Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Miejsce Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Teatr Szekspirowski w Gdańsku

Gdańsk, Wojciecha Bogusławskiego 1
Teatr Szekspirowski w GdańskuOpisDojazd i lokalizacjaWydarzeniaFAQObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Teatr Szekspirowski w Gdańsku to samorządowa instytucja kultury założona w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense. Budynek teatru powstał na miejscu dawnej, XVII-wiecznej Szkoły Fechtunku. Była pierwszym publicznym teatrem ówczesnej Rzeczypospolitej, wyposażonym w galerię dla publiczności i elżbietańską scenę służącą m.in. do ćwiczeń szermierczych.

Niecodzienne rozwiązania architektoniczne są znakiem rozpoznawczym tego teatru. Zgodnie z projektem Włocha Renato Rizziego drewniane wnętrze budynku zostało wbudowane w ceglaną elewację. Teatr Szekspirowski w Gdańsku jest także jedynym teatrem w Polsce, który może poszczycić się otwieranym dachem.

Teatr Szekspirowski w Gdańsku – spektakle i koncerty

Organizowane przez Gdański Teatr Szekspirowski wydarzenia przyciągają zarówno mieszkańców, jak i turystów odwiedzających Trójmiasto. Obiekt tętni życiem przez cały rok, zapraszając na koncerty, festiwale (w tym międzynarodowy Festiwal Szekspirowski), wystawy, pokazy filmowe czy przedstawienia.

Na deskach Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego wystawiane są spektakle na podstawie polskich i zagranicznych sztuk. Przed publicznością występują artyści najsłynniejszych teatrów kraju i Europy. Wystawiane w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim spektakle to nie tylko klasyka i nowości ze sztuki współczesnej, ale również przedstawienia wyróżniające się nieskrępowaną swobodą twórczą. Miłośnicy teatru bez trudu odszukają w repertuarze propozycję dla siebie. Hitami przyciągającymi tłumy okazały się m.in. spektakle Wesołe kumoszki z Windsoru, Kiss Me, Kate! oraz Zakochany Szekspir.

Teatr Szekspirowski współorganizuje także interesujące wydarzenia muzyczne. Regularnie zaprasza oryginalnych wykonawców z kraju i zagranicy. W Gdańskim Teatrze Szekspirowskim koncerty zagrali Pink Freud, Nosowska, Fisz Emade TworzywoKrzysztof Zalewski, Kortez i Lao Che. Zagraniczni artyści odwiedzający instytucję to m.in. Wardruna, Jose Gonzalez i Kings of Convenience. Dla miłośników dobrej muzyki Gdański Teatr Szekspirowski organizuje też koncerty w ramach cyklu Scena Odkryć.

Teatr Szekspirowski Gdańsk repertuar

Działalność impresaryjna teatru pozwala na współpracę z wieloma znakomitymi zespołami teatralnymi z całego świata i według takich właśnie kategorii podzielony jest repertuar Teatru Szekspirowskiego: Teatry Polskie, Teatry Europy, Scena Muzyczna, Lato z Szekspirem. Bilety na zorganizowane wydarzenia można było nabyć stacjonarnie lub w ramach sprzedaży internetowej.

Gdański Teatr Szekspirowski bilety

Wejdź na stronę eBilet.pl i sprawdź, co nowego – Gdański Teatr Szekspirowski bilety na kolejne wydarzenia już dostępne.

 

Dojazd i lokalizacja

Pokaż na mapie i sprawdź noclegi

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Sea You Music Showcase 2023

Sea You Music Showcase 2023

13-15.04.2023

Gdańsk

Świnka Peppa - Wielka Niespodzianka

Świnka Peppa - Wielka Niespodzianka

03.06.2023

Gdańsk

FAQ

Gdzie znajduje się Gdański Teatr Szekspirowski?
Budynek Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku położony jest między śródmiejskimi ulicami Podwale Przedmiejskie, Bogusławskiego i Zbytki. Dokładny adres obiektu to ul. Wojciecha Bogusławskiego 1.
Jakie wydarzenia odbyły się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim?
Do odbywających się w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim wydarzeń należą spektakle dramatyczne i taneczne, koncerty, performanse oraz zajęcia edukacyjne. W obiekcie zorganizowano m.in. festiwal 4 Dni Muzyki Ekscentrycznej, podczas którego wystąpili Omar Souleyman, Igorrr i Luke Abbott. Bilety pozwalające na udział w wydarzeniach można było nabyć wygodnie przez internet.
Kiedy utworzony został Gdański Teatr Szekspirowski?
Działalność Teatru Szekspirowskiego w Gdańsku rozpoczęła się w 2008 roku z inicjatywy Fundacji Theatrum Gedanense. Budowa obecnej siedziby instytucji trwała od marca 2011 i zakończyła się w 2014 roku.

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn