Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Lochy i Smoki

Lochy i Smoki

Lochy i SmokiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Lochy i Smoki to kapela alternatywna, grająca muzykę w stylu punk i emo. To czwórka zwariowanych artystów, która przyciąga na koncerty fanów ciężkim, ale melodyjnym brzmieniem i warstwą tekstową niepozbawioną treści.

Lochy i Smoki - o zespole

Nazwa zespołu nawiązuje do gry RPG z 1974r. "Dungeons & Dragons", która do dziś ma miliony fanów na całym świecie. Gra pełna magów, herosów i potworów doczekała się nawet ekranizacji, a w Polsce - punkowej kapeli, która zaczerpnęła od niej swoją nazwę. Zespół został założony przez wokalistę i gitarzystę Pawła Drzewieckiego oraz perkusistę Krzysztofa Brotonia

 

Lochy i Smoki zadebiutowały na muzycznej scenie w rodzimym mieście Szczecin w 2012r. Ich pojawienie się wzbudziło niemałą sensację nie tylko w stolicy Pomorza Zachodniego, ale i w całej polskiej muzyce alternatywnej, a fanów cięższego brzmienia urodzonych w latach 80. XX wieku natchnęło nostalgią za muzyczną epoką, która już nie wróci. Na całe szczęście dla polskiej alternatywy mamy Lochy i Smoki! Muzycy grający na co dzień w kapelach takich jak Throne, WC i ODC postanowili pewnego wiosennego dnia zrobić wspólną próbę i tak to wszystko się zaczęło. Początkowo był to wspólny projekt bez nazwy, ram muzycznych i planów na płytę. Potem przyszedł czas na występ, który zrodził się z potrzeby zapewnienia supportu przed koncertem jakiegoś zachodniego zespołu w Szczecinie - i tam właśnie pojawiły się Lochy i Smoki. Początki ich twórczości nie były łatwe - Panowie doskonalili jeszcze swoje wokale i grę na instrumentach, nie mieli pieniędzy ani miejsca, w którym mogliby nagrać płytę. 

Twórczość artystyczna 

W marcu 2022r. miała miejsce premiera krążka pod tytułem "Mogłem zostać w domu i grać w gry", który jest promowany przez muzyków na licznych koncertach w klubach. Latem będziemy mieli także okazję zobaczyć ich na ważnych w świecie muzyki alternatywnej scenach festiwalowych, takich jak np Jarocin Festival 2022, który odbędzie się w dniach 14-17 lipca. Bilety na to wydarzenie wciąż są dostępne.

Lochy i Smoki - inspiracje

Jak przyznają w wywiadach muzycy, ich inspiracje to wspomniane już papierowe gry RPG, filmy fantastyczne, kino Davida Lyncha, a także gry komputerowe, takie jak "Baldur’s Gate". 

 

Muzyczne inspiracje, do których przyznają się artyści to między innymi: Leftover Crack, Minor Threat czy Blink 182. Prekursorami tego typu muzyki w naszym kraju był zespół Oszukać Listopad

 

W tekstach kapeli Lochy i Smoki nie brak nawiązań do ich zainteresowań, choć trzeba przyznać, że nie są one oderwane od rzeczywistości, ale przedstawiają ją taką, jaka jest - nie zawsze pogodna i zgodna z naszymi oczekiwaniami. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Lochy i Smoki: Hunter, IRA, Hedone, Artur Rojek, Dr Misio, Kobranocka, KSU, Ralph Kamiński, Dżem, Sztywny Pal Azji, Kaśka Sochacka, Illusion, Włochaty, Czesław Śpiewa, Pidżama Porno, Ikarus Feel, Mery Spolsky, Kult,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Lochy i Smoki?
Najnowszy krążek nosi tytuł: "Mogłem zostać w domu i grać w gry". Jego premiera miała miejsce 4 marca 2022r.
Czy muzycy grają w gry RPG?
Tak, jeśli tylko udaje im się znaleźć wolny dłuższą chwilę wolnego czasu na dzienną lub nocną sesję gry.
Z jakiego miasta pochodzą Lochy i Smoki?
Lochy i Smoki to kapela ze Szczecina.
W jakim języku śpiewają artyści?
Lochy i Smoki śpiewają swoje piosenki po polsku, co czyni ich teksty bardziej autentycznymi dla mieszkańców naszego kraju.

Fani lubią też

Zobacz też