Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Koncerty Festiwale Jarocin Festiwal 2022

Jarocin Festiwal 2022

Organizator: Good Taste Production

Jarocin Festiwal 2022O wydarzeniuArtyści

O wydarzeniu

Kultowy festiwal w Jarocinie odbędzie się w tym roku w dniach 14-17 lipca. Po sukcesie poprzedniej edycji imprezy w 2021 roku, artyści powrócą w to samo miejsce, czyli na słynne boiska przy ul. Maratońskiej.

Jarocin Festiwal 2022 » Artyści » Line-Up » Sprawdź kto wystąpi na festiwalu w Jarocinie

 

Tegoroczna edycja festiwalu to ponownie trzy dni z czołówką polskiego rocka, debiutami i wydarzeniami specjalnymi. W planach są dwie sceny Duża i Mała. Podobnie jak w ubiegłym roku, w line-upie pojawi się trzydziestu artystów.

Jarocin Festiwal bilety

Ceny biletów:

III pula - dostępna od 30.06.2022 od godziny 12:00 do wyczerpania puli biletów.

  • Karnet trzydniowy: 229 zł
  • Bilet jednodniowy: 169 zł
  • Pole namiotowe: 100 zł

Dzieci do lat 9 uczestniczą w wydarzeniu bezpłatnie. Wiek musi zostać potwierdzony dokumentem tożsamości dziecka przy wejściu na teren imprezy. 

 

Uwaga! Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które nie umożliwią wejścia na koncert.

O Jarocin Festiwal 2022

Wydarzeniem poprzedzającym sam Jarocin Festiwal będą Jarocińskie Rytmy Młodych. Tego dnia w Amfiteatrze odbędą się przesłuchania i nastąpi wybór zwycięzcy konkursu. Oprócz nagrody pieniężnej zwycięzca będzie miał także przywilej wystąpienia na Dużej Scenie Jarocin Festiwal 17 lipca 2022 r. Laureatem ubiegłorocznej edycji konkursu był zespół Ikarus Feel. Przesłuchania 14 lipca 2022 r. są wydarzeniem otwartym i bezpłatnym dla publiczności. 

 

Festiwal w Jarocinie sięga swoją historią lat 70. XX w., kiedy to funkcjonował jeszcze w zasięgu regionalnym pod nazwą Wielkopolskie Rytmy Młodych. Przez lata przeobrażał się pod kątem nazwy, programu, stając się jedną z najważniejszych i kultowych imprez muzycznych w Polsce. Na dużej scenie swoje pierwsze występy dawali m.in. Sztywny Pal Azji, Kobranocka, Chłopcy z Placu Broni, T-Love, Moskwa, Oddział Zamknięty i wielu, wielu innych. W 2021 r. na Małej i Dużej Scenie w Jarocinie wystąpili m.in. z programami jubileuszowymi – TSA, Dezerter, Armia i happysad, a także reprezentanci młodego pokolenia, jak np. Kwiat Jabłoni, Daria Zawiałow, Muchy czy Krzysztof Zalewski.

 

Fundacja Rozwoju Południowej Wielkopolski, na rzecz której przekazany zostanie dochód z I puli biletów, od lat wspiera lokalne inicjatywy i współorganizuje przedsięwzięcia mające na celu integrację społeczną mieszkańców. Fundacja dba o to, by zaspokajać potrzeby społeczne poprzez wspomaganie rozwoju gospodarczego, wsparcie finansowe oraz rzeczowe osób fizycznych i prawnych realizujących cele jarocińskiej organizacji pozarządowej. Obecnie fundacja prowadzi akcję udzielania pomocy Ukraińcom – zarówno tym, którzy pozostali, by walczyć o wolność swojego kraju, jak i tym, którzy uciekli przed wojenną pożogą. Zebrane środki finansowe będą przeznaczone na leki, środki sanitarne i zaspokojenie najpilniejszych potrzeb uchodźców z Ukrainy przebywających na terenie gminy Jarocin.

 

Organizatorem tegorocznej edycji festiwalu jest ponownie poznańska agencja koncertowa Good Taste Production. Swoje doświadczenie buduje na rynku od 2013 roku, stając się w krótkim czasie zaufanym i prestiżowym producentem, partnerem oraz promotorem muzyki polskiej i zagranicznej.  Agencja organizuje trasy koncertowe oraz festiwale muzyczne w całej Polsce.

Współorganizatorem wydarzenia jest Gmina Jarocin. Partnerem Festiwalu jest Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, a także Spichlerz Polskiego Rocka. 

 

 

Artyści

Podobne wydarzenia

Zobacz też