Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Włochaty

Włochaty

Sprawdź wydarzenia
WłochatyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Włochaty to polski zespół punkowy, założony w Szczecinie w 1987 roku. Pierwsza nazwa zespołu brzmiała Włochaty Odkurzacz, aczkolwiek została skrócona. W 1991 roku zespół wydał swoją pierwszą kasetę "For Sale" w 100 egzemplarzach. Włochaty świętuje w tym roku swoje 35- lecie dorobku artystycznego.

Kto wchodzi w skład zespołu Włochaty?

Aktualni członkowie zespołu

  • Jeż (Jerzy Zajkowski)- gitara basowa i wokal,
  • Skoda (Piotr Skotnicki)- gitara i wokal,
  • Billy (Sylwester Biliński)- perkusja,
  • Raga (Maciej Jarlem)- wokal,
  • Kuba Wicher- pomoc literacka,
  • Guliwer (Paweł Gurbada)- gitara.

Włochaty- historia

Włochaty został założony w 1987 roku. W zespole początkowo występowali: Jeż (wokal, bas), Billy (perkusja) i Fagas (gitara). W 1991 roku grupa wydała swoją pierwszą kasetę "For Sale" w 100 egzemplarzach. Zespół kilka razy starał się zakwalifikować na Festiwal Muzyków Rockowych w Jarocinie. W 1990 roku wysłali kasetę ze swoimi utworami na festiwal w tym mieście. Przesłuchanie, na które udali się rok później, także nie przyniosło efektów. Pod koniec roku do zespołu dołączył Paulus, czyli Paweł Pawłowski i to właśnie on przejął rolę wokalisty. Zmieniła się również nazwa zespołu z "Włochaty Odkurzacz" na "Włochaty", która obowiązuje do dzisiaj.

 

W roku 1993 Włochaty został zakwalifikowany, otrzymał wyróżnienie i miał w końcu możliwość wystąpienia na dużej scenie. Jesienią tego samego roku oficjalnie wydana została kaseta "Live"- zapis koncertu grupy na scenie w Jarocinie. Zimą 1993 niezależna wytwórnia Nikt Nic Nie Wie wydała winylowy singel, z paroma kawałkami z Jarocina. W 1994 grupę zasiliła saksofonistka Anka. W marcu 1994 została wydana kaseta "Włochaty" przez Silverton, a także doszło do ponownego wydania kasety "For Sale". W 1995 wytwórnia Nikt Nic Nie Wie wydała LP "Włochaty" z materiałem z Silvertonu z dogranym saksofonem. W 1996 na rynku pojawił się album zespołu zatytułowany "Wojna przeciwko ziemi" i singiel "Bank $wiatowy". W 1997 z grupy odeszli Fagas i Anka, natomiast dołączył do niej gitarzysta Filip. W listopadzie 1999 na rynku pokazała się LP "Droga oporu", natomiast w 2000 "Zamiana pieniędzy na rebelię" i "Zmowa". Po roku przerwy w 2002 roku zespół powrócił na scenę z nowym gitarzystą - Grabą.

 

18 maja 2002 roku odbył się koncert urodzinowy "15 lat zmagań z systemem", który został nagrany na wideo. Sześć miesięcy później ukazała się płyta "Tryumf anarchii nad tyranią", która była zapisem z 15-lecia. Na krążku znalazł się pierwszy profesjonalnie wykonany teledysk zespołu Włochaty. W maju 2003 roku miejsce gitarzysty Graby zajął Skoda. W marcu 2004 pojawił się album "Dzień gniewu", natomiast rolę drugiego gitarzysty zajął Florens.

 

W Listopadzie 2005 roku fani zespołu mogli poznać kolejną płytę "Bunt i Miłość". 21.12.2007 na oficjalnej stronie internetowej artystów ukazała się informacja o zawieszeniu działalności na nieokreślony czas. W kwietniu 2008 roku Włochaty nagrał w szczecińskim studiu cztery utwory pod szyldem Włochaty Inaczej. Był to projekt poetycko-akustyczny, a wśród nagranych kawałów znalazł się np. "Pekin 2008". W listopadzie zespół po dłuższej nieobecności na scenie zagrał pierwsze koncerty promujące kampanię "Small Places" Amnesty International.

 

Pod koniec roku 2008 w grupie zaszły kolejne zmiany. Z zespołu odszedł wokalista Paulus, a powrócił pierwszy perkusista. W 2013 roku do artystów dołączył wokalista Raga. Szczeciński zespół po wydaniu pierwszych utworów był często porównywany do formacji Conflict. Było to jak najbardziej zasadne, gdyż grupa była pod ich wpływem, jeśli chodzi o muzykę, jak i teksty. Później jednak zespół stworzył swój własny wyróżniający się styl.

Włochaty- występy

Zespół zagrał dziesiątki koncertów, w małych, jak i tych większych miejscowościach. Może on poszczycić się występem na festiwalu Ultra Chaos i Fuk Reddin. Oprócz tego pojawił się na scenie festiwalu rockowego w Jarocinie i Woodstocku. Co ciekawe, artyści zagrali również w obozie obrońców Puszczy Białowieskiej, dając specjalny występ akustyczny dla kilkunastu osób. Włochatego można było zobaczyć na Jarocin Festival 2022, który odbył się w dniach 14-17 lipca. 

Włochaty- współpraca z organizacjami

Włochaty to zespół związany ze sceną niezależną, alternatywną, a także ze społecznymi ruchami wolnościowymi, praw zwierząt, ekologicznymi i anfitą. Grupa współpracowała z różnymi organizacjami, takimi jak: Greenpeace, Amnesty International, Fundacja "Inna Przestrzeń" czy Stowarzyszenie Nigdy Więcej.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Włochaty: Hunter, IRA, Hedone, Artur Rojek, Dr Misio, Kobranocka, KSU, Ralph Kamiński, Dżem, Sztywny Pal Azji, Kaśka Sochacka, Illusion, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Lochy i Smoki, Mery Spolsky, Kult,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi zespół Włochaty?
Jest to grupa pochodząca ze Szczecina
Jaką muzykę gra Włochaty?
Zespół gra punk rocka.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu?
Najnowsza płyta nosi nazwę Głośniej od Bomb (2017).
Gdzie odbędzie się najbliższy koncert zespołu Włochaty?
Zespół ma zaplanowany koncert na festiwalu w Jarocinie.

Fani lubią też

Zobacz też