Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski w Gdańsku to samorządowa instytucja kultury założona w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense. Budynek teatru powstał na miejscu dawnej, XVII-wiecznej Szkoły Fechtunku. Była pierwszym publicznym teatrem ówczesnej Rzeczypospolitej, wyposażonym w galerię dla publiczności i elżbietańską scenę służącą m.in. do ćwiczeń szermierczych.

Niecodzienne rozwiązania architektoniczne są znakiem rozpoznawczym tego teatru. Zgodnie z projektem Włocha Renato Rizziego drewniane wnętrze budynku zostało wbudowane w ceglaną elewację. Teatr Szekspirowski w Gdańsku jest także jedynym teatrem w Polsce, który może poszczycić się otwieranym dachem.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku – spektakle i koncerty

Organizowane przez Gdański Teatr Szekspirowski wydarzenia przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Trójmiasto. Obiekt tętni życiem przez cały rok, zapraszając na koncerty, festiwale (w tym międzynarodowy Festiwal Szekspirowski), wystawy, pokazy filmowe czy przedstawienia.

Na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystawiane są spektakle na podstawie polskich i zagranicznych sztuk. Przed publicznością występują artyści najsłynniejszych teatrów kraju i Europy. Wystawiane w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim spektakle to nie tylko klasyka i nowości ze sztuki współczesnej, ale również przedstawienia wyróżniające się nieskrępowaną swobodą twórczą. Miłośnicy teatru bez trudu odszukają w repertuarze propozycję dla siebie. Hitami przyciągającymi tłumy okazały się m.in. spektakle Wesołe kumoszki z Windsoru, Kiss Me, Kate! oraz Zakochany Szekspir.

Teatr Szekspirowski współorganizuje także interesujące wydarzenia muzyczne. Regularnie zaprasza oryginalnych wykonawców z kraju i zagranicy. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim koncerty zagrali Pink Freud, Nosowska, Fisz Emade TworzywoKrzysztof Zalewski, Kortez i Lao Che. Zagraniczni artyści odwiedzający instytucję to m.in. Wardruna, Jose Gonzalez i Kings of Convenience. Dla miłośników dobrej muzyki Gdański Teatr Szekspirowski organizuje też koncerty w ramach cyklu Scena Odkryć.

Teatr Szekspirowski Gdańsk repertuar

Działalność impresaryjna teatru pozwala na współpracę z wieloma znakomitymi zespołami teatralnymi z całego świata i według takich właśnie kategorii podzielony jest repertuar Teatru Szekspirowskiego: Teatry Polskie, Teatry Europy, Scena Muzyczna, Lato z Szekspirem. Bilety na zorganizowane wydarzenia można było nabyć stacjonarnie lub w ramach sprzedaży internetowej.

Gdański Teatr Szekspirowski bilety

Wejdź na stronę eBilet.pl i sprawdź, co nowego – Gdański Teatr Szekspirowski bilety na kolejne wydarzenia już dostępne.

FAQ:

  • Gdzie znajduje się Gdański Teatr Szekspirowski?
    Budynek Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku położony jest między śródmiejskimi ulicami Podwale Przedmiejskie, Bogusławskiego i Zbytki. Dokładny adres obiektu to ul. Wojciecha Bogusławskiego 1.

  • Jakie wydarzenia odbyły się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim?
    Do odbywających się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wydarzeń należą spektakle dramatyczne i taneczne, koncerty, performanse oraz zajęcia edukacyjne. W obiekcie zorganizowano m.in. festiwal 4 Dni Muzyki Ekscentrycznej, podczas którego wystąpili Omar Souleyman, Igorrr i Luke Abbott. Bilety pozwalające na udział w wydarzeniach można było nabyć wygodnie przez internet.

  • Kiedy utworzony został Gdański Teatr Szekspirowski?
    Działalność Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku rozpoczęła się w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense. Budowa obecnej siedziby instytucji trwała od marca 2011 i zakończyła się w 2014 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Teatr Szekspirowski w Gdańsku
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia w tym miejscu
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Adres

Ogarna 101
80-826 Gdańsk

Wydarzenia w obiekcie

Zakończone wydarzenia w obiekcie

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/