Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Monika Fronczek

Monika Fronczek

Monika FronczekOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Monika Fronczek to polska aktorka teatralna i telewizyjna. Znana z seria "Brzydula" ma za sobą znacznie więcej sukcesów aktorskich. Jakich? Podpowiadamy poniżej!

Studia aktorskie i pierwsze role w serialach

Urodzona 25 czerwca 1980 roku w Tarnowskich Górach Monika Fronczek przygodę z aktorstwem rozpoczęła na studiach. Wszystko zaczęło się od niewielkiej, epizodycznej roli w polsatowskim serialu "Fala zbrodni", gdzie w 2004 roku w jednym z odcinków wcieliła się w postać prostytutki. W tym samym roku wróciła do obsady serialu i aż do 2006 roku była serialową Anią. W międzyczasie zagrała gościnnie w serialu "Świat według Kiepskich", a następnie w 2006 roku została absolwentką Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Co więcej, w 2006 roku otrzymała ona także wyróżnienie Jury na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Iwony w "Iwona, księżniczka Burgunda".

Początki kariery

Po ukończeniu studiów aktorskich, Monika Fronczek otrzymała swój pierwszy angaż w teatrze. W latach 2007–2008 występowała na deskach Teatru Dramatycznego im. J. Szaniawskiego w Wałbrzychu. Zagrała tam m.in. w sztuce "Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł", za którą aktorka została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii "najlepsza rola kobieca roku 2007". Jej kariera nabrała jednak nabierać rumieńców dopiero po tym, jak dołączyła do obsady spektaklu Przemysława Wojcieszka "Miłość ci wszystko wybaczy", który grano w Teatrze "Polonia" w Warszawie. Następnie w 2007 roku aktorska pojawiła się w jednym z odcinków "Biuro kryminalne". Jej czas miał jednak dopiero nadejść.

Role w popularnych serialach

Wielkie zmiany w życiu Moniki Fronczek nastały w 2008 roku, kiedy dołączyła do obsady serialu "BrzydUla" emitowanym od 6 października 2008 do 22 grudnia 2009 roku. W produkcji tej aktorka zagrała Annę Szymczyk. Z kolei rok później zaliczyła swój debiut na wielkim ekranie. W 2010 roku pojawiła się natomiast w 2 epizodach serialu "Szpilki na Giewoncie". Jednocześnie aktorka pojawiała się także na scenie teatralnej. W 2007 roku Monika Fronczek otrzymała Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii "najlepsza rola kobieca roku 2007". Wszystko dzięki roli Gwiazdki w sztuce "Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł". Co więcej, aktorka pojawiła się także na scenach warszawskiego Och–Teatru, Łaźni Nowej, Teatru Polonia, Teatru Studio oraz Teatru na Woli.

Kolejne kreacje aktorskie

W 2010 roku Monika Fronczek powróciła na wielki ekran rolą ekspedientki w filmie "Made in Poland". Rok później zagrała kolejną małą rolę, tym razem lekarza w filmie "Wojna żeńsko-męska". W 2012 roku aktorkę można było oglądać także w filmie "Żaklina", w którym odegrała tytułową rolę. Następnie aktorka powróciła na mały ekran. W 2012 roku pojawiła się gościnnie w serialu "Prawo Agaty", a w 2015 roku zagrała mamę Zosi w 2 epizodach serialu "Nie rób scen". W 2015 dostała się do obsady serialu "Pierwsza miłość", gdzie przez kolejnych kilka lat można było ją oglądać w roli Pameli Kulas. Po krótkim epizodzie w serialu "Artyści", gdzie wystąpiła w 2016 roku, aktorka powróciła na ekran TV w kontynuacji serialu "Brzydula", w której gra od 2020 roku.

 

Zobacz też: Katarzyna Skrzynecka, Wiktor Zborowski, Maciej Zakościelny, Tomasz Karolak, Piotr Nowak, Joanna Jabłczyńska, Katarzyna Grabowska, Łukasz Nowicki, Bartosz Żukowski, Joanna Kurowska, Aneta Todorczuk, Maria Pakulnis, Natalia Krakowiak, Michał Piróg, Krzysztof Tyniec, Ewa Konstancja Bułhak, Jan Peszek, Maciej Wierzbicki, Michał Malinowski, Dorota Nowakowska,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi Monika Fronczek?
Aktorka urodziła się w 1980 roku w Tarnowskich Górach na Śląsku.
Czy Monika Fronczek studiowała aktorstwo?
Tak, Monika Fronczek jest zawodową aktorką. W 2006 roku ukończyła aktorstwo na Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej we Wrocławiu.
W jakich serialach zagrała Monika Fronczek?
Po raz pierwszy na małym ekranie aktorka zagrała w serialu "Fala zbrodni". Po małej, epizodycznej roli otrzymała w 2004 roku angaż i występowała w nim aż do 2006 roku. Jednak największej sławy przyniósł jej serial "BrzydUla", w którym zagrała w latach 2008–2009 oraz 2020–2022. Ponadto można ją było oglądać w serialu "Szpilki na Giewoncie" (2010), Prawo Agaty (2012), "Nie rób scen" (2015), a od 2015 roku w serialu "Pierwsza miłość".
W jakich filmach zagrała Monika Fronczek?
Po raz pierwszy na dużym ekranie aktorka pojawiła się w filmie "Zero", którego premiera odbyła się w 2009 roku.
Jakie nagrody otrzymała Monika Fronczek?
Aktorka ma na swoim koncie m.in. wyróżnienie Jury na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Iwony w "Iwona, księżniczka Burgunda" z 2006 roku oraz Nagrodę Marszałka Województwa Dolnośląskiego w kategorii "najlepsza rola kobieca roku 2007" za występ w sztuce "Był sobie Polak, Polak, Polak i diabeł"

Fani lubią też

Zobacz też