Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Joanna Niemirska

Joanna Niemirska

Joanna NiemirskaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Joanna Niemirska to polska aktorka filmowa, telewizyjna oraz teatralna urodzona 21 września 1979 roku w Bydgoszczy. Artystka jest znana m.in. z takich produkcji jak "Klan", "Pensjonat pod Różą", "Córki dancingu", "M jak miłość" oraz "Komisarz Mama".

Joanna Niemirska: pochodzenie i wykształcenie

Joanna Niemirska urodziła się 21 września 1979 roku w Bydgoszczy. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej  w Krakowie. Ma trójkę dzieci: syna Ezrę oraz córki Remę i Ninel.

Joanna Niemirska: kino i telewizja

Aktorka od 2004 roku występuje w kinie i telewizji. Brała udział w takich produkcjach jak "Klan" (jako Manuela Kaliniak), "Pensjonat pod Różą" (jako Milena), "Opowieści o zwyczajnym szaleństwie" (jako Jana), "Testosteron", "Doktor Halina", "Prawo Agaty", "Papusza" (jako Wanda), "Barwy szczęścia", "Na dobre i na złe", "Dżej Dżej", "O mnie się nie martw", "Córki dancingu", "Wspomnienie lata", "Na noże", "Komisja morderstw", "Komisarz Alex", "Belfer 2", "Fuga", "Miasto długów" (jako Ewa), "Pod powierzchnią" (jako pielęgniarka), "Chyłka. Kasacja" (jako psychiatra), "M jak miłość" (jako Monika), "Bez skrupułów" (jako prokurator Borzęcka), "Komisarz Mama" (jako Helena), "Kraj" (jako kuratorka galerii sztuki) oraz "Furioza" (jako wodzirejka na TFC). 

Joanna Niemirska: teatr

Joanna Niemirska od początku swojej kariery jest związana również z teatrem. Jeszcze na studiach pojawiła się w takich spektaklach jak "Po deszczu" oraz "4xMolier". W następnych latach występowała m.in. w spektaklach "Zwyczajne szaleństwa" w Teatrze Wybrzeże w Gdańsku, "Koronacja" w Teatrze Narodowym w Warszawie, "Tiramisu" w Laboratorium Dramatu w Warszawie, "Hamlet" w Tetrze Zagłębia w Sosnowcu, "Klątwa" w Teatrze Jeleniogórskim, "Starość jest piękna" w Teatrze Polonia w Warszawie, "Król_Duch", "Na dnie" oraz "Transfer" w Teatrze Nowym w Łodzi, "Janosik. Naprawdę prawdziwa historia" w Teatrze Lalka w Warszawie, "Przebudzenie wiosny" w Teatrze Rozrywki w Chorzowie, "Porozmawiajmy po niemiecku" w Teatrze Polonia w Warszawie, "Król dramatu" w Teatrze IMKA w Warszawie, "Jeden gest" i "Sonata widm" w Nowym Teatrze w Warszawie oraz "Panie władzo, to są tylko tańce" w Teatrze Studio w Warszawie. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Joanna Niemirska?
Joanna Niemirska przyszła na świat 21 września 1979 roku w Bydgoszczy.
Jaką szkołę ukończyła Joanna Niemirska?
Aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Jakie języki obce zna Joanna Niemirska?
Aktorka posługuje się językami: angielskim, hebrajskim i francuskim.

Fani lubią też

Zobacz też