Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Theon Cross

Theon Cross

Theon CrossOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Wielokrotnie nagradzany tubista i kompozytor. Urodzony i wychowany w Londynie, Cross rozpoczął swoją muzyczną podróż w wieku 8 lat, kiedy to rozpoczął lekcje gry na tubie. Jego unikalne podejście do tuby rozszerzyło możliwości dźwiękowe instrumentu w rewolucyjny sposób, przywracając mu dawno zapomnianą rangę kluczowej części współczesnego zespołu jazzowego.

Theon Cross

Artysta słynie z technicznego mistrzostwa, studyjnego sprytu i głębokiej wiedzy muzycznej. Cross studiował jazz i muzykę klasyczną w prestiżowej Guildhall School of Music & Drama. Współpracował z wieloma uznanymi artystami, takimi jak Stormzy, Nubyą Garcią, Kano, Lafawndah, Courtney Pine. Jest także znaczącym członkiem nominowanej do nagrody Mercury grupy Sons of Kemet. "To kluczowa postać kwitnącej londyńskiej sceny jazzowej" – pisał o nim wpływowy serwis Pitchfork.

Theon Cross w 2019 roku wydał swój debiutancki album "Fyah", który spotkał się z uznaniem krytyków na całym świecie, zajmując miejsce nr 1 na oficjalnej liście przebojów Jazz & Blues w Wielkiej Brytanii, nr 23 na amerykańskiej liście Jazz Billboard i zebrał wysokie pochwały od takich mediów, jak Rolling Stone Magazine, Pitchfork, The New York Times, The Guardian i NPR. Jego ostatni album "Intra I" ukazał się jesienią 2021 roku.

Kategorie:kompozytorzy

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie urodził się Theon Cross?
Artysta urodził się w Londynie.
Jaki tytuł nosi debiutancka płyta Theona Crossa?
Pierwszy album artysty nosi tytuł "Fyah".
Na jakim instrumencie gra Theon Cross?
Artysta jest tubistą.

Fani lubią też

Zobacz też