Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta The Paper Kites

The Paper Kites

The Paper KitesOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

The Paper Kites to australijski zespół z Melbourne w stanie Wiktoria, grający w stylu indie rock i folk rock. Założyli go w 2009 roku wokalista i gitarzysta Sam Bentley oraz gitarzystka i klawiszowiec Christina Lacy. Grupę muzyczną tworzą również perkusista Josh Bentley, multiinstrumentalista (gitara, lap steel, banjo), David Powys oraz gitarzysta basowy Sam Rasmussen.

The Paper Kites - muzyka

Zespół The Paper Kites założyło pięciu przyjaciół ze szkoły średniej. Początkowo współpracowali z sobą tylko Sam Bentley i Christina Lacy. Kiedy pewnego razu grali koncert w swoim rodzinnym mieście – w Melbourne - zwrócili na siebie uwagę słuchaczy i stali się rozpoznawalni. W 2010 roku Bentley i Lacy zaprosili do zespołu Sama Rasmussena, Davida Powysa i Josha Bentleya.

 

Pierwsze nagrania demo The Paper Kites wykonane zostały głównie w domu Sama Bentleya oraz na uniwersytecie, gdzie studiował Rasmussen. Wydali domowe EP-ki, które sprzedawali na koncertach w Melbourne. Uwagę mediów przyciągnęło wydanie singla Bloom w 2010 roku. Zespół stawał się coraz bardziej popularny.

 

The Paper Kites nagrali swój kolejny singiel Featherstone w 2011 roku. Jak podkreślił wówczas jeden z członków zespołu – Sam Bentley – cała grupa była niezwykle szczęśliwa z sukcesu, który odnieśli w sieci. W sierpniu tego samego roku ukazał się ich minialbum – Woodland. Wraz z sukcesem płyty The Paper Kites coraz częściej byli zapraszani do udziału w amerykańskich programach telewizyjnych.

 

Kolejnym wydawnictwem zespołu była EPka Young North, stworzona przy współpracy z producentem Waynem Connolly, z którym stworzyli także swój debiutancki album – States (2013). W dorobku The Paper Kites znajdują się również cztery kolejne płyty: Twelvefour (2015), On the Train Ride Home (2018), On the Corner Where You Live (2018) oraz najnowszy album – Roses (2021).

 

Brzmienie Paper Kites było opierało się początkowo na muzyce ludowej. Charakterystyczne dla zespołu jest gitarowe brzmienie, połączone z niezwykłym wokalem Lacy’ego. Grupa muzyczna stawiała jednak na nieustanny rozwój, w związku z czym zdecydowali się łączyć różne gatunki w spójną całość.

The Paper Kites - koncerty

Wraz z wydaniem minialbumu w sierpniu 2012, zespół The Paper Kites rozpoczął trasę koncertową po Australii, czym zdobywali kolejnych fanów. Bilety na ich występy cieszyły się ogromną popularnością. Rok później wyruszyli po raz pierwszy do Stanów Zjednoczonych, gdzie m.in. supportowali kanadyjską grupę City and Color.

 

W kolejną, długą trasę koncertową – Where You Live – grupa muzyczna wyruszyła w 2018 roku. Odbyli wówczas 93 koncerty w wielu krajach na całym świecie. Koncerty The Paper Kites odbyły się w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii i w Europie.

 

The Paper Kites w Polsce 

The Paper Kites w Polsce pojawili się dwukrotnie. Koncert w Warszawie, w klubie Hydrozagadka oraz w Poznaniu – w Blue Note – przyciągnęły publiczność z całego kraju. Zespół promował swój najnowszy wówczas album On the Corner Where You Live, niezwykle emocjonalną płytę o samotności i tęsknocie. Publiczność również miała okazję posłuchać utwory z mini albumu On The Train Ride Home. Bilety na The Paper Kites sprzedały się błyskawicznie!

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 3.0

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jaką muzykę tworzy zespół The Paper Kites?
Zespół The Paper Kites tworzy muzykę, określaną jako indie rock i folk rock.
Kiedy powstał zespół The Paper Kites?
Zespół The Paper Kites powstał w 2009 roku.
Kto wchodzi w skład zespołu The Paper Kites?
W skład zespołu The Paper Kites wchodzi pięciu muzyków: Sam Bentley – wokalista i gitarzysta, Christina Lacy – wokalistka, gitarzystka i keyboardzistka, Josh Bentley – perkusista, David Powys – multiinstrumentalista (gitara, banjo, lap steel), Sam Rasmussen – gitarzysta, syntezator.
Jakie albumy wydał dotychczas zespół The Paper Kites?
Zespół The Paper Kites wydał dotychczas albumy States (2013), Twelvefour (2015), On the Train Ride Home (2018), On the Corner Where You Live (2018) oraz Roses (2021).

Fani lubią też

Zobacz też