Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsun-festivalfame-mma

Tiddey

Sprawdź wydarzenia
TiddeyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Tiddey to znany polski DJ oraz producent muzyczny. Co więcej, jeszcze do niedawna był on jedynym Polakiem, który dwukrotnie pojawił się w zestawieniu DJ Mag Top 100. Jeśli więc jeszcze go nie znasz, koniecznie nadrób zaległości i zapoznaj się z jego bio!

Kim jest Tiddey?

Tiddey, czyli Darek Plaza to DJ i producent z Poznania, który znany jest nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Urodzony w 1979 roku jako pierwszy Polak w historii znalazł się bowiem w rankingu DJ Mag Top 100. Za pierwszym razem w 2008 roku zajął on 81. miejsce, po czym ponownie pojawił się w tym prestiżowym zestawieniu w 2013 roku – tym razem zajmując 84. miejsce.

Ponadto jest on uznawany za jednego z najpopularniejszych polskich DJ-ów za granicą. Tiddey koncertował w klubach na wszystkich zamieszkałych kontynentach – od Brazylii po USA, RPA, Japonię oraz Australię. Często grywał również w Norwegii, Holandii, Hiszpanii oraz Belgii. Kilkukrotnie można było to również spotkać na polskich festiwalach muzycznych, takich jak Sunrise Festival (2004-2006), Creamfields Polska (2007), Beach Party (2004-2007), Tunnel Electrocity (2008) oraz na Global Gathering Polska (2008). 

Muzyczne początki Tiddey'a

Swoją przygodę z muzyką Tiddey rozpoczął już jako dziecko. Uczęszczał bowiem do poznańskiej szkoły muzycznej, gdzie nauczył się m.in. gry na gitarze. Jego przygoda z mikserem zaczęła się natomiast w 2002 roku. Wkrótce potem zaczął on tworzyć własne kawałki i występować w poznańskich klubach, gdzie przyjęto go bardzo ciepło. W efekcie więc niedługo potem został on rezydentem jednego z nich, a w ciągu 4 kolejnych lat usłyszała o nim cała Polska.

Pierwsze duże sukcesy muzyczne

W marcu 2002 roku Tiddey został członkiem agencji MDT, która wtedy działa jeszcze pod szyldem Manieczki DJs Team. To wydarzenie otworzyło przed nim wrota kariery – wkrótce potem muzyk zaczął się pojawiać na festiwalach takich jak Sunrise Festival, enTrance oraz Independance. W 2006 roku postanowił natomiast spróbować własnych sił jako producent i opuścił szeregi MDT.

Międzynarodowa sława

Decyzja o odejściu z MDT nie była łatwa, aczkolwiek w jego przypadku była strzałem w dziesiątkę. Wkrótce potem został zaproszony przez agencję ID&T do udziału w Trance Energy, gdzie Tiddey wystąpił w 2006 roku. W trakcie tego eventu odbyła się także premiera jego drugiego już singla zatytułowanego "Close Day". W tym samym roku został nagrodzony tytułem najlepszego polskiego DJ w Polsce oraz pojawił się na 144. miejscu w rankingu DJ Mag Poll. Prawdziwą sławę przyniósł mu jednak singel "Taylla", który został wyemitowany w radiu przez legendę muzyki trance – Armina van Buurena.

"Life Goes On..."

Kolejnym wielkim krokiem w karierze Tiddey'a było wydanie jego debiutanckiego albumu. Zatytułowany "Life Goes On..." ukazał się pod koniec 2008 roku pod wydawnictwem Sony Music oraz ProLogic Music. W kolejnych latach stworzył on natomiast kilka kawałków we współpracy z wytwórnią Spinnin' Records oraz Music Enroute. W 2011 roku ukazał się natomiast jego kawałek "Keep Waiting", który również zagościł w audycji Armina van Buurena.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak naprawdę nazywa się Tiddey?
Prawdziwe imię i nazwisko Tiddey to Dariusz Plaza.
Ile lat ma Tiddey?
Artysta urodził się w 1979 roku.
Skąd pochodzi Tiddey?
Tiddey jest z Poznania, gdzie się urodził, uczęszczał do szkoły muzycznej oraz stawiał swoje pierwsze kroki za konsoletą.

Fani lubią też

Zobacz też