Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Tomasz Romanowski

Tomasz RomanowskiSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
35 lat
data urodzenia:
22.02.1989
miejsce urodzenia:
Stargard
dyscyplina:
MMA, brazylijskie jiu-jitsu
social media:

Opis

Tomasz Romanowski (Tommy) to urodzony 22 lutego 1989 roku w Stargardzie polski zawodnik MMA wagi półśredniej i średniej. Romanowski jest ściśle powiązany z klubem Berserker’s Team Poland oraz trenerami Tomaszem Stasiakiem i Piotrem Bagińskim.

Polski fighter współpracuje aktualnie z federacją KSW, lecz w przeszłości walczył również na galach:

 • Babilon MMA,
 • Gladiator Arena,
 • FEN,
 • XCage,
 • Silesian MMA.

Początki Tomasza Romanowskiego ze sportem oraz jiu-jitsu

Początki Tomasza ze sportem miały miejsce już w czasach młodości oraz dojrzewania. Trudno było mu się jednak wtedy zdecydować na jeden konkretny sport, gdyż Romanowski lubił zarówno zapasy, piłkę nożną, jak i koszykówkę. W pewnym momencie postawił na brazylijskie jiu-jitsu. W tej dyscyplinie notował bardzo dobre wyniki, m.in. w zmaganiach z cyklu Pucharu Polski. W końcu padło jednak na MMA. Tomasz świetnie odnajduje się również w stylu bokserskim.

Pierwsze zawodowe walki w klatce

Jeśli chodzi o zawodowy debiut Tomasza Romanowskiego w klatce, trzeba się cofnąć do 17 października 2009 roku. Wszystko zaczęło się kilkanaście lat temu, a rywalem Tomka był wtedy Mariusz Radziszewski. Przeciwnik przejął kontrolę nad pojedynkiem i nie dał Romanowskiemu większych szans.

Początek na zawodowej płaszczyźnie nie był dla Romanowskiego zbyt udany, ponieważ po debiutanckiej przegranej czekały go jeszcze dwie porażki. Pokonali go:

 • Jevgeniy Mahteenko,
 • Jarosław Strzesak.

W tym momencie wydawało się, że kariera Tomasza w ogóle nie ruszy z miejsca, ale Romanowski zmienił pewne rzeczy w swoich przygotowaniach i odniósł w oktagonie pięć kolejnych zwycięstw. Porażkę z nim ponieśli:

 • Fabian Ruehmund,
 • Dawid Drobina,
 • Peter Guzsvan,
 • Marcin Mencel,
 • Daniel Skibiński.

Gladiator Arena, starcie o pas mistrzowski i kolejne pojedynki w oktagonie

Seria wielkich zwycięstw Tomasza Romanowskiego nie mogła przejść w światku MMA bez echa. Tommy zyskał szansę walki o pas mistrzowski organizacji Gladiator Arena w wadze półśredniej. Tej szansy nie udało mu się wykorzystać, ponieważ przegrał po decyzji sędziowskiej. z Kamilem Szymuszowskim. Tomek lekko się tym podłamał, ponieważ przegrał również trzy kolejne starcia z:

 • Salimem Touahrim,
 • Gadzhimuradem Khiramagomedovem,
 • Igorem Michaliszynem.

W końcu zaczęło uśmiechać się do niego szczęście, gdyż na gali Silesian MMA w Mysłowicach pokonał w 1. rundzie Łukasza Cieplechowicza.

Niepokonany w drodze do KSW

Od 16 czerwca 2018 roku do 1 maja 2020 roku Tomasz Romanowski był w klatce niepokonany. W tym czasie pokonał następujących rywali:

 • Paweł Karwowski,
 • Piotr Danelski,
 • Łukasz Zielonka,
 • Mariusz Radziszewski (udany rewanż za debiutancką porażkę),
 • Marcin Krakowiak (dwukrotnie).

Co istotniejsze Tomasz wygrał po drodze program „Tylko jeden” i zyskał na popularności. Poskutkowało to wielkim przejściem do federacji KSW.

Przygoda z KSW

Debiut Tomasza w KSW przypadł na galę KSW 55, która odbyła się 10 października 2020 roku. Romanowski przedłużył swoją wspaniałą serię zwycięstw i wygrał z Ionem Surdu. Potem niestety przytrafiła mu się porażka z Patrikiem Kinclem.

Walka z Aleksandarem Rakasem podczas gali KSW 63 na pewno na długo zostanie w pamięci Romanowskiego, ponieważ zanotował na niej nie tylko zwycięstwo, ale też bonus za nokaut wieczoru (lewym sierpowym). Później była jeszcze wygrana z Michałem Pietrzakiem, aż w końcu powtórzył swój wyczyn na gali KSW 72 w Kielcach. Po raz kolejny otrzymał bonus za nokaut wieczoru, tym razem po pojedynku z Andrzejem Grzebykiem (lewy sierpowy oraz ciosy pięściami).

Romanowski szukał dla siebie nowych przygód, dlatego też postanowił przejść do kategorii średniej. Na gali KSW 74 znokautował Cezarego (Cezariusza) Kęsika i ponownie zgarnął bonus za nokaut wieczoru. 21 stycznia 2023 roku walczył z Radosławem Paczuskim i wygrał po decyzji sędziowskiej, zgarniając bonus za walkę wieczoru.

Na gali KSW 83 stanął przed szansą zdobycia pasa mistrzowskiego KSW w wadze średniej. Jego oponentem był doświadczony Paweł Pawlak. Walka była bardzo zacięta, ale ostatecznie to Pawlakowi udało się wygrać w 5. rundzie po ciosach pięściami w parterze.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Tomasz Romanowski?
Tomasz Romanowski to polski zawodnik MMA wagi półśredniej oraz średniej, który notował również wyśmienite wyniki w brazylijskim jiu-jitsu. Urodził się 22 lutego 1989 roku w Stargardzie.
Z jakimi klubami i federacjami związany jest Tomasz Romanowski?
Tomasz Romanowski jest powiązany z organizacją KSW i klubem Berserker’s Team Poland. Wcześniej walczył m.in. na galach FEN, Gladiator Arena, Silesian MMA, Babilon MMA czy też XCage.
Z kim Tomasz Romanowski stoczył pierwszą zawodową walkę w MMA?
Pierwsza zawodowa walka Tomasza Romanowskiego w MMA miała miejsce 17 października 2009 roku. Tomek przegrał w niej z Mariuszem Radziszewskim.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso