Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Miejsce Polana Harcerza

Polana Harcerza

Poznań, Wiankowa 3
Polana HarcerzaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Polana Harcerza to otwarty teren w otoczeniu parku miejskiego, znajdujący się w centralnej części Poznania – nieopodal Jeziora Maltańskiego. Jego charakterystycznym punktem jest Pomnik Harcerzy na Malcie, który upamiętnia harcerzy wielkopolskich, poległych w walce o niepodległość w latach 1918-1920.

Gruntowo-trawiaste podłoże polany zapewnia idealne warunki do różnego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Jej powierzchnia to aż 18000 metrów kwadratowych. Tak duża otwarta przestrzeń sprawia, że teren jest świetnym miejscem do rodzinnych spacerów i pikników. Mające miejsce na Polanie Harcerza koncerty i wydarzenia kulturalno-rozrywkowe zostają zapamiętywane na długi czas.

Polana Harcerza – wydarzenia i imprezy sportowo

Z czym kojarzona jest Polana Harcerza? Wydarzenia organizowane przez Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji często kierowane były do biegaczy. We wrześniu 2023 roku na polanie rywalizowało 1000 uczniów z poznańskich szkół w sztafetowych biegach przełajowych.

W sportowych imprezach mieli okazję wziąć udział również dorośli. Wartymi uwagi wydarzeniami z tej kategorii są m.in. Bieg Motyli, po którym fundusze z biletów zostały przekazane dla pacjentów Hospicjum Palium oraz RACE FOR THE CURE POZNAŃ - Bieg & Nordic Walking & Piknik, za który odpowiadała Fundacja OmeaLife.

Polana Harcerza w Poznaniu to miejsce przyjazne również tym, którym z bieganiem nie jest po drodze. Dobrymi przykładami są Kolor Fest, Festiwal Baniek Mydlanych i Kraina Bajkowych Animacji, które gwarantowały niezapomnianą rozrywkę nie tylko najmłodszym, ale również dorosłym.

Polana Harcerza - koncerty

Podczas czwartej edycji Malta Garden Festival w 2023 roku na Polanie Harcerza można było zobaczyć na żywo takich artystów jak DJ Hazel, który grał między innymi na Amsterdam Dance Mission i Viva Beach Party czy DJ Omen, który w 2001 roku zdobył topowe miejsce na Mistrzostwach Europy w Londynie. 

Na Polanie Harcerza koncerty dawali również Neevald, grupa muzyczna Clubbasse i sam Nitrous Oxide – polski DJ znany z muzyki elektronicznej, który znany jest z “Amnesia”, “Red Moon Slide” czy EP-ki “Diving in The Sky/Moon Breeze”.

Polana Harcerza – wydarzenia na nadchodzące miesiące

Organizowane na terenie Polany Harcerza wydarzenia specjalne odbywają się tam głównie sezonie letnim. Na Jeziorze Maltańskim położonym przy polanie mają miejsce ogólnopolskie regaty i Puchar Świata w wioślarstwie, a także Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Puchar Świata w kajakarstwie.

Jakie inne formy kulturalnej rozrywki zapewnia Polana Harcerza? Koncerty i festiwale odbywają się tu regularnie i należą do jednych z najgłośniejszych w okolicy. To tutaj organizowane są rodzinne pikniki, widowiska i eventy kulturalne, które oprócz świetnej zabawy niosą za sobą również wartość merytoryczną.

Dodatkowym atutem jest możliwość ogrodzenia polany, co ułatwia organizację imprez zamkniętych i zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa ich uczestnikom. Co więcej, w pobliżu znajduje się Camping Malta, na którym można spędzić kilka nocy.

Polana Harcerzy – bilety i harmonogram

Zastanawiasz się, jak zdobyć wejściówkę na imprezy zamknięte na Polanie Harcerza? Bilety na nadchodzące wydarzenia dostępne są zarówno stacjonarnie, jak i za pośrednictwem platform internetowych, takich jak eBilet.pl. Polana na poznańskiej Malcie to jeden z najbardziej rozpoznawalnych ośrodków rekreacyjnych miasta, która oferuje relaksujący wypoczynek i wiele możliwości aktywnego spędzenia czasu.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

FAQ

Gdzie znajduje się Polana Harcerza?
Polana Harcerza znajduje się obok Jeziora Maltańskiego nad Maltą w Poznaniu. Pełny adres to ulica Wiankowa 3, 61-131 Poznań.
Jakie wydarzenia odbywają się na Polanie Harcerza?
Polana Harcerza Poznań to miejsce, w którym regularnie odbywają się imprezy sportowe, festiwale, koncerty i wydarzenia kulturalne.
Kiedy została utworzona Polana Harcerza?
Wolny czas na Polanie Harcerza spędzano już w XVI wieku. Wtedy cesarz Karol V podarował te tereny Zakonowi Maltańskiemu (joannitom).

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też