Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marilyn Manson

Marilyn Manson

Marilyn MansonSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
55 lat
data urodzenia:
05.01.1969
miejsce urodzenia:
Canton, USA
dyscyplina:
wokalista, autor tekstów, producent muzyczny, malarz
social media:

Opis

Jeden z największych showmanów XXI wieku, muzyk, który od lat znajduje się w centrum zainteresowania mediów i fanów. Artysta, który plasuje się poza wszelkimi klasyfikacjami i umyka wszelkim stereotypom. Twórca charyzmatyczny i kontrowersyjny, perfekcjonista, którego koncert to nie tylko doskonałe kompozycje, ale i dopracowany w każdym calu spektakl na najwyższym poziomie, zaskakujący wręcz szokujący. 

Marilyn Manson to sceniczny pseudonim Briana Warnera, który w 1989 roku wraz ze Scottem Putesky (Daisy Berkowitz) stworzył zespół początkowo działający pod nazwą Marilyn Manson & the Spooky Kids, a który wkrótce przemianowany został na Marilyn Manson. Grupa zadebiutowała w 1994 roku za sprawą płyty "Portrait of an American Family", ale prawdziwy sukces zespół odniósł z następnym albumem, który ukazał się w 1996 roku, "Antichrist Superstar", płyta ta znalazła 7 mln nabywców na całym świecie.

Kolejne albumy ugruntowały pozycję Mansona nie tylko jako świetnego muzyka, ale i najbardziej szokującego artysty na muzycznej scenie. Dotychczasową dyskografię grupy zamyka płyta  "The Pale Emperor" z 2015 roku. Marilyn Manson na całym świecie sprzedał ponad 50 mln płyt, w samych tylko Stanach 8 studyjnych płyt znalazło się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się tytułów. W 2003 roku Manson został uznany przez MTV za 'jedynego prawdziwego artystę dzisiejszych czasów".

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Marilyn Manson?
Marilyn Manson, a właściwie Brian Hugh Warner, urodzony 5 stycznia 1969 roku w Canton, jest amerykańskim piosenkarzem oraz malarzem.
Jaką muzykę tworzy Marilyn Manson?
Marilyn Manson tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak glam rock, metal alternatywny, hard rock oraz heavy metal.
Jaki był pierwszy album Marilyna Mansona?
Pierwszym albumem artysty oraz jego zespołu jest "Portrait of an American Family", który swoją premierę miał miejsce 19 lipca 1994 roku. Album sprzedał się w nakładzie 2.5 miliona kopii.
Czy Marilyn Manson występował w serialach?
Marilyn Manson wystąpił w sezonie 7 serialu "Synowie Anarchii", jako Ron Tully, który był przywódcą gangu współczesnych amerykańskich nazistów. Marilyn pojawił się również w dwóch odcinkach sezonu 6 serialu "Californication"
W jakich zespołach występował Marilyn Manson?
Marilyn Manson jest założycielem zespołu muzycznego "Marilyn Manson", który powstał w 1989 roku na Florydzie. Artysta występował również w grupie muzycznej Mrs. Scabtree, który powstał w marcu 199 roku. Marilyn uczestniczył tam jako perkusista.

Fani lubią też

Zobacz też