w roku 2021 ograniczenia pandemiczne, które blokowały tego rodzaju wydarzenia zostały poluzowane i pojawi się możliwość, aby muzyka Barbary Wrońskiej znów wybrzmiała na żywo. Artystka miała już okazję 25 czerwca wystąpić wraz z zespołem Nanga we Włocławku. Na 4 grudnia ma też zaplanowany koncert w Zabrzu w ramach trasy koncertowej o nazwie „Cohen i Kobiety”. Trasa ta odbyła się już raz w 2018 roku i uzyskała uznanie fanów na tyle duże, że doczekaliśmy się powtórki. Z pewnością warto się wybrać!

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Barbara Wrońska?
Barbara Wrońska urodziła się 8 czerwca 1983 roku w Warszawie, jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Od czwartego roku uczyła się gry na skrzypcach, a jej oficjalna działalność rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy pojawiła się na płycie 8 Ohm, stworzoną przez grupę "Pustki".
W jakich zespołach grała Barbara Wrońska?
W 2005 roku stworzyła wraz z siostrą zespół Ballady i Romanse, ich utwory znalazły się w filmie "Córki dancingu", który został wyreżyserowany przez Agnieszkę Smoczyńską. Odpowiada również za śpiew oraz gre na instrumentach klawiszowych w zespole "Pustki".
Jaki był pierwszy solowy album, który wydała Barbara Wrońska?
Pierwszy album wydany przez Barbarę Wrońską nosi nazwę "Dom z Ognia" był on nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, a sama Barbara była nominowana w kategorii Kompozytora Roku (Muzyka Rozrywkowa).
Jaki singiel promował album "Dom z ognia" Barbary Wrońskiej?
Pierwszym singlem, który promował debiutancki album Barbary Wrońskiej, był "Nie czekaj". Odniósł on bardzo duży sukces. Singiel jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki, ukazującym różnorodność brzmień, które znajdują się na albumie.

Fani lubią też

Zobacz też