Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Hedone

HedoneOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Hedone to powstały na początku lat 90. w Łodzi zespół, który należąc do grona najbardziej nowatorskich, niepoddających się zaszufladkowaniu formacji, stanowi niezwykle wartościowy, wręcz nieodłączny już element polskiej sceny muzycznej.

O Hedone

Maciej Werk zasłynął jako współproducent i współkompozytor pierwszej solowej płyty Magdy Femme „Empiryzm”. Pracował przy powstawaniu albumu Renaty Przemyk „Unikat” wydanego w 2006 r. Producent debiutanckiego albumu Roberta Breena „Ogień Nocy”. Jest prekursorem remiksów w Polsce, wyprodukował m.in: remiksy dla: Ich Troje, Patrycji Kosiarkiewicz, Hey, Myslovitz, Agressiva 69, Millenium, O.N.A., Renaty Przemyk. Autor felietonów i wywiadów prasowych a także założyciel wytwórni Love Industry. Maciej Werk jest Dyrektorem Międzynarodowego Festiwalu Producentów Muzycznych Soundedit.

Maciej Werk (Hedone) – wywiad

Lider zespołu Hedone odwiedził program #MusicInsider, gdzie opowiedział o powrocie po latach do muzyki, przybliżył historię grupy oraz opowiedział o najbliższej edycji Soundedit

 

Albumem „2020” Hedone powróciło po 15 latach milczenia. Po drapiącym duszę „Werk”, kontrastowym „SancTVarium” i zespołowym „Playboyu” przyszedł czas na dwanaście zwartych utworów, układających się w spójną opowieść o minionym roku, a przede wszystkim emocjach i myślach, które będą nam towarzyszyć w kolejnych latach, także i w tym roku. Maciej Werk nie może się doczekać momentu, gdy wreszcie będzie mógł na żywo zaprezentować szerokiej publiczności nowe wcielenie Hedone.

 

Najnowszy album Hedone, „2020”, ukazał się w wersji CD i w dystrybucji cyfrowej 31 grudnia 2020 roku. Zamykał ten dziwny i nietypowy rok w dwunastu premierowych kompozycjach, które zostały entuzjastycznie przyjęte zarówno przez słuchaczy, jak i dziennikarzy.

 

Utwór „Jak?”, z gościnnym udziałem Joanny Prykowskiej (ex-Firebirds), to drugi singiel promujący album „2020”. Do piosenki powstał melancholijny, skłaniający do refleksji teledysk, wyreżyserowany przez Wojtka Bryndela (autora okładek, klipu „What Dickens Says About Loneliness” i filmu dokumentalnego o historii Hedone „Rozkosz”). W video, które nawiązuje do poprzednich klipów z płyty "2020", zobaczymy znakomitego aktora - Lecha Dyblika. Jego premierze (30 kwietnia) towarzyszyć będzie wydanie singla – zarówno w dystrybucji cyfrowej, jak i w klasycznej formie CD. Znajdzie się na nim pięć wersji utworu „Jak?” (w tym remix Mic Aalto i alternatywny mix Łukasza Lacha), remix kompozycji „Lord” i „Celebrity” w kolejnej, nowej aranżacji.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też