Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dariusz Wnuk

Dariusz Wnuk

Dariusz WnukOpisWydarzeniaDariusz Wnuk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Dariusz Wnuk to aktor teatralny i telewizyjny. Większości z nas może być znany z roli Łukasza Dunina w serialu "Samo życie", gdzie można to było oglądać aż przez 8 lat. To jednak niejedyna postać, w którą aktor miał okazję się wcielić. Poniżej zdradzamy więcej!

Początki kariery

Dariusz Wnuk znany również jako Łukasz Dunin, urodził się w 1977 roku w Warszawie. Co ciekawe, nie zawsze planował on zostać aktorem. Uczęszczał on bowiem do Technikum Elektronicznego w Zespole Szkół nr 1 w Żyrardowie, które ukończył w 1997 roku. Po tym jak  2001 roku został absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie, aktor zaczął pojawiać się także na deskach Ateneum im. Stefana Jaracza, gdzie pojawił się w spektaklach takich jak: "Oczy wielkiego miasta" (2003), "Zbrodnia i kara" (2006) oraz w tragedii "Król Lear" (2006) Williama Szekspira, w którym tytułową rolę zagrał Daniel Olbrychski. 

Kariera telewizyjna

Na małym ekranie Dariusz Wnuk zadebiutował w 2000 roku w serialu "Klan", po czym jeszcze w tym samym roku pojawił się w serialu "Adam i Ewa". Z kolei w 2002 roku zagrał małą rolę w filmie "Rób swoje, ryzyko jest twoje". Co więcej, dołączył również do obsady serialu "Samo życie", gdzie jako Łukasz Dunin grał do 2010 roku. Rola niepełnosprawnego chłopaka przyniosła mu sympatię milionów widzów.

Kariera filmowa

Na kinowym ekranie można było to oglądać po raz kolejny w 2003 roku, gdy pojawił się w komediodramacie Ryszarda Brylskiego "Żurek". Po dłuższej przerwie ponownie w kinach aktor pojawił się w 2009 roku, kiedy dołączył do obsady filmu "Generał Nil". Z kolei po raz ostatni wystąpił w filmie "Randka w ciemno", który premiera odbyła się w 2010 roku.

Kariera serialowa

Po debiucie w "Samo życie" Dariusz Wnuk nie narzekał na brak propozycji zawodowych. Niestety jednak były to małe, epizodyczne role. Tak oto przez cały 2011 rok aktor pojawiał się na ekranach m.in. w odcinku serialu "Kryminalni" (2007), "Ranczo", "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe", "Hotel 52". Z kolei rok później pojawił się w małych rolach w serialach "Czas honoru", "M jak miłość", "Prawo Agaty" oraz "Misja Afganistan". W 2016 roku dołączył on natomiast do obsady serialu "Na Wspólnej".

 

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum.

 

 

Zobacz też: Szymon Bobrowski, Piotr Głowacki, Marcin Dorociński, Radosław Pazura, Rafał Cieszyński, Marcin Bosak, Grzegorz Damięcki, Emilia Komarnicka-Klynstra, Tomasz Oświeciński, Joanna Jabłczyńska, Barbara Wysocka, Waleria Gorobets, Mirosław Baka, Artur Andrus, Katarzyna Gniewkowska, Dominika Kryszczyńska, Renata Zarębska, Edyta Jungowska, Olga Sarzyńska, Sebastian Stankiewicz,

 

Wydarzenia

Dariusz Wnuk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dariusz Wnuk?

Miejscowości, w których Dariusz Wnuk wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Skąd pochodzi Dariusz Wnuk?
Aktor pochodzi z Warszawy, gdzie się urodził w 1977 roku, a następnie wychował.
W jakim serialu zagrał Dariusz Wnuk?
Aktor jest znany z roli Łukasza Dunina w serialu "Samo życie". Ponadto wystąpił także w innych produkcjach, np. "Kryminalni" (2007), "Ranczo" (2011), "Ojciec Mateusz" (2011), "Na dobre i na złe", "Hotel 52" (2011), "Czas honoru" (2012), "M jak miłość" (2012), " Prawo Agaty" (2012), "Misja Afganistan" (2012), a od 2016 roku gra on w "Na Wspólnej".

Fani lubią też

Zobacz też