Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie

Zamek Królewski w Warszawie to obiekt zbudowany w stylu barokowo-klasycystycznym. Znajduje się przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje zarówno muzealne jak i reprezentacyjne.

 

Obiekt pełni funkcję muzeum i podlega Ministerstwu Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na Zamku Królewskim odbywają się też oficjalne wizyty i organizowane są spotkania państwowe. Każdego roku Zamek Królewski w Warszawie zwiedza 500 tys. osób.

Historia Zamku Królewskiego w Warszawie 

Zamek królewski w Warszawie początkowo był rezydencją książąt mazowieckich, a od XVI wieku stał się siedzibą władz I Rzeczypospolitej. Obiekt był wiele razy grabiony i dewastowany przez wojska szwedzkie, brandenburskie, niemieckie i rosyjskie. Rekonstrukcję zamku rozpoczęto w latach 1971–1984. Kierował nim Obywatelski Komitet Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie.

Zamek Królewski jako instytucja kultury

W 1979 roku w zamku utworzono muzeum oraz państwową instytucję kultury Zamek Królewski w Warszawie – Pomnik Historii i Kultury Narodowej. Od 2014 obiekt funkcjonuje pod nazwą Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum. Rezydencja Królów i Rzeczypospolitej. W 1980 roku Zamek Królewski znalazł się na liście UNESCO, a w 1994 razem z historycznym zespołem miasta z Traktem Królewskim i Wilanowem Królewskim został uznany za pomnik historii.

 

W latach 2004–2008 dokonano dokładnego remont pałacu Pod Blachą, który w 1989 włączono do zespołu zamkowego, a w latach 1996–2009 remont Arkad Kubickiego według projektu Stanisława Fiszera. W 2009 roku przywrócono  oryginalny kolor wschodniej elewacji saskiej. Od 2008 codziennie o godzinie 11:15 z Wieży Zegarowej zamku na trzy strony świata jest grany hejnał warszawski.

 

Obecnie odbywają się tu koncerty w Warszawie, podczas których występują najlepsi muzycy. Muzyka klasyczna prezentowana w tym miejscu jest wspaniałą okazją do usłyszenia na żywo znanych na całym świecie utworów. 

 

Zapraszamy na niesamowity 30. Festiwal Mozartowski w Warszawie, który odbędzie się w Sali Balowej na Zamku Królewskim. Bilety dostępne tutaj - https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/festiwal-mozartowski/
 

 

 

 

 

 

 

pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Zamek Królewski w Warszawie
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Plac Zamkowy 4
00-277 Warszawa

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/