Esceh

Esceh

Esceh to młody raper, którego popularność rośnie w bardzo dużym tempie. Artysta z utworu na utwór prezentuje światu coraz lepszą muzykę, a jego progres jest naprawdę imponujący. Skorzystał on z wielkiej szansy i podpisał kontrakt z GUGU - znaną wytwórnią płytową. Dzięki temu odnosi tak wielki sukces. Singiel "MOËT" nagrał ze Szpakiem, który jest założycielem wytwórni. Ballada szybko stała się hitem. Fani trapu opartego o gitarowe brzmienia powinni obowiązkowo posłuchać muzyki esceha. 

Esceh w GUGU

Początki kariery esceha nie zapowiadały się dobrze i w pewnym momencie mówiło się, że artysta jest skazany na działanie w podziemiu. Nie mógł się przebić do mainstreamu, dlatego też podpisanie kontraktu z GUGU było nie lada zaskoczeniem. Artyście niczego nie brakuje, tworzy ciekawą i dobrą muzykę, jednak jego droga do sławy była bardzo długa. Powiązanie ze Szpakiem i tworzenie pod skrzydłami GUGU to dla niego świetna okazja na zdobycie większej liczby fanów i rozpoznawalność. 

"Dzieciak, było po mnie" - pierwsza płyta esceha

Pierwszą płytą esceha jest album zatytułowany "Dzieciak, było po mnie". Artysta o swojej płycie mówi, że to zakończenie pewnego etapu w jego muzyce. Płyta ma stanowić zupełnie nowy początek. Swoje utwory pisał on sam, a inspirował się w nich swoim życiem. Tworzył je na różnych etapach i mówi, że teraz także jest w innym miejscu. Było po nim - jak mówi tytuł - ale teraz jest inaczej. Artysta kończy wywiad słowami, które zapewniają, że nigdy więcej nie będzie na dnie. 

 

Album "Dzieciak, było po mnie" składa się z 9 utworów oraz 3 bonusów. Są to:

 1. "Nie kochały hip hop" (produkcja: DDayzy x ADZ),
 2. "Dzieciak, było po mnie" (produkcja: PUMA),
 3. "Mogen David" (produkcja: Michał Graczyk x Clearmind),
 4. "TIKI" (produkcja: Worek x Clearmind),
 5. "Bądź prawdziwy" (produkcja: GOHER),
 6. "TITI" (produkcja Got Barss) z ino sott, madi rpg,
 7. "SHAOLIN" (produkcja: rejjson),
 8. "Muszę szybko zarobić" z 27.fuckdemons,
 9. "Wybacz" (produkcja: Clearmind) z Bonson.

W bonusie na płycie pojawiły się takie utwory:

 • "ZIZI" (produkcja: waveboy),
 • "GWIZDKI" (produkcja: PSR),
 • "MOËT" (produkcja: Lucassi&Kubi Producent) ze Szpakiem. 

"MOËT" - bonus z płyty "Dzieciak, było po mnie"

Utwór "MOËT" został nagrany z gościnnym udziałem Szpaka. To pierwszy singiel wypuszczony pod skrzydłami jaskrawo-różowej wytwórni płytowej, który powstał z okazji podpisania kontraktu z GUGU i stanowił przywitanie w szeregach. Szpaku został zaproszony do gościnnego udziału nie tylko w singlu, ale także i w teledysku. Jest on założycielem wytwórni GUGU, a dzięki jego udziałowi w nagraniu, utwór stał się popularny bardzo szybko. Już po trzech dniach od premiery zajął szóste miejsce w rankingu Na czasie na YouTube. Za produkcję singla odpowiadało wiele osób. Beat utworu stworzyli Lucassi & Kubi Producent. Pan Filmowiec, WILKUS oraz Przemula zajęli się stroną wizualną utworu. 

 

Singiel "MOËT" jest charakterystyczny dla kanały GUGU i Szpaka. "MOËT" to nacechowany emocjami utwór niemal wykrzykiwany przez artystę. W połączeniu z wysokim stężeniem autotune, esceh przyciągnął uwagę fanów nowoczesnego rapu i zagwarantował sobie niebywały sukces. 

 

Esceh dołączył do grona GUGU jako jeden z kilku świeżych artystów. Oprócz niego zaproszeni zostali także Karwan, rip scotty i Chivas

Esceh - kolejne single pod skrzydłami GUGU

Drugim utworem wypuszczonym w GUGU jest "FLEJWA". Klubowy podkład do tego utworu stworzył Michał Graczyk, który od dawna pozostawał nieaktywny. Mogłoby się wydawać, że raper lubi życie klubowe, skoro nagrał piosenkę o tej tematyce, a klip do niej został stworzony w jednym z takich miejsc. Nic bardziej mylnego - artysta nie pała miłością do klubowego życia. Twórcą klipu jest WIKLUS. 

 

Trzecim singlem stworzonym pod opieką wytwórni GUGU jest "Sztuczny Uśmiech". Beat do tego utworu stworzył GRRRACZ, a producentami klipu są Nightride i moher. 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Esceh: Gedz, Kaz Bałagane, Paluch, Szpaku, Trill Pem, Young Igi, Kukon, KęKę,

 

Esceh - Często zadawane pytania

 • Esceh samodzielnie prowadzi swoje kanały w Social Mediach. Na Facebooku skupia się na pokazywaniu premier swoich nowych singli. Na Instagramie można zobaczyć do w "normalnym", życiowym wydaniu. Oprócz ujęć z klipów, pokazuje chociażby jak zrobił najnowszy tatuaż. W swoich postach pisze do fanów bezpośrednim językiem, jak do dobrych kumpli.
 • Choć o prywatnym życiu artysty nie wiemy wiele, to wrzucił on na Instagram zdjęcie najprawdopodobniej ze swoją dziewczyną. Opis zdjęcia niewiele nam mówi, ale można wysuwać takie podejrzenia.
 • To młody, szczupły mężczyzna. Jest ogolony na krótko, a jego włosy są ciemne. Na zdjęciach często można go zobaczyć z papierosem.
 • Utwór opowiada o danym życiu młodego rapera, który w pewnym momencie życia się zakochał, a później nie potrafił pogodzić się z rozstaniem. O tym, jak rzuciła go dziewczyna, rapuje: "Jak się ze mną rozstała, to, dzieciak, było po mnie".
 • Esceh pojawi się na Hip Hop Festival w Poznaniu 20 sierpnia 2022 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Esceh
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/