Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Paweł Orleański

Paweł Orleański

Paweł OrleańskiOpisWydarzeniaPaweł Orleański - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Paweł Orleański przez wielu nazywany jest człowiekiem wielu talentów. To aktor filmowy, serialowy, dubbingowy oraz teatralny, model, lektor reklamowy oraz prezenter telewizyjny. Jak wygląda jego droga do osiągnięcia tak dużego sukcesu? Która produkcja przyniosła artyście największą popularność? Przyjrzyjmy się utalentowanemu artyście z bliska.

Paweł Orleański i jego historia

Paweł Orleański urodził się oraz wychował w Bytomiu. Artysta ukończył XII Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu w 1993 roku. Pięć lat później Paweł Orleański stał się absolwentem wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. 

Artysta nie udziela informacji na temat swojego życia prywatnego. Wszelkie informacje dotyczące swojej rodziny, przyjaciół oraz najbliższych aktor chroni przed światłem reflektorów i mediami.

Paweł Orleański i jego dorobek artystyczny

Debiutował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, wcielając się w rolę Bjarne w spektaklu "Imię". Aktora zobaczyć można także było w Teatrze Poniedziałkowym we Wrocławiu. Aktor wziął udział także w sztukach takich jak "Kartoteka rozrzucona" czy "Śledztwo".

Paweł Orleański jest założycielem oraz twórcą Fabryki Dźwięków Różnych. To działalność, która zajmuje się produkcją reklam radiowych, postprodukcją reklam telewizyjnych, udźwiękowieniem filmów i prezentacji multimedialnych. Co więcej, w zakres działań wchodzi także montaż filmów reklamowych i korporacyjnych oraz montaż i udźwiękowienie trailerów filmowych. 

Paweł Orleański jest także aktorem serialowym. Artystę mogliśmy widzieć w takich produkcjach jak: "Samo życie", "Biuro kryminalne", "Fala zbrodni", "Niania w wielkim mieście", "Druga szansa", "Lina życia", "Ojciec Mateusz", "Prosto w serce", "Hotel 52", "Fałszerze. Powrót Sfory", "Świat według Kiepskich", "Warto kochać", "Wiedźmin", "Plebania", "M jak Miłość", "Na dobre i na złe", "Życie jak poker" czy "Będziesz moja". 

Pawła Orleańskiego zobaczyć można było także na wielkim, szklanym ekranie. Do najbardziej znaczących produkcji zaliczyć można m.in takie pozycje jak: "Furioza", "3 maja, czyli dziś", "Rzeczpospolita nieodbudowana. Warszawa", "Efekt motylka", "Widok Krakowa" i wiele innych. 

Dorobek artystyczny Pawła Orleańskiego obfituje w wiele aktywności. W 1999 roku artysta prowadził program rozrywkowy "Bądź gotowy dziś do drogi". Paweł Orleański prowadził także teleturnieje takie jak: "Daję słowo", "Przetrwanie" oraz "Lingo". Zobaczyć znanego artystę możemy także w roli prowadzącego programu popularnonaukowego "Galileo". Paweł Orleański był także prowadzącym programu "The Wall. Wygraj marzenia"

Współpraca aktora z innymi artystami

Paweł Orleański w związku z udziałem w wielu projektach współpracował z bardzo różnymi artystami świata artystycznego. Do najbardziej popularnych osób, z którymi pracował aktor zaliczyć należy: Mariusza Drężka, Aleksandrę Popławską, Radosława Pazurę, Jana Wieczorkowskiego, Przemysłowa Sadowskiego, Joannę Orleańską, Janusza Chabiora, Kingę Lewińską, Macieja Zakościelnego, Anitę Sokołowską, Tomasza Kurzewskiego oraz wielu innych. 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Paweł Orleański - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paweł Orleański?

Miejscowości, w których Paweł Orleański wystąpi w najbliższym czasie: Leszno, Otwock, Lublin, Chełmek, Piotrków Trybunalski, Poznań.

Ile lat ma Paweł Orleański?
Paweł Orleański urodził się 17 lipca 1974 roku.
Ile wzrostu ma Paweł Orleański?
Paweł Orleański ma 184 cm wzrostu.
Która produkcja przyniosła Pawłowi Orleańskiemu największą popularność?
Pawłowi Orleańskiemu największą popularność przyniosło prowadzenie programu rozrywkowego The Wall. Wygraj marzenia.
Czy Paweł Orleański ma żonę?
Paweł Orleański od 1999 roku jest w związku małżeńskim z Joanną Orleańską.
Czy Paweł Orleański ma dzieci?
Paweł Orleański ma jedno dziecko- Antoninę, która przyszła na świat w 2006 roku.

Fani lubią też

Zobacz też