Barbara Wrońska

Barbara Wrońska

Barbara Wrońska to polska wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów piosenek. Jej muzyka jest bardzo różnorodna, ale do określenia stylu i gatunku jej twórczości chyba najbardziej pasuje alternatywny pop. Urodziła się w Warszawie, 8 czerwca 1983 roku. Można powiedzieć, że zamiłowanie do muzyki odziedziczyła w genach, ponieważ jej ojciec był wykładowcą, a dziadek rektorem Akademii Muzycznej w Warszawie.

Barbara Wrońska - informacje o artystce 

Barbara Wrońska uczyła się gry na skrzypcach już od czwartego roku życia. Artystka od 2004 roku (od 2007 jako główna wokalistka) współtworzy zespół Pustki, z którym wydała dwie płyty: „8 Ohm” w 2004 i „Safari” w 2014 roku. Wspólnie z siostrą Zuzanną od 2005 roku tworzy w duecie o nazwie Ballady i Romanse. Barbara Wrońska ma także na koncie jeden solowy album – wydany w 2018 roku „Dom z ognia”, który w 2019 roku otrzymał nominację do nagrody Fryderyki w kategorii Album Roku Pop Alternatywny. Sama artystka również została nominowana w kategorii Kompozytor Roku (Muzyka Rozrywkowa). Do jej najbardziej znanych utworów należą piosenki „Nie czekaj” i „Nieustraszeni”. Sukces odniósł także wydany w 2020 roku wspólnie z Michałem Szpakiem utwór „Zanim”.

Barbara Wrońska – koncerty 2022

Jak wynika z wielu relacji fanów, koncerty Barbary Wrońskiej są źródłem niezapomnianych przeżyć, a wokalistka czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Jeżeli dotrwałeś do tego momentu tekstu, oznacza to, że postać artystki Cię zaciekawiła i być może chciałbyś poznać ją lepiej. A chyba nic nie jest lepszą okazją do wyrobienia sobie opinii o danym wykonawcy niż udanie się na jego koncert.

 

Na szczęście, w roku 2021 ograniczenia pandemiczne, które blokowały tego rodzaju wydarzenia zostały poluzowane i pojawi się możliwość, aby muzyka Barbary Wrońskiej znów wybrzmiała na żywo. Artystka miała już okazję 25 czerwca wystąpić wraz z zespołem Nanga we Włocławku. Na 4 grudnia ma też zaplanowany koncert w Zabrzu w ramach trasy koncertowej o nazwie „Cohen i Kobiety”. Trasa ta odbyła się już raz w 2018 roku i uzyskała uznanie fanów na tyle duże, że doczekaliśmy się powtórki. Z pewnością warto się wybrać!

 

Barbara Wrońska - Często zadawane pytania

  • Barbara Wrońska urodziła się 8 czerwca 1983 roku w Warszawie, jest polską wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Od czwartego roku uczyła się gry na skrzypcach, a jej oficjalna działalność rozpoczęła się w 2004 roku, kiedy pojawiła się na płycie 8 Ohm, stworzoną przez grupę "Pustki".
  • W 2005 roku stworzyła wraz z siostrą zespół Ballady i Romanse, ich utwory znalazły się w filmie "Córki dancingu", który został wyreżyserowany przez Agnieszkę Smoczyńską. Odpowiada również za śpiew oraz gre na instrumentach klawiszowych w zespole "Pustki".
  • Pierwszy album wydany przez Barbarę Wrońską nosi nazwę "Dom z Ognia" był on nominowany do nagrody Fryderyka w kategorii Album Roku Pop Alternatywny, a sama Barbara była nominowana w kategorii Kompozytora Roku (Muzyka Rozrywkowa).
  • Pierwszym singlem, który promował debiutancki album Barbary Wrońskiej, był "Nie czekaj". Odniósł on bardzo duży sukces. Singiel jest bardzo osobistą wypowiedzią artystki, ukazującym różnorodność brzmień, które znajdują się na albumie.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Barbara Wrońska
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/