Na czasie

agnieszka-chylinskalil-tracyopener-festivaldawid-podsiadloto-krakow-tworzy-metamorfozydrift-masters

Esceh

EscehOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Esceh to młody raper, którego popularność rośnie w bardzo dużym tempie. Artysta z utworu na utwór prezentuje światu coraz lepszą muzykę, a jego progres jest naprawdę imponujący. Skorzystał on z wielkiej szansy i podpisał kontrakt z GUGU - znaną wytwórnią płytową. Dzięki temu odnosi tak wielki sukces. Singiel "MOËT" nagrał ze Szpakiem, który jest założycielem wytwórni. Ballada szybko stała się hitem. Fani trapu opartego o gitarowe brzmienia powinni obowiązkowo posłuchać muzyki esceha. 

Esceh w GUGU

Początki kariery esceha nie zapowiadały się dobrze i w pewnym momencie mówiło się, że artysta jest skazany na działanie w podziemiu. Nie mógł się przebić do mainstreamu, dlatego też podpisanie kontraktu z GUGU było nie lada zaskoczeniem. Artyście niczego nie brakuje, tworzy ciekawą i dobrą muzykę, jednak jego droga do sławy była bardzo długa. Powiązanie ze Szpakiem i tworzenie pod skrzydłami GUGU to dla niego świetna okazja na zdobycie większej liczby fanów i rozpoznawalność. 

"Dzieciak, było po mnie" - pierwsza płyta esceha

Pierwszą płytą esceha jest album zatytułowany "Dzieciak, było po mnie". Artysta o swojej płycie mówi, że to zakończenie pewnego etapu w jego muzyce. Płyta ma stanowić zupełnie nowy początek. Swoje utwory pisał on sam, a inspirował się w nich swoim życiem. Tworzył je na różnych etapach i mówi, że teraz także jest w innym miejscu. Było po nim - jak mówi tytuł - ale teraz jest inaczej. Artysta kończy wywiad słowami, które zapewniają, że nigdy więcej nie będzie na dnie. 

 

Album "Dzieciak, było po mnie" składa się z 9 utworów oraz 3 bonusów. Są to:

 1. "Nie kochały hip hop" (produkcja: DDayzy x ADZ),
 2. "Dzieciak, było po mnie" (produkcja: PUMA),
 3. "Mogen David" (produkcja: Michał Graczyk x Clearmind),
 4. "TIKI" (produkcja: Worek x Clearmind),
 5. "Bądź prawdziwy" (produkcja: GOHER),
 6. "TITI" (produkcja Got Barss) z ino sott, madi rpg,
 7. "SHAOLIN" (produkcja: rejjson),
 8. "Muszę szybko zarobić" z 27.fuckdemons,
 9. "Wybacz" (produkcja: Clearmind) z Bonson.

W bonusie na płycie pojawiły się takie utwory:

 • "ZIZI" (produkcja: waveboy),
 • "GWIZDKI" (produkcja: PSR),
 • "MOËT" (produkcja: Lucassi&Kubi Producent) ze Szpakiem. 

"MOËT" - bonus z płyty "Dzieciak, było po mnie"

Utwór "MOËT" został nagrany z gościnnym udziałem Szpaka. To pierwszy singiel wypuszczony pod skrzydłami jaskrawo-różowej wytwórni płytowej, który powstał z okazji podpisania kontraktu z GUGU i stanowił przywitanie w szeregach. Szpaku został zaproszony do gościnnego udziału nie tylko w singlu, ale także i w teledysku. Jest on założycielem wytwórni GUGU, a dzięki jego udziałowi w nagraniu, utwór stał się popularny bardzo szybko. Już po trzech dniach od premiery zajął szóste miejsce w rankingu Na czasie na YouTube. Za produkcję singla odpowiadało wiele osób. Beat utworu stworzyli Lucassi & Kubi Producent. Pan Filmowiec, WILKUS oraz Przemula zajęli się stroną wizualną utworu. 

 

Singiel "MOËT" jest charakterystyczny dla kanały GUGU i Szpaka. "MOËT" to nacechowany emocjami utwór niemal wykrzykiwany przez artystę. W połączeniu z wysokim stężeniem autotune, esceh przyciągnął uwagę fanów nowoczesnego rapu i zagwarantował sobie niebywały sukces. 

 

Esceh dołączył do grona GUGU jako jeden z kilku świeżych artystów. Oprócz niego zaproszeni zostali także Karwan, rip scotty i Chivas

Esceh - kolejne single pod skrzydłami GUGU

Drugim utworem wypuszczonym w GUGU jest "FLEJWA". Klubowy podkład do tego utworu stworzył Michał Graczyk, który od dawna pozostawał nieaktywny. Mogłoby się wydawać, że raper lubi życie klubowe, skoro nagrał piosenkę o tej tematyce, a klip do niej został stworzony w jednym z takich miejsc. Nic bardziej mylnego - artysta nie pała miłością do klubowego życia. Twórcą klipu jest WIKLUS. 

 

Trzecim singlem stworzonym pod opieką wytwórni GUGU jest "Sztuczny Uśmiech". Beat do tego utworu stworzył GRRRACZ, a producentami klipu są Nightride i moher. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Esceh: Gedz, Kaz Bałagane, Paluch, Szpaku, Trill Pem, Young Igi, Kukon, KęKę,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy esceh sam publikuje nCzy esceh sam publikuje na Facebooku i Instagramie?a Facebooku i Instagramie?
Esceh samodzielnie prowadzi swoje kanały w Social Mediach. Na Facebooku skupia się na pokazywaniu premier swoich nowych singli. Na Instagramie można zobaczyć do w "normalnym", życiowym wydaniu. Oprócz ujęć z klipów, pokazuje chociażby jak zrobił najnowszy tatuaż. W swoich postach pisze do fanów bezpośrednim językiem, jak do dobrych kumpli.
Czy esceh ma dziewczynę?
Choć o prywatnym życiu artysty nie wiemy wiele, to wrzucił on na Instagram zdjęcie najprawdopodobniej ze swoją dziewczyną. Opis zdjęcia niewiele nam mówi, ale można wysuwać takie podejrzenia.
Jak wygląda esceh?
To młody, szczupły mężczyzna. Jest ogolony na krótko, a jego włosy są ciemne. Na zdjęciach często można go zobaczyć z papierosem.
O czym opowiada utwór "Dzieciak, było po mnie"?
Utwór opowiada o danym życiu młodego rapera, który w pewnym momencie życia się zakochał, a później nie potrafił pogodzić się z rozstaniem. O tym, jak rzuciła go dziewczyna, rapuje: "Jak się ze mną rozstała, to, dzieciak, było po mnie".
Czy można go posłuchać na żywo?
Esceh pojawi się na Hip Hop Festival w Poznaniu 20 sierpnia 2022 roku.

Fani lubią też

Zobacz też