Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Miejsce Jazz Club Hipnoza

Jazz Club Hipnoza

Katowice, Sejmu Śląskiego 2
Jazz Club HipnozaOpisWydarzeniaFAQWystępowaliObiekty w pobliżuFani lubią też

Opis

Jazz Club Hipnoza to ważny punkt na mapie Katowic. Funkcjonuje od 2002 roku i nieprzerwanie dba o dostarczanie mieszkańcom Śląska (i nie tylko!) najlepszej muzyki na żywo. Odbywają się tu wydarzenia kulturalno-rozrywkowe – imprezy i koncerty dla fanów muzyki i spotkań z ulubionymi artystami. Zaletą lokalu Jazz Club Hipnoza jest niebanalny wystrój, aranżacja w starym stylu (lampy, fotele etc.), dużo przestrzeni i przede wszystkim – muzyka na żywo. 

Jazz Club Hipnoza - o obiekcie

Organizowane są tu koncerty jazzowe na światowym poziomie. Muzyka w stylu jazz, downtempo i ambient zachwyci nie tylko fanów danego gatunku – wydarzenia cieszą się dużą popularnością wśród miłośników różnych stylów muzycznych. W klubie Hipnoza funkcjonuje również restauracja, w której serwowane są potrawy kuchni polskie, rosyjskiej i włoskiej.

Klub Hipnoza  wydarzenia i koncerty

Klub Hipnoza funkcjonuje w Katowicach od 2002 roku. Od początku jego istnienia odbyło się tu wiele wydarzeń – imprezy muzyczne i koncerty biletowane. Na scenie pojawiły się znane gwiazdy muzyki jazzowej i nie tylko. Wśród nich wymienić należy m.in. Marcina Wasilewskiego, Joannę Dudę, Adama Bałdycha Quartet, Novikę i wielu innych, polskich muzyków.

Od 2009 w Katowicach co roku odbywa się festiwal Tauron Nowa Muzyka, prezentujący muzykę z pogranicza elektroniki i jazzu. W ramach cyklu Before i After TNM mają tu miejsce koncerty, które przygotowują słuchaczy do wydarzeń głównych, a także zaspokajają niedosyt muzyczny po ich zakończeniu. W klubie Hipnoza w Katowicach wystąpili z tej okazji Mary Komasa, Jon More, Red Axes, Sid Le Rock, Pablopavo i Ludziki, Qba Janicki.

Klub Hipnoza koncerty 2021/2022

Jakie koncerty w klubie Hipnoza odbędą się w najbliższym czasie? Na scenie pojawi się Kassa Overall – muzyk jazzowy, piosenkach, perkusista i producent, inspirujący się Elvinem Jonesem i Billym Hartem. Łączy hip-hopowe techniki produkcji z elektroniczną i jazzową awangardą. Kassa Overall pojawi się w Jazz Club Hipnoza już w listopadzie. Aby móc wziąć udział w wydarzeniu wystarczy kupno biletu.

 

Klub Hipnoza w Katowicach ugości także Robaga Wruhme, który pojawił się już na Górnym Śląsku, na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Muzyk określany jest jako weteran sceny klubowej. Zagra swój nowy set już 10 listopada 2021 roku.

 

W najbliższym czasie w klubie Hipnoza – koncert Grandbrothers, performerów, którzy często goszczą w europejskich klubach i filharmoniach. Pojawili się w Katowicach m.in. na festiwalu Tauron Nowa Muzyka. Duet wydał do tej pory trzy albumy, w tym najnowszy All The Unknown, który ukazał się w 2021 roku. Muzycy tworzą swoje kawałki na fortepianie, aparaturze domowej roboty i specjalnego oprogramowania komputerowego. Połączenie tych elementów daje niepowtarzalny efekt, który zachwyca publiczność i fanów zespołu. Erol Sarp i Lukas Vogel pojawią się w Katowicach już w listopadzie 2021 roku. Bilety na wydarzenie to gwarancja możliwości spotkania artystów na żywo.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach organizowanych w tym miejscu.

FAQ

Gdzie znajduje się Jazz Club Hipnoza?
Jazz Club Hipnoza znajduje się w Katowicach, na placu Sejmu Śląskiego w dzielnicy Śródmieście.
Kiedy został wybudowany Jazz Club Hipnoza?
Jazz Club Hipnoza otwarty został 11 lutego 2002 roku w budynku należącym obecnie do CKK.
Jakie wydarzenia odbyły się w klubie Hipnoza?
W klubie Hipnoza odbyło się wiele wydarzeń, imprez i koncertów. Wśród artystów muzycznych, którzy pojawili się na scenie, wymienić można Mary Komasę, Jona More, Hypercolor, Sid Le Rock, Tim Berne, Adam Bałdych Quartet, Fisz Emade Tworzywo, Robag Wruhme, Novika i inni. Odbyły się tu wydarzenia, takie jak JazzArt Festival, Ars Cameralis, oraz Before i After Tauron Nowa Muzyka.

Występowali

Obiekty w pobliżu

Fani lubią też

Zobacz też