Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Terrordome

Terrordome

Sprawdź wydarzenia
TerrordomeOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Terrordome to krakowska grupa muzyczna, której początki sięgają już 2005 r. Od tamtej pory zespół wydał już kilka albumów, a nawet i odbył wiele tras koncertowych – w tym także po Chinach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat zespołu Terrordome? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Terrordome – co to za zespół?

Grupa Terrordome to krakowski zespół muzyczny, który na polskiej scenie muzycznej istnieje już od 2005 r. To właśnie wtedy zespół powstał z inicjatywy Murgrabiego Mekonga (perkusja) i Uappę Terrora (wokal). Chwilę później, w 2006 r. do składu dołączyli także Picho oraz Mosh. Przez kilkanaście lat istnienia zmieniał się jednak skład zespołu, a ze starego składu pozostał jedynie wokalista – Uappa. Obecnie w zespole gra Paua Siffredi (gitara), Simon (bas) oraz Venator (perkusja). Skąd natomiast wzięła się nazwa zespołu? Nazwa "Terrordome" pochodzi z utworu Public Enemy pt. "Welcome to the Terrordome”. Zespół często używa również skróty tej nazwy, czyli TRDM.

Jaką muzykę gra zespół Terrordome?

Od początków swego istnienia zespół gra jednak dość charakterystyczne, mocne brzmienie. Muzyka Terrordome to głównie szybki i brutalny crossover thrash metal, który jest utrzymany w stylistyce lat 80. Nic dziwnego, skoro największą inspiracją dla zespołu jest m.in. Slayer, Razor, Nuclear Assault, Cryptic Slaughter, oraz S.O.D. Dlatego też kawałki Terrordome są bardzo szybkie i mają energiczne tempo, którego dopełnieniem jest agresywny wokal.

"Shit Fuck Kill" i "Split It Out"

To właśnie pod takim tytułem zespół Terrordome wydał swój pierwszy minialbum – "Shit Fuck Kill". Powstał on w 2007 r. przy współpracy z krakowskim Psychosound Studio. Niestety już w 2008 r. od grupy odszedł Picho i zastąpił go Tom the Srom. Owocem tej współpracy stał się kolejny album "Split It Out", po którego premierze odszedł od zespołu kolejny członek – gitarzysta Mosh. Jednak już w 2010 r. panowie zebrali cały swój materiał i wydali go w formie limitowanej do 100 egzemplarzy wersji. 

Pierwsza płyta studyjna i kolejne sukcesy

Bardzo dużego rozgłosu zespołowi Terrordome przyniosła wydana w 2011 r. pierwsza płyta studyjna "We’ll Show You Mosh, Bitch!". Płyta wydana przy współpracy z krakowską wytwórnią Defense Records. Następnym wielkim sukcesem grupy okazał się "Bestial Castigation", który powstał  w 2012 r. we współpracy z wytwórnią Thrashing Madness Productions oraz chilijskim thrashmetalowym zespołem Dekapited. To właśnie z tej płyty pochodzi teledysk nakręcony do utworu "Brutal Punishment". Kolejny album studyjny zespołu ukazał się w 2015 r. Płyta zatytułowana "Machete Justice" okazała się wielkim hitem i doczekała się wielu tras koncertowych – w tym również i za granicą. Tak oto m.in. w 2016 r. zespół wyruszył w trwającą 3 tygodnie trasę koncertową "Brasilian Justice" po Brazylii. Wszystko za sprawą współpracy z brazylijskim zespołem Chaos Synopsis. Co więcej, album "Machete Justice" ukazał się także na winylu.

Trasy koncertowe po całym świecie

Płyta "Machete Justice" okazała się dla zespołu prawdziwym punktem zwrotnym, czego zwiastunem była trasa koncertowa w Brazylii. Niedługo potem zespół Terrordome wystąpił również na międzynarodowym festiwalu True Thrash Fest, który organizowano w Japonii. W tym samym roku również zespół odbył trasę koncertową w Chinach. Terrordome spotkał się tam z tak dużym uznaniem, że doczekał się chińskiego wydania albumu "Machete Justice".

"Boiling Aggression European Tour”

To nazwa europejskiej trasy koncertowej, jaką zespół odbył po powrocie z Azji. Wszystko zaczęło się jednak od tego, że tuż po powrocie do kraju panowie wydali kolejny teledysk – tym razem do utworu "Welcome to the Bangbus". Rok później, w 2018 r. odbyła się trasa "Boiling Aggression European Tour”. W trakcie jej trwania zespół odwiedził m.in. Łotwę, Estonię, Litwę, Szwajcarię, Słowację, Węgry. W tym samym roku, po zakończeniu trasy, zespół opuścili wokalista Murgrabia Mekong i perkusista. Zanim jednak do tego doszło, przez wszystkie te lata Murgrabia Mekong zdążył wydać z zespołem aż 5 teledysków, oraz kilka dokumentów z tras. Przez te wszystkie lata zespół zagrał już ponad 180 koncertów w Polsce i za granicą. Nie wspominając o tym, że współpracował on z wieloma artystami z całego świata. Co więcej, zespół w dalszym ciągu koncertuje.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Terrordome: The Bill, The Materia, Gutek, T.Love, Żywiołak, Poparzeni Kawą Trzy, KSU, Koniec Świata, Ga-Ga Zielone Żabki, WaluśKraksaKryzys, Kashell, Moskwa, Blenders, Nocny Kochanek, Romantycy Lekkich Obyczajów, Happysad,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Terrordome?
Początki zespołu Terrordome sięgają 2005 r.
Kto gra w zespole?
Zespół składa się z wokalisty Uappa oraz Paua Siffredi (gitara), Simona (bas) i Venatora (perkusja).
Skąd wzięła się nazwa zespołu?
Nazwa "Terrordome" pochodzi z utworu Public Enemy pt. "Welcome to the Terrordome”.
Który album grupy ukazał się na winylu?
Był to album "Machete Justice" z 2015 r.
Która z płyt doczekała się wersji w języku obcym?
Była to płyta "Machete Justice". W 2016 r. wydano jej wersję w języku chińskim.
Gdzie zespół odbył trasy koncertowe?
Terrordome odbył trasę koncertową m.in. po Brazylii i Chinach. Ponadto zespół występował także w Japonii, Estonii, Szwajcarii, Słowacji, na Węgrzech i Litwie.

Fani lubią też

Zobacz też