Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maja Kleszcz

Maja Kleszcz

Maja KleszczSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
38 lat
data urodzenia:
13.07.1985
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Wokalistka (blues, folk, jazz, piosenka aktorska), kompozytorka, producentka muzyczna, performerka
social media:

Opis

Maja Kleszcz to urodzona 13 lipca 1985 roku w Warszawie polska wokalistka, kompozytorka, performerka i producentka muzyczna. Specjalizuje się w tworzeniu muzyki teatralnej oraz filmowej. Ściśle powiązana z bluesem, jazzem, folkiem i piosenką aktorską.

Współprace teatralne

Wybitna artystka ma różnorodne zainteresowania, dzięki czemu współpracowała już z wieloma teatrami. Na tej liście znalazły się przede wszystkim:

 • Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie,
 • Teatr im. Stefana Jaracza w Łodzi,
 • Teatr Polski we Wrocławiu,
 • Teatr Ateneum w Warszawie,
 • Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie,
 • Teatr Współczesny w Szczecinie,
 • Teatr Capitol we Wrocławiu,
 • Akademia Teatralna im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie,
 • Teatr Narodowy w Warszawie.

Maja miała czynny udział w tworzeniu i wypuszczaniu takich spektakli (głównie od strony muzycznej), jak: „Iwona, Księżniczka Burgunda”, „Dziady”, „Podróż zimowa”, „Mary Stuart”, „Księgi Jakubowe”, „Makbet”, „Hamlet”, „Bzik. Ostatnia minuta”, „Sanatorium pod klepsydrą” czy też „Burza Williama Szekspira”.

Działalność w Kapeli ze Wsi Warszawa

Warto wspomnieć o tym, że Maja przez długi czas należała do zespołu Kapela ze Wsi Warszawa, z którym wydała następujące albumy:

 • „Wiosna Ludu/People’s Spring” (2002),
 • „Wykorzenienie/Uprooting” (2004),
 • „Wymixowanie/Upmixing” (2008),
 • „Infinity” (2008).

Czym to poskutkowało? Przede wszystkim trzema Fryderykami! Takiego sukcesu mogłaby jej (oraz całemu zespołowi) pozazdrościć niejedna artystka.

Projekt incarNations

W 2005 roku Maja wraz z Wojciechem Krzakiem (który towarzyszy jej na wielu muzycznych płaszczyznach) założyli projekt incarNations, współpracując m.in. z wytwórniami Kayax i Emi Music Poland. W ramach tego projektu powstały trzy krążki:

 • „Radio Retro” (2010) – m.in. z kawałkami „Wielkie jest czekanie”, „Mów do mnie jeszcze”, „Liczenie gwiazd”, „Zabrakło łez”,
 • „Odeon” (2012) – „Nasza miłość ma skrzydła”, „Jesteś jak las”, „Rebeka”, „Powiał chłodny wiatr”,
 • „Romantyczność” (2016) – „Zanim wstanie miasto”, „Przynieś kwiaty”, „A może miałby pan ochotę”, „Mocno trzymaj mnie”.

Inne albumy oraz nagrody

W 2017 roku Maja Kleszcz wydała wraz z Kwartetem Prowincjonalnym wyjątkową płytę „Dudzie-Graczowi” z kawałkami „Będzie ci źle”, „Duda-walc” czy też „Lęki jak…”. Potem zaczęła działać częściej na własne konto. Na rynku pojawiły się zatem krążki:

 • „Odyseja” (2018) – z numerami „Tyle jest dróg”, „Czekam na znak”, „Odyseja” czy też „Miasto z mgły”,
 • „Osiecka De Luxe” (2019) – „Damą być”, „Uciekaj moje serce”, „Miłość złe humory ma”, „Na całych jeziorach Ty”,
 • „B.L.UES” (2022) – „Wilcze kły”, „Rzeka dzieciństwa”, „Liście zabrał wiatr”.

Za tę ostatnią płytę otrzymała nawet Fryderyka (kolejnego do swojej bogatej kolekcji - za Album Roku Blues). Dodatkowo Maja świetnie radziła sobie na Przeglądach Piosenki Aktorskiej, a w 2019 roku otrzymała Nagrodę Kapituły im. A. Bardiniego oraz Dyplom Mistrzowski za całokształt swojej pracy teatralnej .

W swojej twórczości artystka często wraca do dawnych kawałków i na nowo je interpretuje, nadając im dużo świeżości. Na szczególne uznanie zasługuje też jej album z 2015 roku – „Eremita”.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodziła się Maja Kleszcz?
Maja Kleszcz to utalentowana wokalistka (blues, folk, jazz, piosenka aktorska), kompozytorka, performerka oraz producentka muzyczna, która urodziła się 13 lipca 1985 roku w Warszawie. Tworzy również muzykę teatralną i filmową.
Jakie albumy ma na swoim koncie Maja Kleszcz?
Maja Kleszcz ma na swoim koncie wiele cennych albumów. Działając na własne konto wydała krążki „Eremita”, „Odyseja”, „Osiecka De Luxe” oraz „B.L.UES”. Z Kapelą ze Wsi Warszawa opublikowała albumy „Wiosna Ludu/People’s Spring”, „Wykorzenienie/Uprooting”, „Wymixowanie/Upmixing” oraz „Infinity”, a w ramach projektu incarNations (z Wojciechem Krzakiem) nagrała „Radio Retro”, „Odeon” i „Romantyczność”. Miała też udział w wydaniu albumu „Dudzie-Graczowi” (z Kwartetem Prowincjonalnym).
Z jakich utworów znana jest Maja Kleszcz i jakie zdobyła nagrody?
Maja Kleszcz jest znana m.in. z takich utworów, jak: „Zanim wstanie miasto”, „Rebeka”, „Rzeka dzieciństwa”, „Nasza miłość ma skrzydła” czy też „Przynieś kwiaty”. Artystka ma na swoim koncie kilka Fryderyków (trzy z Kapelą ze Wsi Warszawa oraz jeden za album „B.L.UES”)
Z jakimi teatrami współpracowała już Maja Kleszcz oraz przy jakich spektaklach pracowała?
Maja Kleszcz współpracowała już m.in. z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, Teatrem Polskim we Wrocławiu, Teatrem Współczesnym w Szczecinie czy też Teatrem Narodowym w Warszawie. W związku z tym pracowała m.in. przy takich spektaklach, jak: „Podróż zimowa”, „Makbet”, „Bzik. Ostatnia minuta”, „Hamlet” oraz „Burza Williama Szekspira”.

Fani lubią też

Zobacz też