Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Immortal Onion

Immortal Onion

Immortal OnionOpisWydarzeniaImmortal Onion - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Trio powstało wiosną 2016 roku. Inspiracją dla powstania zespołu byli artyści tacy jak: Esbjörn Svensson, Hiromi Uehara, czy Tigran Hamasyan. Sklasyfikowanie muzyki Immortal Onion okazuje się niemałym wyzwaniem, gdyż muzycy zespołu w swojej twórczości nie boją się nawiązywać do wielu gatunków.

W ich utworach słychać wpływy m.in. jazzu, muzyki filmowej, minimalizmu, fusion, muzyki elektronicznej, a nawet progresywnego metalu. Mimo tak dużej rozbieżności stylistyk, w których się obracają udało im się stworzyć własny rozpoznawalny język. Swoje charakterystyczne brzmienie zawdzięczają umiejętnemu łączeniu energicznych i skomplikowanych rytmicznie fragmentów z minimalistycznymi, transowymi motywami i lirycznymi tematami.

Immortal Onion: dorobek artystyczny

Muzycy Immortal Onion mają na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, m.in. udział w festiwalach i konkursach: Festiwal Neo Arte 2015, Gdański Festiwal Tańca 2015, EtnoWiosnowisko, Goniec Polish Festival (Londyn), Hej Fest Festiwal Supportów, Stage Europe Network (Tallin), Sopot Art Fashion Days 2014, II miejsce na Międzynarodowym Konkursie Big Bandów w Ceskej Kamenicy, XIV Konkursie Wiolonczelowo-Kontrabasowym w Malborku, III miejsce na V konkursie pianistycznym ,,Muzyka Krajów Nadbałtyckich”.

Immortal Onion: występy, festiwale

Młode trio występowało na wielu festiwalach m.in. na 41. Festiwalu Filmowym w Gdyni, oraz z autorską ścieżką dźwiękową do dwóch filmów: na II Festiwalu Filmów Animowanych w Gdańsku i na 17. Festiwalu Kina Niemego w Kinie Pod Baranami w Krakowie. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Immortal Onion - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Immortal Onion?

Miejscowości, w których Immortal Onion wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też